آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در پاورt2thm

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
با سلام خدمت همکاران گرامی
یک دستگاه t2thm آوردن برام که اگرهشبرد ها رو تک تک تست میکنم همه سالمن و تا دوتا هشبرد هم کامل کار میکنه ولی اگرسه تاشون رو وصل کنم پاور ولتاژ رو قطع میکنه و هشبرد ها وصل نمیشن
دوستان ممنون میشم بفرمایید کدم قسمت رو تست کنم چون تمام قطعات به ظاهر سالم هستند و هیچ قطعه ی خرابی به جز یک خازن smd که ترکیده بود و عکسش رو آپلود میکنم

پیوست‌ها

• 268.3 کیلوبایت بازدیدها: 105

M73mostafa

کاربر vip
کاربر
2022-05-03
15
4
یک دستگاه t2thm آوردن برام که اگرهشبرد ها رو تک تک تست میکنم همه سالمن و تا دوتا هشبرد هم کامل کار میکنه ولی اگرسه تاشون رو وصل کنم پاور ولتاژ رو قطع میکنه و هشبرد ها وصل نمیشن
دوستان ممنون میشم بفرمایید کدم قسمت رو تست کنم چون تمام قطعات به ظاهر سالم هستند و هیچ قطعه ی خرابی به جز یک خازن smd که ترکیده بود و عکسش رو آپلود میکنم

سلام
تقریبا میشه گفت تمام قطعات سالم هستن ولی یه قسمتی قطعی داری مسیر رو چک کن ببین قطعی نداره
برای من یه ترانس ct که اولیش یه سیم ضخیمه و یک دور خورده و ثانویش از تعداد دور زیاد و نازک بود قطع شده بود
3 تا هشبرد میومدن اما با قدرت کم کار میکردن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aram.gh

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
سلام
تقریبا میشه گفت تمام قطعات سالم هستن ولی یه قسمتی قطعی داری مسیر رو چک کن ببین قطعی نداره
برای من یه ترانس ct که اولیش یه سیم ضخیمه و یک دور خورده و ثانویش از تعداد دور زیاد و نازک بود قطع شده بود
3 تا هشبرد میومدن اما با قدرت کم کار میکردن
ممنون مهندس جان با عکس نمیتونید بهم بگید؟
در ضمن خازن های اولیه از 330میکرو فقط 305 میکرو میزنن لازمه تعویض کنم؟

mehrdad00

کاربر
2014-06-15
44
46

سلام به هیچ چیز دست نزن فقط خازنهای خروجی رو تعویض کن درست میشه

• Like

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران

سلام
این قسمتیکه شما علامت زدید تهش میخوره به شورتی ماسفت ها این مقاومت رو تعویض کن حتما ماسفت رو تست دیود و اهم بگیر روی برد به اعداد توجه کن به هر عددی که کمتر بود شک کردی دربیار و خارج برد تست بگیر و در نهایت تعویض کن

درضمن خازن های صافی تا 70 عدد ه پایینتر از مقدار نامی بود مشکل نداره وسالمه درصورتی که مقاومت داخلی خازن هم esr سالم باشه.

فقط ولتاژ بگیر سر خازن ها ببین چقدر داری تا خیالت راحتبشه از قسمت pfc

• Like

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
ممنون مهندس جان فقط بفرمایید کدوم مقاومت؟
در ضمن ماسفت ها کاملا سالم هستند
ولتاژ pfc رو دارم مشکلی نیس
سلام
این قسمتیکه شما علامت زدید تهش میخوره به شورتی ماسفت ها این مقاومت رو تعویض کن حتما ماسفت رو تست دیود و اهم بگیر روی برد به اعداد توجه کن به هر عددی که کمتر بود شک کردی دربیار و خارج برد تست بگیر و در نهایت تعویض کن

درضمن خازن های صافی تا 70 عدد ه پایینتر از مقدار نامی بود مشکل نداره وسالمه درصورتی که مقاومت داخلی خازن هم esr سالم باشه.

فقط ولتاژ بگیر سر خازن ها ببین چقدر داری تا خیالت راحتبشه از قسمت pfc

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
از همه همکاران ممنونم خازن ها رو تعویض میکنم و خبر میدم

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
ممنون مهندس جان فقط بفرمایید کدوم مقاومت؟
در ضمن ماسفت ها کاملا سالم هستند
ولتاژ pfc رو دارم مشکلی نیس

ببخشید من در گفته هام از خازن اس ام دی به عنوان مقاومت یاد کردم. منظورم همون خازنی که ترکیده بود رو عوض کن با همون مقدار .وقتی ماسفت در ظاهر سالمه دلیل بر خرابی نیست وقتی بار زیاد بهش تحمیل میشه باید جواب بده وقتی جواب نمیده تو بار زیاد شورتی کوتاهی میده وباعث افت ولتاژ میشه که اکثرا هم باعث وبانیش درایور ماسفت هست که خراب میشه.درایور ماسفت رو حتما چک کن

• Like

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
سپاس از وقتی که گذاشتین
ببخشید من در گفته هام از خازن اس ام دی به عنوان مقاومت یاد کردم. منظورم همون خازنی که ترکیده بود رو عوض کن با همون مقدار .وقتی ماسفت در ظاهر سالمه دلیل بر خرابی نیست وقتی بار زیاد بهش تحمیل میشه باید جواب بده وقتی جواب نمیده تو بار زیاد شورتی کوتاهی میده وباعث افت ولتاژ میشه که اکثرا هم باعث وبانیش درایور ماسفت هست که خراب میشه.درایور ماسفت رو حتما چک کن

بالا