آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تنظیم و تشخیص فرکانس گیت فروشگاهی(دزدگیر لباس)

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,406
پارس
درود همکاران گرامی
گیت فروشگاهی بدون نام ...که فک کنم پروسک باشه
پتانسیومتر های مولتی ترن فرستنده دست کاری شدن واز تنظیم بیرون اومدن...
روش تنظیم شون چجوره؟
فرکانس تک صدفی رو چجور باید پیدا کنم؟
1.jpg
این برد گیرنده هست...و دست نخورده..

2.jpg
اینم برد فرستنده که مولتی ترن ها دست کاری شدند...
با تغییر ترن ها روی فرکانس 8.2 تنظیم میکنم ولی در تشخیص فرکانس تگ شک دارم ونمیدونم 8.2 یا 9 یا 11 هست
ممنون اگه راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
پاسخ : تنشظیم و تشخیص فرکانس گیت فروشگاهی(دزدگیر لباس)

درود

یه راه تجربی هست که باید یک تگ رو به انتن بسیار نزدیک کنید ، مولتی ترن ها رو به لحاظ اهمی در وسط قرار بدین و بعد از شناسایی تگ ، عملیات فاین تیون رو برای بیشترین برد مفید آنتن به سر انجام برسونید .

توجه داشته باشید که امکان داره بورد مشکل مهم تری داشته باشه و تنظیم مولتی ترن ها جاده خاکی باشه ! در این صورت کلیه مسیر های rf از فرستنده تا گیرنده رو باید با اسیلوسکوپ چک بفرمایید.

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,406
پارس
پاسخ : تنشظیم و تشخیص فرکانس گیت فروشگاهی(دزدگیر لباس)

درود

یه راه تجربی هست که باید یک تگ رو به انتن بسیار نزدیک کنید ، مولتی ترن ها رو به لحاظ اهمی در وسط قرار بدین و بعد از شناسایی تگ ، عملیات فاین تیون رو برای بیشترین برد مفید آنتن به سر انجام برسونید .

توجه داشته باشید که امکان داره بورد مشکل مهم تری داشته باشه و تنظیم مولتی ترن ها جاده خاکی باشه ! در این صورت کلیه مسیر های rf از فرستنده تا گیرنده رو باید با اسیلوسکوپ چک بفرمایید.

درود برشما...
روی میز کار هر دو برد رو نزدیک هم قرار دادم...وبا فرکانس متر متصل شده وتغییر سه تا از ترن ها متوجه شدم فرکانس خروجی تغییر میکنه دوتا بصورت پله های زیاد ویکی بصورت فاین..
فرکانس رو روی 8.2 آوردم وچراغهای قرمز گیرنده روشن شدن هر چهارتا..
همین کافیه یا باید با آنتن وفاصله دار..باز هم امتحان کنم وتغییر بدم؟
مولتی ترن های مربوط به فرکانس خروجی رو مشخص کردم اما دوتای دیگه که یکیشون مربوط به برد ودیگری رو نمیدونم کدومشون هستن.
مرحله بعد چیه؟تحریک شدن گیرنده کافیه ؟

بالا