آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: بوی سوختگی از طرف کمپرسور

alphasystem

کاربر vip
کاربر
2008-01-16
170
83
سلام دوستان.
کولرگازی خونه دیروز یهویی ازش بوی سوختگی اومد. و دیگه باد سرد نیومد بازش کردم بوی سوختگی از سمت کمپرسور بود.
کمپرسورش از نوع روتاری هست فیشهای سر کمپرسورو درآوردم 3تا پایه R , S , C بهم راه میدن ولی به بدنه راه نمیدن که گویا نشونه سلامت سیم پیچا هست
خازنو تست کردم که سالمه. بردشو باز کردم که ظاهرا سالمه و جای سوختگی روی برد و قطعات نیست هنوز وقت نکردم قطعاتو با اهممتر تست کنم. حالا سوالم اینه خود کمپرسورو چطور تست کنم که ببینم اصلا کار میکنه یا نه ؟ منظورم با برق مستقیمه.
در ضمن کولر سامسونگ 18000 از توع پنجره ای هست.

soheiloooooo

کاربر vip
کاربر
2010-06-24
81
39
سلام دوستان.
کولرگازی خونه دیروز یهویی ازش بوی سوختگی اومد. و دیگه باد سرد نیومد بازش کردم بوی سوختگی از سمت کمپرسور بود.
کمپرسورش از نوع روتاری هست فیشهای سر کمپرسورو درآوردم 3تا پایه R , S , C بهم راه میدن ولی به بدنه راه نمیدن که گویا نشونه سلامت سیم پیچا هست
خازنو تست کردم که سالمه. بردشو باز کردم که ظاهرا سالمه و جای سوختگی روی برد و قطعات نیست هنوز وقت نکردم قطعاتو با اهممتر تست کنم. حالا سوالم اینه خود کمپرسورو چطور تست کنم که ببینم اصلا کار میکنه یا نه ؟ منظورم با برق مستقیمه.
در ضمن کولر سامسونگ 18000 از توع پنجره ای هست.
سوختگی کمپرسور بدلیل اینکه یه قطعه بسته هست بویی از خودش انتشار نمیده.احتمالا رله روی برد شما خراب شده باشه
برای تست مستقیم سه عدد سیم دو سر فیش رو بردارید و به سرفیشهای کمپرسورRSC وصل کنید
یک عدد خازن هم ظرفیت با خازن دستگاه بیارین و
سیم R و سیم S رو به دو سر خازن وصل کنید.یه کابل دو رشته بیارین و یه رشته به همون پایه R که به خازن خورده و رشته دیگه به سیم C وصل کنید.بزنید به برق اگه روشن شد کمپرسور سالمه و مدار برق قبل از کمپرسور رو چک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
ضمن عرض سلام و تشکر از دوست عزیز بابت راهنمایی احتراما به عرض میرسد که ایشان فرمودند کولر پنجره ای می‌باشد و احتمالا کلید اصلی که در جلو کولر می‌باشد سوخته است و همچنین کولر های پشت پنجره ای بجز ریموت دارها برد ندارند فقط یک کلید و ترموستات دارند

بالا