آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختگی ترانزیستور قسمت تخلیه برد لباسشویی ال جی دایرکت درایو

Habibownagh

کاربر
2022-04-24
1
1
28
با سلام خدمت اساتید ودوستان گرامی. یه برد لباسشویی ال جی ترانزیستور smd قسمت تخلیه با شماره AZYسوخته بود که تعویضش کردم اما به محض پلی کردن پمپ تخلیه یکسره کار میکنه . لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2809

Sepid Gsm

کاربر
2010-12-03
8
9
مسیر تریاک رو چک کنین . احتمالا معیوب بودن قطعه ای باعث تحریکش میشه

JahanService

کاربر
2018-08-10
3
2
سلام دوست عزیز برای من هم دقیقا همین مشکل پیش امده :crying:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2809

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
464
مازندران
سلام
ترایاک و ایسی درایورش باهم تعویض شود. نتیجه رو هم اعلام کنید

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,590
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام
azy کوپلر و نقاومت ۱۰کیلو اهم کنارش و ترایاک تعویض شوند
عکسی از برد بفرستید بهتر میتونم راهنمایی کنم

‌mosi

کاربر
2021-10-13
2
0
33
سلام
azy کوپلر و نقاومت ۱۰کیلو اهم کنارش و ترایاک تعویض شوند
عکسی از برد بفرستید بهتر میتونم راهنمایی کنم

سلام خسته نباشید دوست گرامی برد لباسشویی ال جی اینورتر پمپ تخلیه یکسره کار میکنه ترایاک را هم تست کردم سالم هست ولی وقتی برد را روشن میکنم خروجی یکسره میشه

arya59

کاربر vip
vip
کاربر
2023-09-27
11
4
کنگان
سلام ، برای همین برد، مشکل من کار نکردن پمپ تخلیه است ، ترایاک سالمه ، یه مقاومت کنار ترایاک سوخته رنگش هم مشخص نیست ، ترانزیستور AZY هم سوخته مطمعنید مقاومت ۱۰ کیلو هستش ؟ چون رو برد علامت مقامت فیوزی کشیده، عکسش را هم میزارم ، راستی به جای ترانزیستور ،AZY آیا میشه از ترانزیستور A733 استفاده کنم ؟

پیوست‌ها

• 140.9 کیلوبایت بازدیدها: 42
  • 208.2 کیلوبایت بازدیدها: 44

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
479
297
سلام دوست عزیز اون مقاومت ۱۲۰ اهم میباشد اون ترانزیستور سوخته هم از نوع pnpمی باشددر صورت پیدا نشدن ترانزیستور اس ام دی میتونی از ترانزیستور مثبت معمولی استفاده کنی چندین بار همین مشگل را در این مدل برد حل کرده ام درضمن ترایاک بعضی مواقع مخصوصا در پمپ تخلیه سالم نشان میده اما در عمل وقتی به ۲۲۰ ولت وصل میشه نشتی پیدا میکنه و مانند اتصال کوتاه نشان میده اما در ولتاژ پایین درست عمل میکنه

sooribani

کاربر vip
vip
کاربر
2023-10-17
4
0
بروجرد
سلام دوست عزیز اون مقاومت ۱۲۰ اهم میباشد اون ترانزیستور سوخته هم از نوع pnpمی باشددر صورت پیدا نشدن ترانزیستور اس ام دی میتونی از ترانزیستور مثبت معمولی استفاده کنی چندین بار همین مشگل را در این مدل برد حل کرده ام درضمن ترایاک بعضی مواقع مخصوصا در پمپ تخلیه سالم نشان میده اما در عمل وقتی به ۲۲۰ ولت وصل میشه نشتی پیدا میکنه و مانند اتصال کوتاه نشان میده اما در ولتاژ پایین درست عمل میکنه
سلام آقا
نقشه این برد( ال جی دایرکت درایو) را دارید؟
و اگر ندارید امکان داره مقدار مقاومت R81 و شماره تراتزیستور Q3 را به من بگید؟

پیوست‌ها

• 739.8 کیلوبایت بازدیدها: 23
آخرین ویرایش:
بالا