آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی میخوام در مورد CH341 Programmer

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
103
یک آی سی به شماره W25Q80BV میخوام پروگرم کنم زمانی که Erase میکنم مشکلی ندارد اما زمانی که بایوس مربوطه را Write و Verify میکنم این پیغام میاد
کد:
[/B]Verification error on address: 0x00000DF0, Device: 0x51, Buffer: 0x50

[B]
حتی یک بایوس دیگری هم روش Write و Verify کردم همین مشکل بود
مشکل از کجاست ؟
آیا آی سی مشکل دارد و باید تعویض کنم ؟
میتوانم با شماره ای سی دیگری جایگزین کنم ؟

Untitled.jpg

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام
ظاهرا که مراتب کار مشکلی نداره یعنی پروگرام یا فلش آی سی بایوس توسط پروگرامر ch341 رو درست انجام میدید اما بابت ارور دریافتی لحظه که عکسش رو هم گذاشتید اگر موجود دارید روی یک آی سی خام نو هم تست کنید .اگر با CH341انجام میدید عوض نرم افزار خودش حتی این ورژن به روزش از NeoProgrammer Ch341a استفاده کنید چون تقریبا همه قابلیت های اون نرم افزار اصلی و فابریک همراه خود پروگرامر را بعلاوه قابلیت شناسایی خودکار آی سی خام را هم داره که تو تاپیک مختص این پروگرامر در انجمن قرار داده شده

این هم لینک مربوط به نرم افزار پیشنهادی پروگرامر 341
NeoProgrammer Ch341a Programmer V2.2.0.10 (picofile.com)

آخرین ویرایش:

msi6969

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2019-01-16
427
249
HMD Global
یک آی سی به شماره W25Q80BV میخوام پروگرم کنم زمانی که Erase میکنم مشکلی ندارد اما زمانی که بایوس مربوطه را Write و Verify میکنم این پیغام میاد
کد:
[/B]Verification error on address: 0x00000DF0, Device: 0x51, Buffer: 0x50

[B]
حتی یک بایوس دیگری هم روش Write و Verify کردم همین مشکل بود
مشکل از کجاست ؟
آیا آی سی مشکل دارد و باید تعویض کنم ؟
میتوانم با شماره ای سی دیگری جایگزین کنم ؟

Untitled.jpg

از ورژن دیگه استفاده کنین،محض اطمینان محدد درایورها رو حذف و نصب کنید،به قول دوستمون جواب نداد از ایسی خام هم استفاده کنید.

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
103
سلام
ظاهرا که مراتب کار مشکلی نداره یعنی پروگرام یا فلش آی سی بایوس توسط پروگرامر ch341 رو درست انجام میدید اما بابت ارور دریافتی لحظه که عکسش رو هم گذاشتید اگر موجود دارید روی یک آی سی خام نو هم تست کنید .اگر با CH341انجام میدید عوض نرم افزار خودش حتی این ورژن به روزش از NeoProgrammer Ch341a استفاده کنید چون تقریبا همه قابلیت های اون نرم افزار اصلی و فابریک همراه خود پروگرامر را بعلاوه قابلیت شناسایی خودکار آی سی خام را هم داره که تو تاپیک مختص این پروگرامر در انجمن قرار داده شده

این هم لینک مربوط به نرم افزار پیشنهادی پروگرامر 341
NeoProgrammer Ch341a Programmer V2.2.0.10 (picofile.com)

روی یک ای سی با ظرفیت بالاتر امتحان کردم جواب میده منتها در مادربرد که میگذارم ، تصویر نمیدهد و مشکل دارد و فکر میکنم حتما باید روی ای سی با ظرفیت خودش پروگرم بشه تا روی مادر برد جواب دهد

از چه ای سی دیگه ای مشابه میتوانم استفاده کنم ؟

مادربردم A880GM-AD3 هست

از ورژن دیگه استفاده کنین،محض اطمینان محدد درایورها رو حذف و نصب کنید،به قول دوستمون جواب نداد از ایسی خام هم استفاده کنید.

از ورژن دیگه استفاده کردم روی این ای سی مشکل دارد اما روی ای سی دیگه مشکلی نیست

از چه ای سی دیگه ای مشابه میتوانم استفاده کنم ؟

مادربردم A880GM-AD3 هست

msi6969

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2019-01-16
427
249
HMD Global
این ایسی به راحتی پیدا میشه،سعی کنید همین مدل باشهw25q80
حالا حروف بعدش fv بود ایراد نداره

msi6969

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2019-01-16
427
249
HMD Global

راستی از سلامت فایل فلش و همچنین یکی بودن حجم بافر فایل فلش با فایل سالم فابریکش اطمینان حاصل کنید

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
103

امروز بازار بودم این ای سی را نداشتند یا اگر داشتند ای سی حالت بدون پایه داشتند ، مال من با پایه هست

با این ای سی ها w25q12 /w25q32 /w25q64 کارم راه نمیوفته ؟

راستی از سلامت فایل فلش و همچنین یکی بودن حجم بافر فایل فلش با فایل سالم فابریکش اطمینان حاصل کنید

فایل فلش را از خود سایتش میگیرم
یکی بودن حجم بافر را چجوری چک کنم ؟

آخرین ویرایش:

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
احسن اتفاقا من هم الان دیدم پس های تاپیک نسبت به قبل بیشتر شده که در توضیحات دیدم به erase شدن صحیح آی سی اشاره کردید من هم دقیقا شک کردم به سالم بودن فایلی که در مرحله بعدی میخواهید روی آی سی رایت کنید . اول از سلامت فایل اطمینان کسب کنید بعدفکر آی سی خام...
ضمنا داخل فایلی که من در رابطه با نرم افزار NeoProgramer CH 341 قرار دادم که بصورت فشرده هست , داخل پوشه های آن فایل پی دی اف مربوط به عملکرد همان بخش از نرم افزار خصوصا پوشه Doc و پوشه یAdaptersک سری PDF و شماتیک هست که اگر این اولین مرتبه پروگرام کردن آی سی ایپیرام یا فلش کردن بایوس توسط پروگرامر هست در مورد تغییر وضعیت جمپر روی هدر کنار برد پروگرامر CH341 و یک تغییری که در مسیر ولتاژ آی سی نیاز هست انچام بشه کامل تشریح شده در آنها .
در صورت نیاز داخل نت ویدئو هم ازش قابل سرچ هست اما چون زبان آن فارسی نبود با توجه به وجود این سایت و این بخش ترجیح ندادم ویدئو غیر فارسی ازش بذارم .

موفق باشید .

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
بله
آی سی W25Q80BV مورد نظر شما ولتاژ تغذیه اش 2.6 - 3.6 ولت هست که تو همون راهنماهای موجود همراه برنامه توضیح داده شده برای تغییر وضعیت جمپر کنار برد پروگرامر CH341 و نحوه قطع و وصل کردن یا عوض کردن ولتاژ 5 ولت یا 3.3 ولت با هم . و نحوه تغییر ولتاژ آی سی CH341 اس ام دی خود ماژول و برد پروگرامر . البته کنترل کنید اگر خود ماژول پروگرامر شما برد مشکی و Black Edition هست.
به شما هم همین خطا یا ارور رو داده تو عکس موقع رایت و Verify کردن یعنی آی سی صحیح دیتکت شده اما موقع پروگرام حسب بر احتمال 90% همین موضوع ( ذیل )باعث رایت نشدن صحیح شده .

https://s25.picofile.com/d/8451921726/ebc0bb00-11de-4605-a585-740674f9445d/CH341a_Black_3_3v_5_0v_Basic_EN_.pdf

آخرین ویرایش:

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
338
Qazvin
parselectric.gigfa.com
فایل فلش را از خود سایتش میگیرم
یکی بودن حجم بافر را چجوری چک کنم ؟

گفتید فایل فلش رو از سایتش گرفتید . مطمئن هستید که سایت فایل فلش رو قرار داده ؟ چون بیشتر فایل بروزرسانی با استفاده از حالا یا فلاپی یا یو اس بی رو قرار میده که برای پروگرام کردن مناسب نیست.لینک فایل دانلودی رو قرار بدید تا بررسی بشه.

بالا