آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راه حلی ساده و بدونه دردسر جهت کم کردنه ولتاژ درایور لامپ ال ای دی و ولانیتر شدن عمر لامپ

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-01-20
305
363
زاهدان
همکاران عزیز یه راه ساده در رابطه با وقتیکه ولتاژ یک درایور زیاده و اونو میخایم کم کنیم و عمرلامپ رو افزایش بدیم دارم و ویژکیه خوبش که مطمعنم واسه همکاران خوشاینده اینه که تو این روش اصلا نیازی به باز کردنه کل لامپ برای دسترسی به درایور نیست. و عملا هیچکاری به درایور نداریم و فق نیاز حباب باز شه.

این روش درتمام لامپهای بالاتر از 25وات انجام میشه چون ال ای دی ها چند تا چند تا باهم موازی شده اند.

خیلی راحت بین اون دو یا سه عدد ال ای دی که باهم موازی شدن رو خراش میدین جای پایه های مثبت و منفی ال ای دی رو آماده میکنید و یه ال ای دی نو میکارید. هر تعداد ال ای دی که خواستید میتونید بذارید و جالب نور لامپتون تا وقتی به حد نرمالش برسه بیشتر هم میشه نه کمتر!!!.
یا بهتر ولتاژ رو اندازه میگیرید تعداد ال ای دی های قبل و جدید رو میشمرید و به اندازه ولتاژ نرماله اون درایور میکارید.
بهتره بینه هر تعداد که باهم موازی شدن فقط یک عدد بکارید که تولید حرارت رو هم یکجا متمرکز نکرده باشید .
موفق باشید.

IMG_20220425_060539.jpg

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
یه ال ای دی نو میکارید
سلام.
شما چطوری این کارو انجام میدید؟
حرارت ال ای دی درست به صفحه رادیات انتقال پیدا میکنه...
تا جایی که من تست کردم هر چی بارو بیشتر میکنی درایور هم به همون نسبت ولتاژ رو بالا می بره.

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,414
سلام.
شما چطوری این کارو انجام میدید؟
حرارت ال ای دی درست به صفحه رادیات انتقال پیدا میکنه...
تا جایی که من تست کردم هر چی بارو بیشتر میکنی درایور هم به همون نسبت ولتاژ رو بالا می بره.

سلام
وقتی بار را به صورت سری اضافه کنیم ولتاژ درایور اضافه میشه ( ولی جریان ثابت می مونه)
در روش ایشون بار اضافه شده به صورت موازی با بقیه قرار می گیره و در اصل جریان و ولتاژ اعمال شده تغییری نمی کنه و جریان موجود بین led ها تقسیم میشه در نتیجه جریان اعمال شده به هر led کاهش پیدا می کنه

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-01-20
305
363
زاهدان
سلام
وقتی بار را به صورت سری اضافه کنیم ولتاژ درایور اضافه میشه ( ولی جریان ثابت می مونه)
در روش ایشون بار اضافه شده به صورت موازی با بقیه قرار می گیره و در اصل جریان و ولتاژ اعمال شده تغییری نمی کنه و جریان موجود بین led ها تقسیم میشه در نتیجه جریان اعمال شده به هر led کاهش پیدا می کنه
احسنت

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-01-20
305
363
زاهدان
سلام

همونطوری که همنکار عزیزمون آقای محمدهادی هم توضیح دادن و بنده عمدا در مطلبم کلمه موازی رو قرمز کرده بودم اینکا فقط تو مسیرهای موازی میشه انجام داد و بهمین علت هم گفته بودم :

این روش درتمام لامپهای بالاتر از 25وات انجام میشه چون ال ای دی ها چند تا چند تا باهم موازی شده اند.

بالا