آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت دستگاه BGA پیشرفته فقط با ۵ میلیون

m.irandost11

کاربر vip
کاربر
2020-11-17
32
164
سلام با اين دستگاه CPU گوشي همراه را ميشه ريبال كرد ؟
سلام عزیزجان

سی پی یو گوشی چون کوچک هستش شما میتونید به راحتی با هویه هوای داغ آن را جدا کنید و دستگاه BGA فقط برای چیپ های بزرگ حالا هم از نظر ضخامت و هم از نظر طول و عرض

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,788
25,723
درود بر شما ///خواستم فقط دکمه تشکر را بزنم ولی بایدبرای این تلاش وپشت کار باید بهتون تبریک گفت امیدوارم همیشه موفق باشید //واقعا دستت درد نکنه //اگر امکانش هست یک فیلم که کامل مراحل تعویض چیپ با این دستگاه باشه را در همین بخش اپلود کنید .....منم اگر اجازه بدید میخوام یدونه واسه تعمیرگاه خودم از این مدل ایده گرفته و بسازم انشا...کلید ساختشو زدم مزاحمتون میشم

m.irandost11

کاربر vip
کاربر
2020-11-17
32
164
درود بر شما ///خواستم فقط دکمه تشکر را بزنم ولی بایدبرای این تلاش وپشت کار باید بهتون تبریک گفت امیدوارم همیشه موفق باشید //واقعا دستت درد نکنه //اگر امکانش هست یک فیلم که کامل مراحل تعویض چیپ با این دستگاه باشه را در همین بخش اپلود کنید .....منم اگر اجازه بدید میخوام یدونه واسه تعمیرگاه خودم از این مدل ایده گرفته و بسازم انشا...کلید ساختشو زدم مزاحمتون میشم

سلام بردیا جان
ممنون از انرژی خوبت
فقط سه تا تغییر میتونی بدی تا به حالت ایده آل برسد که حتما قبل استارتش بهم بگو تا بهت بگم

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
اینم یک سری عکس و فیلم جهت اون دوستانی که به یو*تیوب دسترسی ندارند.

[video]https://uupload.ir/view/whatsapp_video_2022-09-05_at_8.56.18_pm_27ek.mp4[/video]

[video]https://uupload.ir/view/whatsapp_video_2022-09-05_at_8.55.59_pm_6bd7.mp4[/video]
ممنون بسیار عالی

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
درود بر شما دوست گرامی
به خلاقیت شما تبریک عرض میکنم .چند روز است که این پست را زدید در حقیقت قصد نداشتم هیچ نظری داشته باشم به جز تبریک گفتن به خلاقیت جنابعالی .من در هفته حداقل 2 تا cpu سی میلی متری تعویض میکنم از نظر من چند اشکال در هیتر قسمت بالا دارید اولا سطح مقطع ان خیلی بزرگ است و دید cpu کاملا کور است و تمام قطعات دور cpu را هم حرارت میدهد .حتی امکان دارد کنار cpu که میخواهید بردارید یا لحیم کنید cpu دیگری باشد {احتمالا جواب خواهید داد روی ان قطعات باید چسب نسوز یا المینیوم باید قرار گرفته شود}
انتقال حرارت از هیتر بالا از طریق هوا انجام میشود اگر یک یا چند قطع کنار cpu مزیور بلندتر از cpu باشد باید یا ان قطعات را از برد خارج کنید که ممکن است صدمه ببیند یا باید ارتفاع هیتر را بیشتر کنید ان هم مطلوب نیست چون تا انجا که من متوجه شدم در قسمت هیتر بالا شما هیچ فنی برای ایجاد هوای گرم به cpu ندارید
من فکر میکنم اگر کیس هیتر بالا را از مستطیل باریک ساخته شود خیلی بهتر و شکیلتر میشود و داخل ان هم از المنت خالی با نگه دارنده استفاده شود و بالای المنت هم فن جایگزین کنید که باد ایجاد شده فن از داخل المنت عبور کرده و به بیرون بزند و قسمت پایین مستطیل را طوری طراحی کنید که نازل بخورد که فقط نازل روی cpu قرار بگیرد حالا یا مگنتی باشد یا پیچی بستگی به سلیقه خودتان دارد و این نازلها قیمت زیادی ندارد
با این خلاقیتی که در شما دیدم حتما میتوانید این کار را انجام دهید.
البته ناگفته نباشد که امکان دارد این طرحی که ساختید برای دستگاهایی که تعمیر میکنید مناسب باشد مهم این است که شما راحت بتوانید از این هیتر استفاد کنید
موفق باشید

پیوست‌ها

• 121.8 کیلوبایت بازدیدها: 217
آخرین ویرایش:

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,788
25,723
سلام بردیا جان
ممنون از انرژی خوبت
فقط سه تا تغییر میتونی بدی تا به حالت ایده آل برسد که حتما قبل استارتش بهم بگو تا بهت بگم

درود دوباره ///اقا هر وقت خواستم شروع کنم حتما مزاحمتون میشم ///فقط یک نکته الان واسه فیکس کردن سی پی یو با برد از چه دوربینی کمک میگیرید؟نکته دوم واسه سی پی یو هایی که وزنشون بالا هست با این دستگاه ریبال کردید؟چون من خودم به صورت دستی سی پی یو های کوچیک را تعویض میکنم ولی برخی سی پی یو ها وزنشون زیاده و وقتی روی کار هیت میخوره و قلع ذوب میشه وزن cpuباعث میشه پایه ها به هم بچسبن....اگر یه لطف میکردی یک فیلم از تعویض چیپ با دستگاه قرار میدادید خیلی خوب میشد

m.irandost11

کاربر vip
کاربر
2020-11-17
32
164
درود بر شما دوست گرامی
به خلاقیت شما تبریک عرض میکنم .چند روز است که این پست را زدید در حقیقت قصد نداشتم هیچ نظری داشته باشم به جز تبریک گفتن به خلاقیت جنابعالی .من در هفته حداقل 2 تا cpu سی میلی متری تعویض میکنم از نظر من چند اشکال در هیتر قسمت بالا دارید اولا سطح مقطع ان خیلی بزرگ است و دید cpu کاملا کور است و تمام قطعات دور cpu را هم حرارت میدهد .حتی امکان دارد کنار cpu که میخواهید بردارید یا لحیم کنید cpu دیگری باشد {احتمالا جواب خواهید داد روی ان قطعات باید چسب نسوز یا المینیوم باید قرار گرفته شود}
انتقال حرارت از هیتر بالا از طریق هوا انجام میشود اگر یک یا چند قطع کنار cpu مزیور بلندتر از cpu باشد باید یا ان قطعات را از برد خارج کنید که ممکن است صدمه ببیند یا باید ارتفاع هیتر را بیشتر کنید ان هم مطلوب نیست چون تا انجا که من متوجه شدم در قسمت هیتر بالا شما هیچ فنی برای ایجاد هوای گرم به cpu ندارید
من فکر میکنم اگر کیس هیتر بالا را از مستطیل باریک ساخته شود خیلی بهتر و شکیلتر میشود و داخل ان هم از المنت خالی با نگه دارنده استفاده شود و بالای المنت هم فن جایگزین کنید که باد ایجاد شده فن از داخل المنت عبور کرده و به بیرون بزند و قسمت پایین مستطیل را طوری طراحی کنید که نازل بخورد که فقط نازل روی cpu قرار بگیرد حالا یا مگنتی باشد یا پیچی بستگی به سلیقه خودتان دارد و این نازلها قیمت زیادی ندارد
البته ناگفته نباشد که امکان دارد این طرحی که ساختید برای دستگاهایی که تعمیر میکنید مناسب باشد مهم این است که شما راحت بتوانید از این هیتر استفاد کنید
موفق باشید

سلام پویا جان
ممنون از نظر شما ولی باید در جواب بگم که
اولاً هیتر بالا و پایین از نوع مادون قرمز هست در نتیجه پرتاب حرارت بسیار بالایی دارد و سریع تر هم گرم میشه که اصلا نیازی به فن نیست
دوماً چون پرتاب مادون قرمز بسیار بالاست درنتیجه من از فاصله 10 سانتی هم امتحان کردم و کار بخوبی انجام شد
سوماً چون به غیر از 6در 6 و 12 در 12 اندازه ای دیگه اصلا وجود نداره در ایران مجبور به استفاده از 12 در 12 شدم
چهارماً چون طبق نقل قول قبلی گفتم سه تغییر که باید داده بشه تا دستگاه در حالت ایده آل قرار بگیره که یکیش اندازه هیتر بالا را با ورق محدود به 7 در7 یا 8 در 8 کنیم

m.irandost11

کاربر vip
کاربر
2020-11-17
32
164
درود بر شما دوست گرامی
موفق باشید

در ادامه باید بگم که کلا دستگاه bga دو دسته بیشتر نیست
اینکه همشون حرارت از پایین را دارند و ولی حرارت از بالا به دو دسته مادون قرمز و هوای داغ تقسیم میشوند
این مدلی که من درست کردم مدل مادون قرمز هست
اما چیزی که خیلی مهم هست این هست که باید دمای چیپ را کنترل کنید تا از دمای خاصی بالاتر نره که باید توسذ کنترلر کننده کترل شود
راحتی ملاک نیست پویاجان ، مهم اینه که بتوانیم هر چیپ یا بردی را باهاش تعویض بزنیم

m.irandost11

کاربر vip
کاربر
2020-11-17
32
164
درود دوباره ///اقا هر وقت خواستم شروع کنم حتما مزاحمتون میشم ///فقط یک نکته الان واسه فیکس کردن سی پی یو با برد از چه دوربینی کمک میگیرید؟نکته دوم واسه سی پی یو هایی که وزنشون بالا هست با این دستگاه ریبال کردید؟چون من خودم به صورت دستی سی پی یو های کوچیک را تعویض میکنم ولی برخی سی پی یو ها وزنشون زیاده و وقتی روی کار هیت میخوره و قلع ذوب میشه وزن cpuباعث میشه پایه ها به هم بچسبن....اگر یه لطف میکردی یک فیلم از تعویض چیپ با دستگاه قرار میدادید خیلی خوب میشد

منظورتون را از فیکس کردن نمیفهمم ، یکم بیشتر توضیح میدید
فکر نکنم چیپ بزرگتر از ۵ در ۵ داشته باشیم البته داریم من به شخصه ندیدم ولی با هر اندازه ای باشه این دستگاه توانایی شو داره فقط باید پروفایل گراف دمایی را تغییر بدید
این فیلمی که در چند پست قبلی مشاهده کردید مربوط به پلی استیشن ۳ و اندازه چیپ ۴.۵ در ۴.۵ سانت است

m.irandost11

کاربر vip
کاربر
2020-11-17
32
164

قبلا وقتی هنوز این دستگاه را درست نکرده بودم با منقل و دیمر یک bga درست کرده بودم و باهاش کار میکردم ولی زیاد کارآمد نبود که دو دو فایل که قرار میدم یک پلی ۳ خراب را با همین منقل bga درست کردم که بیشتر مراحل برداشتن چیپ تا جایگذاری دوباره داخلش وجود داره
قسمت اول
https://youtu.be/q3xCI8kU6Oo
قسمت دوم
https://youtu.be/FpgF1vjUqdE

بالا