آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل عدم خروجی اینورتر ونک ۵۰۰ وات

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
سلام دوستان.اینورتر ونک۱۲به ۲۲۰ که عکس شو تو پست قبلی هم گذاشتم خروجی نداره.ولتاژ سر آیسی رگولاتور ۷۸۱۲ رو میگیرم ولتاژ نمیدهد سر اولیه ترانس و ثانویه اون هم ولتاژ نمیده.یعنی من سر پل دیود کوچیک ولتاژ ندارم که رگولاتور رو روشن کنه.تمام قطعات اون ناحیه رو چک کردم آیسی ۳۵۲۵ هم برق بهش میرسه داره حدود ۱۲ ولت رویه پایه های ۱۲ و ۱۵.تازه طبق دیتاشیت آیسی خروجی تا ماسفت ۱۲ ولت روی پایه های سورس میده.رله ها هم سالم هستن.ماسفت ها هم نو هستن و سالمن.بنظرتون ایراد از کجاست؟ ۲۰۲۲۰۸۲۹_۰۹۳۵۲۶.jpg
۲۰۲۲۰۸۲۹_۰۹۳۵۳۷.jpg

۲۰۲۲۰۸۲۹_۰۹۳۵۴۸.jpg
۲۰۲۲۰۸۲۹_۰۹۳۵۵۸.jpg
۲۰۲۲۰۸۲۹_۰۹۳۶۰۶.jpg

آخرین ویرایش:

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
سلام دوستان.اینورتر ونک۱۲به ۲۲۰ که عکس شو تو پست قبلی هم گذاشتم خروجی نداره.ولتاژ سر آیسی رگولاتور ۷۸۱۲ رو میگیرم ولتاژ نمیدهد سر اولیه ترانس و ثانویه اون هم ولتاژ نمیده.یعنی من سر پل دیود کوچیک ولتاژ ندارم که رگولاتور رو روشن کنه.تمام قطعات اون ناحیه رو چک کردم آیسی ۳۵۲۵ هم برق بهش میرسه داره حدود ۱۲ ولت رویه پایه های ۱۲ و ۱۵.تازه طبق دیتاشیت آیسی خروجی تا ماسفت ۱۲ ولت روی پایه های سورس میده.رله ها هم سالم هستن.ماسفت ها هم نو هستن و سالمن.بنظرتون ایراد از کجاست؟مشاهده فایل‌پیوست 187075
مشاهده فایل‌پیوست 187076

مشاهده فایل‌پیوست 187077
مشاهده فایل‌پیوست 187078
مشاهده فایل‌پیوست 187079

سلام کسی نیست یاری کند؟

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
درود

اگر در قسمت اولیه مدار که تبدیل 12 ولت DC به 320 ولت DC هست ولتاژی در خروجی بخش دیودهای خروجی ترانس و خازن صافی ندارید قطعا مشکل در همین بخش هست. ماسفت ها احتمالا سوئیچ نمیشن. از سلامت ماسفت ها مطمئن بشید و موج PWM رو باید چک کنید. شاید آی سی یا ترانزیستورهای موجود در خروجی آی سی به سمت ماسفت ها آسیب دیده باشه.

kharazmshah

کاربر
2017-06-06
1
0
سلام.منم همین مشکل رو دارم اگه کسی حل کرده یه خبری بده.ممنونم

بالا