آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالاوپایین رفتن اعداد مولتیمتر Haoki

SkyBoy61

کاربر
2022-06-12
7
3
41
درود خدمت اساتید محترم
من یه مولتیمتر Hioki 3244 دارم که خراب شده ظاهرا.بجای نمایش عدد صفر بصورت خودکار یسری اعداد راندوم نمایش میده.میخواستم ببینم دوستان کسی میتونه کمک کنه که تعمیرش کنم؟؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bardia.t

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
درود بر شما /منم یدونه 4256 دارم شوک بهش وارد شد همینطوری شده معمولا سی پی یو خراب میشه باید بگردید یدونه که خرابی جای دیگه ش داشته باشه پیدا کنید و دو تا یکی کنید وگرنه لوازمشون گیر نمیاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyBoy61

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
257
208
درود خدمت اساتید محترم
من یه مولتیمتر Hioki 3244 دارم که خراب شده ظاهرا.بجای نمایش عدد صفر بصورت خودکار یسری اعداد راندوم نمایش میده.میخواستم ببینم دوستان کسی میتونه کمک کنه که تعمیرش کنم؟؟ باتشکر

سلام دوست عزیز. .قاب پشت برد رو باز کن و با یه ذره بین و نور مناسب بگرد دنبال مقاومت های کم اهمی که روی انها خال زده و سوختن.اونارو تعویض کن، در برخی موارد شانس میاریم و چیپ اصلی سالم هست. اگه چند تصویر واضح از برد بزاری بهتر میشه راهنمایی کرد

SkyBoy61

کاربر
2022-06-12
7
3
41
img_20220614_003613_9grx.jpg
[/URL][/IMG]

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: armin-a

SkyBoy61

کاربر
2022-06-12
7
3
41
سلام دوست عزیز. .قاب پشت برد رو باز کن و با یه ذره بین و نور مناسب بگرد دنبال مقاومت های کم اهمی که روی انها خال زده و سوختن.اونارو تعویض کن، در برخی موارد شانس میاریم و چیپ اصلی سالم هست. اگه چند تصویر واضح از برد بزاری بهتر میشه راهنمایی کرد

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
257
208

سلام. بنظرم ترانزیستورهای مدار. مخصوصا ترانزیستوری که به پراب کام وصل میشه رو چک کنید. پتانسیومتر و مقاومتها چک بشه. گاهی دیده شده اهم مقاومتها کم میشه و همین مشکل پیش میاد. انشالله از چیپ اصلی نباشه

SkyBoy61

کاربر
2022-06-12
7
3
41
مرسی بابت راهنماییتون دوست عزیز.یه چهارتا مقاومت سمت راست هست سبز رنگن ۷۳۲۲ و ۲۲۰۲ و.. اگه اشتباه نکنم دوتاازمقاومت ها عددی روکه نشون میداد با اهممتر با عددی که روشون نوشته متفاوته بنظرشماممکنه ازونا باشه؟ بعد یسوال دیگه.یه مولتیمتر دیگه گرفتم یکی دو روز پیش فوری پشتش رو بازکردم نگاش کردم بعد که بستمش شانس من من اینم خراب شد و اعداد کامل نمیایش داده نمیشن هرکدوم یکی دوضلعش پاک شده.اتصال السیدیش روهم تمیزکردم بستم بازم فایده نداشت.اینو شما نمیدونین مشکل ازکجاشه؟؟

بالا