آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ارور DE در لباسشوئی samsungمدلA1285A

saeed4417

کاربر vip
کاربر
2015-11-11
11
9
54
زنجان
سلام ؛همکاران گرامی لباسشویی ذکر شده با وجود قفل کردن درب همچنان ارور de میدهد
کارهای انجام شده : تست میکرویچ ؛ تست سیم بندی؛ تست برد پنل جلویی که نشان از درست بودن آی سی مایکام دارد. لطفا اگر تجربه ایی در این مورد دارید کمک فرمایید.باتشکر

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
803
1,011
اپیرام رو برنامه بزن خوب میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.heydari

saeed4417

کاربر vip
کاربر
2015-11-11
11
9
54
زنجان
بزد نمایشگر را که آی سی مای کام روشه رو عوض کردم ولی ایراد همچنان باقیست،من مطمئنم ایراد از برد اصلیست.

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
803
1,011
پس ایراد یا از رله یا ترایاک مربوط به قفل دره با تعویض اگر حل نشد سی پی یو ایراد کرده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.heydari

saeed4417

کاربر vip
کاربر
2015-11-11
11
9
54
زنجان
رله درسته،اصلا میکروسوییچ قفل میشه،سی پی یو هم روی یه برد دیگه تست شده هیچ مشکلی نداره،ایراد مطمئنا از برد اصلی هست، که نمیتونه به سی پی یو بفهمونه که درب قفل شده،در مسیر ۲عدد مقاومت ۲۷۰کیلو اهم و یک عدد دیود بکار رفته که همگی سالم،هستند،این مقاومتها و دیود یک ولتاژ ضعیف شده رو به سی پی یو اعمال میکنند تا قفل شدن درب رو تایید کنند.همه مسیر هم از لحاظ قطی مدار تست شده،صفحه جلویی برد،همون که آی سی سی پی یو و نمایشگر روشه رو روی یه برد سالم گذاشتم،که به درستی کار کرد،در نتیجه ایراد فقط از برد اصلی که پاور و رله ها روشه هست،ولی کجای برد نمیدونم،این ایراد در لباسشویی های سامسونگ داره اپیدمی میشه،وباید پیداش کنم.به هر حال ممنون از پاسخگویی شما بزرگوار اگه ایراد رو رفع کردم حتما اطلاع رسانی خواهم کرد،شاید برای دیگر همکاران مفید باشه،باز هم منتظر راهنمایی های شما عزیز و دیگر همکاران هستم.با تشکر

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
رله درسته،اصلا میکروسوییچ قفل میشه،سی پی یو هم روی یه برد دیگه تست شده هیچ مشکلی نداره،ایراد مطمئنا از برد اصلی هست، که نمیتونه به سی پی یو بفهمونه که درب قفل شده،در مسیر ۲عدد مقاومت ۲۷۰کیلو اهم و یک عدد دیود بکار رفته که همگی سالم،هستند،این مقاومتها و دیود یک ولتاژ ضعیف شده رو به سی پی یو اعمال میکنند تا قفل شدن درب رو تایید کنند.همه مسیر هم از لحاظ قطی مدار تست شده،صفحه جلویی برد،همون که آی سی سی پی یو و نمایشگر روشه رو روی یه برد سالم گذاشتم،که به درستی کار کرد،در نتیجه ایراد فقط از برد اصلی که پاور و رله ها روشه هست،ولی کجای برد نمیدونم،این ایراد در لباسشویی های سامسونگ داره اپیدمی میشه،وباید پیداش کنم.به هر حال ممنون از پاسخگویی شما بزرگوار اگه ایراد رو رفع کردم حتما اطلاع رسانی خواهم کرد،شاید برای دیگر همکاران مفید باشه،باز هم منتظر راهنمایی های شما عزیز و دیگر همکاران هستم.با تشکر

سلام بعد از دو تا مقاومت 270 کیلو و دیود یک خازن 10 میکرو هست اون را عوض کنید درست میشود

saeed4417

کاربر vip
کاربر
2015-11-11
11
9
54
زنجان
ممنون از راهنمایتون،حتما در اولین فرصت خازنها رو عوض میکنم،و نتیجه رو اعلام خواهم کرد،باز هم تشکر از توجه شما عزیزان.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

حمید سا

کاربر vip
کاربر
2022-05-07
1
1
سلام ؛همکاران گرامی لباسشویی ذکر شده با وجود قفل کردن درب همچنان ارور de میدهد
کارهای انجام شده : تست میکرویچ ؛ تست سیم بندی؛ تست برد پنل جلویی که نشان از درست بودن آی سی مایکام دارد. لطفا اگر تجربه ایی در این مورد دارید کمک فرمایید.باتشکر

سلام لطفا اگه مشکلو پیدا کردید بگید چون منم بدجور به این مشکل خوردم لامصب ظاهری همه چی درسته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh
بالا