آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن تغذیه pfc و pwm در پاور p5

Palehawk

کاربر vip
کاربر
2022-05-18
10
3
30
سلام و عرض ادب خدمت مهندسین محترم
پاور رو وقتی به لامپ تست میزنم روشن خاموش میشه و بعد لامپ با نور خیلی کم سو روشن میمونه،خروجی اتصال نداره،خازن های خروجی رو تازه نو گذاشتم، سر خازن های انباره ۲۹۵ تا ۳۰۵ ولت دارم، پل دیود ها و ماسفت ها و دیود های روی هیت سینک رو خارج کردم و چک کردم همه سالمن، یه رله خراب بود تعویض کردم،ntc هم تعویض کردم ولی همچنان همون رفتار لامپ نشون میده
هیچ ولتاژی روی pfc و pwm ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنین

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
سلام دوست عزیز اگر از سلامت ماسفتها و دیودها اطمینان دارید آیسی pfc (به شماره 28070 ) تعویض کنید .

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
پاور رو وقتی به لامپ تست میزنم روشن خاموش میشه و بعد لامپ با نور خیلی کم سو روشن میمونه،خروجی اتصال نداره،خازن های خروجی رو تازه نو گذاشتم، سر خازن های انباره ۲۹۵ تا ۳۰۵ ولت دارم، پل دیود ها و ماسفت ها و دیود های روی هیت سینک رو خارج کردم و چک کردم همه سالمن، یه رله خراب بود تعویض کردم،ntc هم تعویض کردم ولی همچنان همون رفتار لامپ نشون میده
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام
شما باید 400 تا 410 ولت روی خازن های صافی داشته باشید تا پاور استرات بخوره

عیب رو کنار پای های ترانزیستور قدرت که یه سری مقاومت و دیود و دیوزنر هستن چک کنید اگه دیدی همه این ادوات سالم هست شک به آی سی pfc بکنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farazbzh

Palehawk

کاربر vip
کاربر
2022-05-18
10
3
30
ممنون از راهنماییتوننتیجه رو اعلام میکنم

• Like

Palehawk

کاربر vip
کاربر
2022-05-18
10
3
30
ممنون از راهنماییتون نتیجه رو بهتون اعلام میکنم

M73mostafa

کاربر vip
کاربر
2022-05-03
15
4
ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام
با توجه به داشتن 300 ولت
یه ای سی رگولاتور هست به اسم 7815 پایه اول ورودیه پایه دوم منفیه و پایه سوم خروجیه (از چپ به راست) وقتی میزنی به برق ببین ولتاژ به این ای سی میرسه یا نه اگر میرسید این خرابه اگر نمیرسید tny286 (ای سی 7 پایه روی برد) اگه اشتباه نگم اسمشو اون خرابه

• Like

Palehawk

کاربر vip
کاربر
2022-05-18
10
3
30
مشکل حل شد
یکی از خازن های صافی رو عوض کردم،رگلاتور کنار سوکت فن هم یه سره کردم همه چی اوکی شد
ممنون از مهندسین محترم??????

• Like
بالا