آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: افت ولتاژ پاور سوئیچینگ 12 ولت 30 آمپر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
استاد عزیزم . انشاء الله روز خوبی داشته باشید . این کاربر masuodd55 است . کاربری که منبع تغذیه را تعمیر میکنه . Pouraknia است .
متشکرم

درود

درست فرمودید و
بابت اصلاح برداشتم بینهایت ممنونم.
با توجه به اینکه با نگاه سطحی پاسخ میدم و نگارش ایشان منطبق با اظهارات متقاضی بود و اشاره به شخص ثالث نداشت لذا منشاء خطا شد و بابت اصلاح بموقع شما ممنونم. .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
خدمت استاد گرامی
ریفرنس از روی تغذیه سالم برای مقاوت R11 بدونه ورودی 220 ولت

درود

بابت زحمات قابل ستایش و ارسال اطلاعات ارزشمند بینهایت ممنون و تقدیر و تعظیم.

سپاس

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
197
134
با سلامبا راهنماییهای استاد غزال عزیز مشکل منبع تغذیه صنعتی من هم حل شد منیع تغذیه مذکور در ابتدا خروجی ۵ ولت داشت در صورتی که باید ۲۴ ولت میدادهمه قطعات رو تست کردم همه سالم بودن پتانسیومتررو عوض کردم نشدیه خازن ۱۰۰ میکروش مشکل داشت نو انداختم بازم نشدتا اینکه پست استاد غزال رو در مورد تست سریع آی سی ۴۹۴ دیدم و متوجه ایراد شدمآی سی رو عوض کردم مشکل حل شدتنها ایرادی که هشت اینه که کمی صدای وزوز و تق تق ریز میدهآیا این صدا مهمه و مشکلی نداره؟با سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلامبا راهنماییهای استاد غزال عزیز مشکل منبع تغذیه صنعتی من هم حل شد منیع تغذیه مذکور در ابتدا خروجی ۵ ولت داشت در صورتی که باید ۲۴ ولت میدادهمه قطعات رو تست کردم همه سالم بودن پتانسیومتررو عوض کردم نشدیه خازن ۱۰۰ میکروش مشکل داشت نو انداختم بازم نشدتا اینکه پست استاد غزال رو در مورد تست سریع آی سی ۴۹۴ دیدم و متوجه ایراد شدمآی سی رو عوض کردم مشکل حل شدتنها ایرادی که هشت اینه که کمی صدای وزوز و تق تق ریز میدهآیا این صدا مهمه و مشکلی نداره؟با سپاس

درود

به هسته ترانس‌ها در جهات مختلف فشار وارد کن اگه صدا تغییر کرد یا قطع شد ، با کمی چسب هسته را محکم کن.

درغیراینصورت خرابی خازن موجب تغییر محسوس فرکانس شده و فرکانس در محدوده شنوایی قرار گرفته که اهمیت زیادی نداره.

سپاس

Bbalighi

کاربر vip
vip
کاربر
2020-07-17
36
34
مشهد
سلام دوستان بنده هم یه تغذیه دقیقا با همین مشکل واسم آوردن و منتظرم ببینم نتیجه ی بحث چی میشه و ایراد از کجاست... دوباره ذکر میکنم دقیقا با مشکل همین دوستمون که تاپیک راه اندازی کردن مواجه هستم، خروجی بجای ۱۲ ولت ۶ ولت هست و ترانس صدای وز وز شدید دارد

Meysamko

کاربر vip
کاربر
2022-06-11
30
22
سلام دوستان بنده هم یه تغذیه دقیقا با همین مشکل واسم آوردن و منتظرم ببینم نتیجه ی بحث چی میشه و ایراد از کجاست... دوباره ذکر میکنم دقیقا با مشکل همین دوستمون که تاپیک راه اندازی کردن مواجه هستم، خروجی بجای ۱۲ ولت ۶ ولت هست و ترانس صدای وز وز شدید دارد

درود
اون دوستمون بالا هم گفته که با تعویض آی سی ۴۹۴ مشکلش حل شده .
و مشکل صدا هم که استاد غزال فرمودن مشکلی نیست

h.heydari

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-09-26
836
3,844
پارس آباد مغان
با سلام
دوست عزیز این مشکل را بنده زیاد حل کردم در بیشتر موتقع کاهش ئلتاژ از 12ولت به 6 ولت ازخرابی پتانسیومتر میباشد ودر مورد صدای وز وز ایراد از خازن47میکرو فاراد 50 ولتبغل چوک میباشد.

Bbalighi

کاربر vip
vip
کاربر
2020-07-17
36
34
مشهد
با سلام
دوست عزیز این مشکل را بنده زیاد حل کردم در بیشتر موتقع کاهش ئلتاژ از 12ولت به 6 ولت ازخرابی پتانسیومتر میباشد ودر مورد صدای وز وز ایراد از خازن47میکرو فاراد 50 ولتبغل چوک میباشد.

سلام و عرض ارادت ، متشکرم از شما سرور گرانقدر به جهت راهنمایی ارزشمند و وقتی که گذاشتید، خدا خیرتون بده

Bbalighi

کاربر vip
vip
کاربر
2020-07-17
36
34
مشهد
گزارش رفع خرابی :
ولتاژ خروجی تغذیه سوئیچینگ بنده تنها با تعویض پتانسیومتر و تنظیم آن درست شد و صدای وزوز ترانس قطع گردید.

باتشکر از راهنمایی های گران مایه دوستان و اساتید

بالا