آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: مدار کوره القایی قدرتمند ۵۰ آمپر ۳۰۰۰ وات

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
اگه به مدار دقت کنی راحت میشه 6 تا دیگه مسفت اضافه گرد دیگه میشه صنعتی ولی امپر بالاتر میخواد تو سایت دیدم همراه با این کوره القایی دو تا پاور سوچینگ را با هم موازی کرده بودن که امپر جواب بده اگه 6 تا دیگه ماسفت اضافه بشه باید 4 تا پاور با هم موازی بشن در ضمن خنک کنده های خوبی باید بزاریم البته این خازنهایی که الان میفروشن کیفیت خوبی نداره باید خازن با کیفیت با هم موازی بشن

اره دقیقا ... بدون استفاده از التیوم هم میشه pcb رو تو برنامه کورل دستی کشید و پرینت گرفت ...کورل یه برنامه نقاشی با فناوری برداری هست .

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
سلام دوستان کسی با برنامه Altium Designer طراحی pcb بلده خوب کار کنه ؟

با سلام

نرم افزار آلتیوم و یا هر برنامه حرفه ای دیگر بقدری قدرت و امکانات دارد که فکر نکنم کسی ادعای مهارت کافی رو داشته باشه

علی ایهال بنده با آن کارم رو انجام میدم، امری باشه در خدمتم

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
169
42
تهران
مهمترین نکات تو ساخت کوره القایی
یکی تامین ولتاژ و جریان مصرفیه که هزینه ساخت یا خرید منبع تغذیه مناسب براش از خود برد کوره گرونتر تموم میشه

دوم خازنهای با کیفیت که سخت گیر میاد و گرونه. باید بگردید و خازن با کیفیت پیدا کنین
من خازنهای زیادی خریدم ولی موقع کار خیلی داغ میکنن و میسوزن برای همین تو آخرین بار خازنها رو از برد بیرون آوردم و همرو موازی کردم و با
سیم به برد وصل کردم و پایه ها و محل اتصال خازنها رو با رزین عایق کردم و خازنها رو داخل آب انداختم و خوب کار کرد

سوم هم اینکه کار رو کوره القایی نیاز به آزمون و تجربه داره که خیلی هزینه برداره

الان هم دارم روی نمونه 220 ولت کوره کار میکنم که بدون نیاز به منبع تغذیه مستقیم از برق شهر تغذیه کنه
شماتیک نمونه هایی با توان کم موجوده
ولی تست کردم دیدم در حد داغ کردنه و به سرخ شدن فلز نمیرسه
اگه از دوستان کسی تجربه و نقشه کوره توان بالای 220 ولت داره ممنون میشم به اشتراک بزاره

آخرین ویرایش:

Ali T123

کاربر
2023-10-19
2
1
تبریز
سلام این مدار کوره القایی دقیقا دارمیکنه ویکی هم اینکه جای سوراخ هایی که درروی مدار هستشبه عنوان جامپر هستش. یکی هم قطر کویل وضخامت سیم کویل وتعداد حلقه یاهمون تیرون چندتا هستن.ممنون.

Ali T123

کاربر
2023-10-19
2
1
تبریز
سلام دوست عزیز نقشه مدار فوق را دارید؟
سلام این مدار کوره القایی دقیقا دارمیکنه ویکی هم اینکه جای سوراخ هایی که درروی مدار هستشبه عنوان جامپر هستش. یکی هم قطر کویل وضخامت سیم کویل وتعداد حلقه یاهمون تیرون چندتا هستن.ممنون.

بالا