آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: علت جوش خیلی ضعیف دستگاه جوش mMA-300

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام دوستان به دستگاه جوش مشتری آورد وقتی به لامپ تست میزدم لامپ روشن میشد اومدم دیود شاتکی ها چک کردم دیدم یکی از دیودها سوخته که تعمیرکار قبلی 20امپری گذاشته بود درحالی که 3تا دگ 60امپری بودن من اومدم یدونه رو عوض کردم الان دستگاه میخام جوش بزنم خیلی ضعیف میزنه انگار جرقه ....ولتاژ خروجی دستگاه هم 60ولت وقتی جوش زده میشه اون لحظه صفر میشه...
ممنون میشم راهنمایی کنین

پیوست‌ها

• 46.2 کیلوبایت بازدیدها: 131
  • 51.7 کیلوبایت بازدیدها: 134
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bardia.t

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,788
25,723
درود بر شما //دوست گرامی شما هر قطعه ای تعویض شده دقیقا باید شماره خودش جایگزین کنید اگر فت ها یا ای جی بی تی هاش یدونه هم سوزونده باشه باید همه اونها را یکجا و یک مارک تعویض کنید....به مهندس داربی هم پیام بدید راهنمایی بگیریدایشون در زمینه اینورتر استاد هستن

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
درود بر شما //دوست گرامی شما هر قطعه ای تعویض شده دقیقا باید شماره خودش جایگزین کنید اگر فت ها یا ای جی بی تی هاش یدونه هم سوزونده باشه باید همه اونها را یکجا و یک مارک تعویض کنید....به مهندس داربی هم پیام بدید راهنمایی بگیریدایشون در زمینه اینورتر استاد هستن

ممنون مهندس منم این حدس میزنم ب را سفارش میخام مطمعن بشم..آخه تعمیرکار قبلی d92گذاشته بود همون سوخته بود.قطعه اصلی دستگاه با قطعه ای که خریدم عکس گذاشتم ..

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام
فرمودیدیکی از۳تا دیود شاتکی هاسوخته بود که برای تعویض فقط همان دیود سوخته راتعویض کردیدکه الان مشخصاتش بامشخصات ۲تا دیودشاتکی فابریک دیگه خوددستگاه که روش هست تفاوت داره نیازی به تعویض ۳تا نیست ففط همان که یکبارهم قبلاسوخته بوده تعویض شده بوده ومجددابازهم سوخته که شماتعویضش کردیدرابایک دیودشاتکی سالم ونو که دقیقاهمون مشخصات۲تادیودشاتکی سالم وتعویض نشده رابرایش تهیه وجایگزین کنید.امیدوارم بااین کارمشکل رفع بشه امااگرهمچمان عیب پابرجابوددیگه عیب مربوط به فست دیودهانیست.ومربوط به سایرقطعات هست که آسیب ممکنه دیده باشن که بیشتروبیشترنسبت به باقی قطعات میتونه اشکال ازضعف ماسفت یاخوددیودبریج باشه

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام
فرمودیدیکی از۳تا دیود شاتکی هاسوخته بود که برای تعویض فقط همان دیود سوخته راتعویض کردیدکه الان مشخصاتش بامشخصات ۲تا دیودشاتکی فابریک دیگه خوددستگاه که روش هست تفاوت داره نیازی به تعویض ۳تا نیست ففط همان که یکبارهم قبلاسوخته بوده تعویض شده بوده ومجددابازهم سوخته که شماتعویضش کردیدرابایک دیودشاتکی سالم ونو که دقیقاهمون مشخصات۲تادیودشاتکی سالم وتعویض نشده رابرایش تهیه وجایگزین کنید.امیدوارم بااین کارمشکل رفع بشه امااگرهمچمان عیب پابرجابوددیگه عیب مربوط به فست دیودهانیست.ومربوط به سایرقطعات هست که آسیب ممکنه دیده باشن که بیشتروبیشترنسبت به باقی قطعات میتونه اشکال ازضعف ماسفت یاخوددیودبریج باشه

یعنی ۴تا دیود شاتکی که دارم دو به دو روب و هم هستند جنس یکسان باشندمشکلی نداره؟

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سعی کنید عوض استفاده از قطعه مشابه از خود قطعه اصلی استفاده کنید یعنی دقیقا با همان شماره و همان مشخصات.از مشابه فقط فقطی که نمونه اصلی پیدا نشه باید اجبارا استفاده کرد

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سعی کنید عوض استفاده از قطعه مشابه از خود قطعه اصلی استفاده کنید یعنی دقیقا با همان شماره و همان مشخصات.از مشابه فقط فقطی که نمونه اصلی پیدا نشه باید اجبارا استفاده کرد

متاسفانه جایی پیدا نکردممهندس من الان تست گرفتم ولوم میچرخونم رو آمپر ۲۶ همون جور جوش میزنم که آمپر میزارم رو ۲۲۰...
احتمال داره از ولوم باشه؟

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام با این که احتمال اینکه ولوم مشکل دار شده باشه کم هست اما میتونید تستش کنید اما تو پست شماره 2همین تاپیک هم به شما گفتندکه اگر نیاز به تعویض بود باید همه را با هم با مشخصات یکسان تعویض کنید اینکه چون فقط یکیش تعویض شده و ناسازگار با مشخصات چندتای دیگه باشه در عمل این احتمالش بیشتره

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام با این که احتمال اینکه ولوم مشکل دار شده باشه کم هست اما میتونید تستش کنید اما تو پست شماره 2همین تاپیک هم به شما گفتندکه اگر نیاز به تعویض بود باید همه را با هم با مشخصات یکسان تعویض کنید اینکه چون فقط یکیش تعویض شده و ناسازگار با مشخصات چندتای دیگه باشه در عمل این احتمالش بیشتره

مهندس با تینر سوکتها تمیز کردم درست شد..ممنونم

بالا