آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست راهنمایی در خصوص تعمیر چراغ قوه شارژی

dfhfxhfhfhxd

کاربر
2022-02-19
2
3
25
سلام
وقت بخیر
یه چراغ قوه ۶ وات دارم که باتری خشکش خراب شده بود و به مدار آسیب زده بود
مقاومت ها تست شده و سالم هستن
خازن پلی اسر و دیودها تعویض شدن
ولی وقتی به برق وصل می کنم جریان خروجی که برای شارژ کردن باتری میرسه همون 220 ولت AC هستش(با مولتی متر اندازه گیری شده)
ممنون میشم راهنمایی کنید
photo_2022-03-04_21-35-36_ullc.jpg

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام
وقت بخیر
یه چراغ قوه ۶ وات دارم که باتری خشکش خراب شده بود و به مدار آسیب زده بود
مقاومت ها تست شده و سالم هستن
خازن پلی اسر و دیودها تعویض شدن
ولی وقتی به برق وصل می کنم جریان خروجی که برای شارژ کردن باتری میرسه همون 220 ولت AC هستش(با مولتی متر اندازه گیری شده)
ممنون میشم راهنمایی کنید
photo_2022-03-04_21-35-36_ullc.jpg

چک کنید دیود زنر توی مدار هست یا نه. اگر نیست طبیعیه. مدار شارژ این چراغ قوه ها فوق العاده بی کیفیته. ایزوله هم نیست فقط با یه خازن پلی استر جریان برق شهر رو محدود میکنند و به خورد باتری میدن.

dfhfxhfhfhxd

کاربر
2022-02-19
2
3
25
چک کنید دیود زنر توی مدار هست یا نه. اگر نیست طبیعیه. مدار شارژ این چراغ قوه ها فوق العاده بی کیفیته. ایزوله هم نیست فقط با یه خازن پلی استر جریان برق شهر رو محدود میکنند و به خورد باتری میدن.

پس یعنی اگه بهش باتری وصل کنم تنظیم میشه رو ولتاژ باتری؟
اگه به جای باتری خشک از باتری لیتیومی استفاده کنم به باتری آسیب میرسه؟
یه سوال دیگه اگه به جای دوسر باتری به دوسر ال ای دی وصل کنم رو ولتاژ مورد نظر تنظیم میشه؟(صرفا برای تست نتظیم ولتاژ)

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
یه سوال دیگه اگه به جای دوسر باتری به دوسر ال ای دی وصل کنم رو ولتاژ مورد نظر تنظیم میشه؟(صرفا برای تست نتظیم ولتاژ)

ببین این مدار طراحی چین و بی در و پیکره اصلا هیچیش مشخص نیست ولی بله جوری طراحی‌شده که یک جریان ثابت در ولتاژ 220 ولت خروجی بده. جریانش ثابته اما ولتاژش نسبت به بار خروجی تغییر میکنه. با ال ای دی هم میتونی تست کنی اما اگر مقدار جریان مدار زیاد طراحی شده باشه، طبیعتا ال ای دی شما هم میسوزه.
من جای شما باشم هیچ مدل باتری ای به این دست مدار ها وصل نمیکنم. مگر با رگولاتور و کاهنده. یا یک آداپتور 12 کوچک خریداری میکنید و کاهنده سر راهش بزارید.
باتری لیتیومی بزاری صد در صد آتیش میگیره چون این مدار هیچ محافظت و حساب کتابی نداره باتری رو اضافه شارژ میکنه.

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38
شاید دیر باشه برای جواب این سوال اما میگم که تجربه بشه برای دوستانی که میخونن شما باطری خراب شده تعویض کنید با نمونه خودش به هیچ عنوان باطری لیتیومی استفاده نکنید خطرناک و احتمال انفجار وجود داره واما هیچ وقت هم این امتحان که مدار رو به ال ای دی بزنی سریع میسوزه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6
بالا