آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تعمیر پاور t2tz

esinior

کاربر
2010-06-10
13
12
با سلام، یه پاور t2tz دارم که روی ماینر خروجی نمیده، البته بعد روشن کردن و شناخته شدن در شبکه کامپیوتر یه لحظه میاد ولتاژ بده که دوباره صفر میشه، به چه علت نمیدونم، ولتاژ 12 ولت کنترل برد هم مشکلی نداره و فن هم روشنه و پاور کلا روشنه ولی خروجیش فعال نمیشه، با شرکتش هم مکاتبه کردم گفتن دستورالعملی ندارن، امیدور بودم بتونم ایرادش رو در نرم افزار ببینم و بتونم لوگ پاور رو بخونم یا به اطلاعات نرم افزاری پاور دسترسی پیدا کنم، کارتش هم عوض کردم و همه برد هم چک کردم چیز معیوبی پیدا نکردم ، ایده و راه حلی دارید؟ یه پاور دیگم دقیقا مثل همون موجوده که بمحض زیر بار رفتن فتهای اولیه میترکه، در این مورد چی؟ این هم قطعات چک شده و عیبی پیدا نشده

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
با سلام، یه پاور t2tz دارم که روی ماینر خروجی نمیده، البته بعد روشن کردن و شناخته شدن در شبکه کامپیوتر یه لحظه میاد ولتاژ بده که دوباره صفر میشه، به چه علت نمیدونم، ولتاژ 12 ولت کنترل برد هم مشکلی نداره و فن هم روشنه و پاور کلا روشنه ولی خروجیش فعال نمیشه، با شرکتش هم مکاتبه کردم گفتن دستورالعملی ندارن، امیدور بودم بتونم ایرادش رو در نرم افزار ببینم و بتونم لوگ پاور رو بخونم یا به اطلاعات نرم افزاری پاور دسترسی پیدا کنم، کارتش هم عوض کردم و همه برد هم چک کردم چیز معیوبی پیدا نکردم ، ایده و راه حلی دارید؟ یه پاور دیگم دقیقا مثل همون موجوده که بمحض زیر بار رفتن فتهای اولیه میترکه، در این مورد چی؟ این هم قطعات چک شده و عیبی پیدا نشده
سلام.
اگر به نتیجه نرسیدین، در صورت تمایل میتونم پاور هاتون رو تعمیر کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fzi

hossein415

کاربر vip
کاربر
2022-04-14
5
7
28
سلام. پاور t2tz دارم که بعد از آپگرید کردن ولتاژ به هشبردها نمیده فقط کنترل برد روشن میشه. توی برنامه اینو مانیتور پاور شناسایی نمیشه و چراغ سبز رنگ داخل پاور تند تند چشمک میزنه. برای دانگرید کردن باید چیکار کنم؟

Palehawk

کاربر vip
کاربر
2022-05-18
10
3
30
اگه فن کار میکنه ولی خروجی نداری پاور حالت رو استندبای هست
اگه سرد و گرمش مشکلی نداره برو سراغ اپتو کوپلر ها‌ و کلا مدار استندبای
پاور بعدی هم که میگی ماسفت میسوزونه، EMI Filter چک کن،اگه قبلا فیوز سوزونده وریستور و NTC رو تعویض کن، احتمال سوختن محافظ هات بالاس
و احتمال دیگه هم میتونم به آی سی درایور ماسفت ها و اتصال کوتاه توی مدار PFC هست،احتمال زیاد خازن و مقاومتی سوخته یا اتصالش قطعه
همه اینا رو چک کن و نتیجه رو اعلام کن

• Like

hossein415

کاربر vip
کاربر
2022-04-14
5
7
28
سلام. در صورت مشکل پاور t2tz بعد از آپدیت کردن پاور از کار میفته و چراغ سبز داخل پاور تند چشمک میزنه.
ایراد از برنامه میکرو چیپ داخل پاور هست که باید برنامه بخوره، البته دستورالعمل مخصوص خودشو داره.
برای راهنمایی با شماره من تماس بگیرید
09106450919

• Like

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
سلام
منم یه همچین مشکلی دارم
کنترل برد روشن میشه فن روشن میشه ولی خروجی ندارم
ماسفت های خروجی هم سالمن و خازن های خروجی هم در اوردم بازم تغیری نکرد
انگار سر مثبت و منفی هردو منفی(هم پتانسیل)میشن ولی خب اتصالی هم بینشون نیست و بوق نمیزنه
ممنون میشم تجربتونو در اختیار قرار بدین

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
سلام
منم یه همچین مشکلی دارم
کنترل برد روشن میشه فن روشن میشه ولی خروجی ندارم
ماسفت های خروجی هم سالمن و خازن های خروجی هم در اوردم بازم تغیری نکرد
انگار سر مثبت و منفی هردو منفی(هم پتانسیل)میشن ولی خب اتصالی هم بینشون نیست و بوق نمیزنه
ممنون میشم تجربتونو در اختیار قرار بدین

برادر دلیل نمیشه چون ماسفت ها رو روی برد تست کردی بوق نزدن پس سالم هستن.
ما توی اکثریت پست ها اعلام کردیم ماسفت راه درست تست کردنش به تست دیود روی مولتی متر هست اون اعدادی که نشون میده کم و زیادش باید بدقت بررسی بشه هر عددی کمتر بود باید اون ماسفت تعویض بشه چون توی بار کم میاره و شورتی میده خروجی نمیده

. نقطه مقابلش حتما درایو ماسفت ها رو چک کن 100 درصد جواب میگیری.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali099
بالا