آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: استوپ کردن ماکروفر پاناسونیک مدل NN.c2002w

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام

چشم امشب برم خونه انجام میدم

متشکرم
درود

بطریق متفاوتی مدت پخت را تعریف کن.
مثلا بجای تعریف دقیق زمان پخت ، ۳ بار متوالی دکمه شروع را بزن.
در لحظه بروز عیب یا لحظاتی قبل از آن چه اتفاقی افتاد ؟
سنسورها و فیوزهای حرارتی و دمای اطراف انرا بررسی کن ببین پس از چند ثانیه که دستگاه خاموش شده آیا سنسور یا فیوزها ی حرارتی قطع شده یا وصله خصوصا سنسور حرارتی حوالی مگنترون .
روشن کن و پس از چند ثانیه ه خاموش شد ببین چه قطعه ای بشدت داغ شده خصوصا دمای مگنترون را تست کن ببین داغ شده ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام

چشم امشب برم خونه انجام میدم

متشکرم

درود

ضمنا زمان دقیق استپ را چند بار بررسی کن که همیشه یکسانه یا متفاوته

و آیا بعد از استپ میتونی سریعا روشنش کنی یا باید مدت زمانی بگذره تا روشن بشه ؟

سپاس

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام و درود به استاد غزال

استاد چند وقتی مشقله داشتم ببخشید پاسخ ندادم ماکروفر همانطور فعلا خرابه .
وقتی روی تایم میزارم و استارت را میزنم بعد از دو ثانیه مگنترون استارت میخورد از بقل که میبینم یه نور ضعیفی بالای سر فیشهایی که به مگنترون وصل است روشن میشود و یه صدای مخصوصی هم دارد. که مگنترون شروع به کار میکند. بعد از دو ثانیه دستگاه استوپ میکند ولی تمام چراقهای پنل روشن میباشد فقط تایمر شمار را از نوع باید تنظیم کنیم و استارت بزنیم .
ولی پنل روشن میباشد اصلا خاموش نمیشود فقط تایم بازم بعد از استارد چند ثانیه بعد صفر شده از نو میشود تایم داد و استارت کرد .توی اون دو ثانیه که مگنترون روشن میشه اب به مقدار یک قاشق بریزیم داخل لیوان و بزارم داخا مکروفیر بعد از چند بار استارت اب داغ میشود .
استاد به نظر من باید یه مگنترون سالم پیدا کنم و با اون تست بگیرم چون قیمت نو 2 تا دو نیم میلیون میباشد. هر مگنترونی هم بهش نمیخوره . همانطور که تو عکس دیدید مگنتهای گرد داخل مگنترون شکسته و باعث میشود که اشعه بطور مستقیم بیرون نرود و دستگاه خاموش میشود من کرج هستم همکارای عزیز اگه نزدیک بودن و مگنترون برای تست داشتن خبر بدن از خجالتون در میام ممنونم

درود

ضمنا زمان دقیق استپ را چند بار بررسی کن که همیشه یکسانه یا متفاوته

و آیا بعد از استپ میتونی سریعا روشنش کنی یا باید مدت زمانی بگذره تا روشن بشه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام و درود به استاد غزال

استاد چند وقتی مشقله داشتم ببخشید پاسخ ندادم ماکروفر همانطور فعلا خرابه .
وقتی روی تایم میزارم و استارت را میزنم بعد از دو ثانیه مگنترون استارت میخورد از بقل که میبینم یه نور ضعیفی بالای سر فیشهایی که به مگنترون وصل است روشن میشود و یه صدای مخصوصی هم دارد. که مگنترون شروع به کار میکند. بعد از دو ثانیه دستگاه استوپ میکند ولی تمام چراقهای پنل روشن میباشد فقط تایمر شمار را از نوع باید تنظیم کنیم و استارت بزنیم .
ولی پنل روشن میباشد اصلا خاموش نمیشود فقط تایم بازم بعد از استارد چند ثانیه بعد صفر شده از نو میشود تایم داد و استارت کرد .توی اون دو ثانیه که مگنترون روشن میشه اب به مقدار یک قاشق بریزیم داخل لیوان و بزارم داخا مکروفیر بعد از چند بار استارت اب داغ میشود .
استاد به نظر من باید یه مگنترون سالم پیدا کنم و با اون تست بگیرم چون قیمت نو 2 تا دو نیم میلیون میباشد. هر مگنترونی هم بهش نمیخوره . همانطور که تو عکس دیدید مگنتهای گرد داخل مگنترون شکسته و باعث میشود که اشعه بطور مستقیم بیرون نرود و دستگاه خاموش میشود من کرج هستم همکارای عزیز اگه نزدیک بودن و مگنترون برای تست داشتن خبر بدن از خجالتون در میام ممنونم

درود

بعد از این مدت طولانی هم پاسخ هیچکدوم از سوالاتم رو ندادی.

حتما باید چند بار تکرار کنم ؟

زمان دقیق خاموش شدن را چند بار بررسی کن و ببین همیشه یکسانه یا متفاوته
و آیا بعد از استپ میتونی سریعا روشنش کنی یا باید مدت زمان مشخصی بگذره تا روشن بشه ؟یعنی مثلا همیشه بعد از 4 ثانیه خاموش میشه یا گاهی بعد از 4 ثانیه و گاهی بعد از 5یا 6 ثانیه خاموش میشه ؟
سنسورها و فیوزهای حرارتی و دمای اطراف انرا بررسی کن ببین بمحضی که دستگاه خاموش میشه آیا یکی از سنسورها یا فیوزها ی حرارتی که معمولا گرد یا استوانه کوچکی است ، قطع میشه یا همگی وصلند خصوصا سنسور حرارتی حوالی مگنترون .

دستگاه رو روشن کن و پس از چند ثانیه که خاموش شد ببین چه قطعه ای بشدت داغ شده خصوصا دمای مگنترون را تست کن ببین داغ شده ؟

یک سیم فیلامان مگنترون را آزاد کن ببین نوری که میگفتی بازم وجود داره ( احتمالا نور فیلامان را میدیدی )

ضمنا مگنترون های مشابه قابل استفاده است و قیمتش اینقدر بالا نیستو با احتمال زیاد مگنترون شما سالمه ولی باید پاسخ سوالاتو با دقت و بدرستی بدی مشخص بشه

همه سوالات رو پاسخ بده بیش از این اذیت نکنن.

سپاس

آخرین ویرایش:

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام و درود به استاد غزال و بقیه زحمت کشان این سایت

استاد سوال اول : 4 ثانیه بعد از استارت دستگاه استوپ میکنه همچنان صفحه روشن است باز میشه تایم را تنظیم کرد و استارت را زد هر چند بار که بخوای . ولی استوپ که میکنه تایم ریست میشه از نو باید تایم داد. همیشه رو همون تایم خاموش میشه کم زیاد نمیشه .
سوال بعدی تون" پست قبل نوشته بودم تمام جوابهاتون بود شاید من نتونستم خوب توضیح بدم . بعد از زدن دکمه استارت بعد از یک ثانیه مکنترون روشن میشود صدای مخصوص خودش را دارد و بعد خاموش شده تایم هم ریست شده.

سوالهای بعدی بعد از استوپ کردن دستگاه هیچ قطعه ای داغ نمیکند حتی مگنترون ومیکرو سویچها و سنسورها همه را چک کردم استاد.
سوال بعدی : استاد اون نور مال فیلامان لامپ مگنترون میباشد.
استاد به نمایندگی زنگ زدم و گفتم باتعمیر کارتون میخوام صحبت کنم عیب را گفتم گفت عیب مال مگنترون میباشد مگنترونی که اهن رباش شکسته باشد دیگر خراب میباشد. گفتن زیاد تکرار نکن تایم را تنظیم کنی و استارت را بزنی مدار اینورترتون اسیب میبینه.

یه تجربه به دوستان تانی که این پست را میخونن. یک میکروفر قبل ازین داشتم. بعضی موقها داغ میکرد بیشتر موقها داغ نمیکرد 110 ولت بود از ژاپن اورده بودم . بازش کردم برای جستجوی عیب. موقع ای که استارت میزنی مگنترون که کار میکنه یه صدای مخصوصی داره . دستگاه از اون ترانس هایولتاژ بزرگ داره غیر اینورتور بود . عیب از اون خازن بزگی که مستقیم به ترانس هایولتاژ وصل میشه بود معلوم نبود با چشم فیشهای سوکتی داشت مثل سوکت باند . سوکتها را در اوردم و سوکت خازن را خوب تمیز کردم و کمی سمباته زدم و فیشها را زدم و کاملا درست شد دیکر قطع نمیکرد.

استاد ممنونم از پیگیریتون بخدا قصد اذیت ندارم . من پاسخ دادم مثل شما نمیتونم روان پاسخ بدم .

درود

بعد از این مدت طولانی هم پاسخ هیچکدوم از سوالاتم رو ندادی.

حتما باید چند بار تکرار کنم ؟

زمان دقیق خاموش شدن را چند بار بررسی کن و ببین همیشه یکسانه یا متفاوته
و آیا بعد از استپ میتونی سریعا روشنش کنی یا باید مدت زمان مشخصی بگذره تا روشن بشه ؟یعنی مثلا همیشه بعد از 4 ثانیه خاموش میشه یا گاهی بعد از 4 ثانیه و گاهی بعد از 5یا 6 ثانیه خاموش میشه ؟
سنسورها و فیوزهای حرارتی و دمای اطراف انرا بررسی کن ببین بمحضی که دستگاه خاموش میشه آیا یکی از سنسورها یا فیوزها ی حرارتی که معمولا گرد یا استوانه کوچکی است ، قطع میشه یا همگی وصلند خصوصا سنسور حرارتی حوالی مگنترون .

دستگاه رو روشن کن و پس از چند ثانیه که خاموش شد ببین چه قطعه ای بشدت داغ شده خصوصا دمای مگنترون را تست کن ببین داغ شده ؟

یک سیم فیلامان مگنترون را آزاد کن ببین نوری که میگفتی بازم وجود داره ( احتمالا نور فیلامان را میدیدی )

ضمنا مگنترون های مشابه قابل استفاده است و قیمتش اینقدر بالا نیستو با احتمال زیاد مگنترون شما سالمه ولی باید پاسخ سوالاتو با دقت و بدرستی بدی مشخص بشه

همه سوالات رو پاسخ بده بیش از این اذیت نکنن.

سپاس

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام
تمام میکرو سوچها را تست گرفتم همه بخوبی عمل میکنن اگر عمل نمکردن میکروفر استارت نمیخورد .

سلام دوست عزیز دکمه های ماکروفر رو تمیز کن منم یه ماکروفر تعمیر کردم همین شرایط رو داشت ..بعد از تعمیز کردن کلید ها خوب شد بهتر از قبلش...������������������

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
تمام میکرو سوچها را تست گرفتم همه بخوبی عمل میکنن اگر عمل نمکردن میکروفر استارت نمیخورد .

درود

من نگفتم میکرو سوئیچ را تست کنی .گفتم سنسورها یا فیوزهای حرارتی را تست کن که پاسخ ندادی اما اگر قطعه ای داغ نمیشه مربوط به فیوز حرارتی نیست.

نپرسیدم چند ثانیه طول میکشه که مگنترون روشن بشه ولی خودت در چند پست چند بار تکرار کردی.

سپاس

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام استاد غزال

تمام سنسورها و فیوزهای حرارتی را چک کردم پست قبل نوشته بودم استاد.
من کاملا توضیح دادم که بعد از استارت و لحظه خاموش شدن چه اتفاقاتی میفته که بهتر متوجه بشید . متشکرم از پیگیری .

فعلا باید اول مگنترون که اهنرباش شکسته تهیه کنم . درست شد اطلاع میدم....
سپاسگزارم

درود

من نگفتم میکرو سوئیچ را تست کنی .گفتم سنسورها یا فیوزهای حرارتی را تست کن که پاسخ ندادی اما اگر قطعه ای داغ نمیشه مربوط به فیوز حرارتی نیست.

نپرسیدم چند ثانیه طول میکشه که مگنترون روشن بشه ولی خودت در چند پست چند بار تکرار کردی.

سپاس

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,700
(تبرستان) آمل
سلام استاد غزال

تمام سنسورها و فیوزهای حرارتی را چک کردم پست قبل نوشته بودم استاد.
من کاملا توضیح دادم که بعد از استارت و لحظه خاموش شدن چه اتفاقاتی میفته که بهتر متوجه بشید . متشکرم از پیگیری .

فعلا باید اول مگنترون که اهنرباش شکسته تهیه کنم . درست شد اطلاع میدم....
سپاسگزارم

با سلام و احترام خدمت شما
و عرض ادب خدمت استاد کمالی عزیزم
عذر خواهی بابت دیر پاسخ دادن
دوست محترم در این مدل پاناسونیک خرابی مگنترون زیاده و گاهی برد اینورتر هم بعد از مگنترون خراب میشه
شما اول مگنترون را تعویض کنید 90 درصد حل میشه
اگر نشد مرحله بعدی در خدمتم
اگر این مدل پیدا نکردین
میتونید از برند الجی استفاده کنید البته فابریک جای خودش نمیخوره باید تغییر بدین
الجی در فروشگاه سایت موجوده
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا