آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ایده برای ساخت قلع ساچمه ای

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
سلام دوستان و همکاران گرامی این تایپیک ایجاد شد تا در مورد ساخت قلع توپی نظراتمونو به اشتراک بگذاریم...
بنده نظراتی دارم ولی با کمک هم کاملش میکنیم.
درصورتی که این موضوع براتون مهم هست پاسخ بدین تا شروع کنیم
سالم و موفق باشین

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
قلع توپی اگر منظورتون همون Solder balls باشه، این مورد در قطر های مختلف به راحتی در چندین فروشگاه موجود هست و قیمت مناسبی داره.

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
اره. ولی یه وقتایی هست کارت گیره. قلع هم دم دست نداری یا کم داری اونوقته که فکر ادم بکار میافته
از طرفی چون بچه های سایت دوست دارن همه چیو بومی سازی کنن. گفتم ببینیم میشه اینمورد رو هم خودمون بسازیم??????
در اینمورد خود من یه رم میخواستم بزارم توپ نداشتم. توسط تیغ و با چیدن 5 ردیف قلع کنارهم و با برش اندازه حدود 1پنجم میل (البته نه دقیق) و سپس چیدنشون روی یک چیپ بزرگ سوخته و با روغن فلکسی و حرارت به توپ تبدیل و استفاده کردم. البته خیلی وقت گیر بود ولی کار راه انداز بود.
براهمین گفتم ببینم کسی ایده ای برای ساخت داره

com-service

کاربر vip
کاربر
2017-08-08
68
464
سلام و عرض ادب
اصلا ارزش و ایده خوبی نسیت
چون اگر کم باشه مقدارش یا نمی چسپه یا ارتباط خوبی نداره
(جاده نیست یا اگر هست خاکی هست آسفالت نیست)
اگر مقدارش زیاد با شه احتمال اتصالی با پایه های کناری زیاده
الان توپ قلع توی بازار هست
ضمن اینکه شابلون با حرارت مستقیم و خمیر قلع هم موجوده

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
اره. ولی یه وقتایی هست کارت گیره. قلع هم دم دست نداری یا کم داری اونوقته که فکر ادم بکار میافته
از طرفی چون بچه های سایت دوست دارن همه چیو بومی سازی کنن. گفتم ببینیم میشه اینمورد رو هم خودمون بسازیم������
در اینمورد خود من یه رم میخواستم بزارم توپ نداشتم. توسط تیغ و با چیدن 5 ردیف قلع کنارهم و با برش اندازه حدود 1پنجم میل (البته نه دقیق) و سپس چیدنشون روی یک چیپ بزرگ سوخته و با روغن فلکسی و حرارت به توپ تبدیل و استفاده کردم. البته خیلی وقت گیر بود ولی کار راه انداز بود.

با سلام

من هم اکثر مواقع که بردهای ضایعاتی را اوراق می کنم ، قلع های اضافی را بصورت شمش لوله ای در آورده تا سر فرصت و اضطرار از آنها استفاده کنم

جای دیدم اگه این شمش را با سوهان عاج درشت رنده کرده و با روغن لحلیم مخلوط کنیم ، خمیر قلع درست میشه

تمام اختراعات حاصل همین ایده ها و تخیلات و خلاقیت ها می باشد

پیروز و سربلند باشید

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
از طرفی چون بچه های سایت دوست دارن همه چیو بومی سازی کنن. گفتم ببینیم میشه اینمورد رو هم خودمون بسازیم������

قطعاً نشدنی نیست و با صرف زمان خیلی زیاد و دقت فوق العاده پایین، برای چیپ هایی که توپ بزرگ میخورن امکان پذیره.
اما کسی که نیاز به توپ قلع داشته باشه، کارش و زمانش اونقدری براش ارزشمند هست که زمانش رو برای چنین مواردی نزاره و با دقت و تمرکز بیشتر روی خود اصل کار توجه کنه و زمان بزاره. نه موارد حاشیه ای و از این دست.

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
قطعاً نشدنی نیست و با صرف زمان خیلی زیاد و دقت فوق العاده پایین، برای چیپ هایی که توپ بزرگ میخورن امکان پذیره.
اما کسی که نیاز به توپ قلع داشته باشه، کارش و زمانش اونقدری براش ارزشمند هست که زمانش رو برای چنین مواردی نزاره و با دقت و تمرکز بیشتر روی خود اصل کار توجه کنه و زمان بزاره. نه موارد حاشیه ای و از این دست.

با سلام

به قول مثل معروف : جای که آب هست ، تیمم باطل است

بله فرمایش شما متین! بحث سر جریانه ! و اونم جریان زندگی . جریانی که یه زمانی مانند فواره به بالا جهش می کند و زمانی رسیده که این فواره قدرت جهششو از دست داده و باید سقوط کند

موقعیت من و امثال منم همین جریان سرازیریه ! الان تو دوران پسا تحریمیم ، کیفیت واردات قطعات الکترونیک بسیار پایین اومده و فیک شدن

و چه بسا اتفاق افتاده 10 تا آی سی گرفتم و روی برد زدم و کار نکرده ! منباب تجربه رفتم سراغ بردهای ضایعاتی و قطعات نابی پیدا کردم که فکر نکنم نوش هم وارد کرده باشن

و برای جبران وقت و هزینه هم به طرف گفتم جریان اینه و خلاصه راضی شدن . اینجاست که باید به فکر ایده و نوآوری بود

موفق و پیروز باشید

و از طرفی هم ارزش مرجوعی و ... نداشته

بالا