آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نبود ولتاژ خروجی تغذیه دستگاه جوش

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام دوستان یه دستگاه جوش آوردن صفحه نمایش روشن میشه ولی اون سوکت که300ولت نداره...چک کردم تا پل دیود ولتاژ هست رله ها چک کردم سالم بودن ولی هیچ ولتاژی رو خازنها صافی بزرگ ولتاژی نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنین

پیوست‌ها

• 66.3 کیلوبایت بازدیدها: 113
  • 68.1 کیلوبایت بازدیدها: 109

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
این مدل بردهای تغذیه سه تا رله و دو تا ماسفت IRF داره که توسط دو تا اپتوکوپلر کنترل میشند
تا وقتی که رله آبی روشن نشه برق ورودی به ptc و ntc ها نمیرسه و تا وقتی که این رله روشن نشه دو تا رله اصلی که وظیفه تامین برق خازنهای بزرگ را داره روشن نمیشند
پس قبل از هر کاری رله کوچک آبیه را راه اندازی کن

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
این مدل بردهای تغذیه سه تا رله و دو تا ماسفت IRF داره که توسط دو تا اپتوکوپلر کنترل میشند
تا وقتی که رله آبی روشن نشه برق ورودی به ptc و ntc ها نمیرسه و تا وقتی که این رله روشن نشه دو تا رله اصلی که وظیفه تامین برق خازنهای بزرگ را داره روشن نمیشند
پس قبل از هر کاری رله کوچک آبیه را راه اندازی کن

مهندس اومدم یکی از irfها اتصال دادم رله کنار رله آبی تحریک شد ولی اون یکی رله سیاه هرکاری میکنم هیچ اتفاقی نمیشه...

پیوست‌ها

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
شما اول باید رله آبی را روشنش بکنی تا برق وارد ntc و ptc بشه و باعث شارژ شدن موقتی خازنهای بزرگ بشه
بعد از شارژ خازن های بزرگ و تحریک اپتوکوپلر کناری و فرمانپذیری ماسفت کناری باعث تحریک و روشن شدن رله های بزرگ مشکی میشه

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
کنار رله بزرگ مشکی که علامت نداره یه مقاومت هست که حدودا ده بیست اهمی هستش تستش کن ببین سالمه
و همینطور یه ماسفت کنارش هست اون اگر سالم باشه اگر سالم باشه برق رله آبی تامین میشه

بالا