آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل شارژر 18 واتی ایفون

sarem_14

کاربر
2013-07-31
18
7
سلام عليكم. خدا قوت. یک سَری شارژر ایفون 11 که های شارژ است و 18 واتی می باشد ولتاژ خروجی ندارد. بررسیش کردم تا قبل ازای سی 8 پایه مشکلی نیست. دو خازن الکترولیت. دو دیود، 4 مقاومت و یک وریستور است که همه سالمند. وریستور را برای رفع شک جایگزین کردم.در این قسمت مشکلی نیست ولی در ادامه ولتاژ کافی بدست نمی ایت. به نظرتان کدام قطعه مشکل دارد. در انتها دو ی سی 8 پایه اس ام دی و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد هست. خازن ولتاژ ندارد. ممنون می شوم اساتید با تجربه راهنمایی فرمایند.

پیوست‌ها

• 2.7 مگابایت بازدیدها: 114
  • 2.9 مگابایت بازدیدها: 107
  • 2.9 مگابایت بازدیدها: 108
آخرین ویرایش:

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
707
1,376
استان گلستان
سلام عليكم. خدا قوت. یک سَری شارژر ایفون 11 که های شارژ است و 18 واتی می باشد ولتاژ خروجی ندارد. بررسیش کردم تا قبل ازای سی 8 پایه مشکلی نیست. دو خازن الکترولیت. دو دیود، 4 مقاومت و یک وریستور است که همه سالمند. وریستور را برای رفع شک جایگزین کردم.در این قسمت مشکلی نیست ولی در ادامه ولتاژ کافی بدست نمی ایت. به نظرتان کدام قطعه مشکل دارد. در انتها دو ی سی 8 پایه اس ام دی و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد هست. خازن ولتاژ ندارد. ممنون می شوم اساتید با تجربه راهنمایی فرمایند.

درود،
C10 و اپتو کوپلر رو بررسی کنید که اتصال کوتاه نباشن.
ضمنا وریستوری در تصویر مشاهده نمیشه.

sarem_14

کاربر
2013-07-31
18
7
سلام ممنون از توجه عزیزان. خازن 10 را عوض کردنم. اپتوکوپلر را عوض کردم.. ترانس را در اوردم ارتباط پایه ها را چک کردم. اتصال داشتند. فقط مونده یم ای سی 8 پایه به شماره 8115fکه توی بازار هم نیست. در واقع یم طرفش سه پایه دارد و باید نقش مهمی داشته باشه. ما برق 220 مان کاملا سالمه. هر مشکلی است از ابتدای اپتوکوپلر و ترانس و ایسی است. (کسی از دوستان ایسی یا مشابهش را سراغ ندارد؟

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
سلام و خسته نباشید
چیزی که بنده میدونم اینه که شارژرهای با توان بالا(فست شارژ) به جای اتصال کوتاه کردن دو سر میانی پورت USB ،با برقراری ارتباط با دستگاه مقصد از میزان شارژ دستگاه مطلع میشند و از ولتاژ بالا با آمپر پایین به صورت پله ای به ولتاژ پایین آمپر بالا میرسند و ایراد اساسی این دستگاه ها از همین آیسی کنترلر ناشی میشه
و در یک مورد هم تمامی قطعات سالم بود و حتی آیسی سویچینک فرکانس داشت ولی خروجی در توان بالا قطع میشد

بالا