آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست همفکری و همراهی ساخت دزدگیر منزل با آردوینو

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
سلام دوستان
مدتی قبل دزد به آپارتمان ما زد من اول به فکر بیمه سرقت افتادم که متاسفانه بنا بر وجود کرونا و عدم مراجعه بازرس عملا امکان بیمه سرقت وجود نداره بعدش رفتم سراغ تهیه دزدگیر اماکن که متاسفانه قیمت های خیلی زیادی داشتند و البته کارآیی چندانی هم نداشتند به همین دلیل به فکرم افتاد که یک دزدگیر با امکانات پیشرفته تر از نمونه هایی که در بازار هستند رو بسازم این طرح فعلا در مرحله تحقیق و بررسی هست ولی امیدوارم با همراهی شما اساتید عزیز تبدیل به یک طرح پیشرفته و شاید هم صنعتی بشه .
در ادامه لیستی از نیاز ها رو همراه لینک های پیاده سازی اونها بوسیله آردوینو آوردم و در آخر هم سوالاتم رو مطرح خواهم کرد:
- فعال سازی فانکش دزدگیر با استفاده از اطلاعات بدست آمده از سنسور التراسونیک به شرط دور نشدن هدف تا حداکثر 10 ثانیه ( اگر بشه هشدار بده پیش از فعال شدن فانکشن دزدگیر هم خوبه مثلا 3 بار هشدار بده بعدش پروتکل های دزدگیر رو فعال کنه )
- گرفتن عکس از دزد و آپلود در گوگل درایو
- تماس تلفنی با پلیس 110
- ارسال پیامک به مالک
- سویچ زنگ آلارم
- فعال سازی قفل اضطراری درب واحد از داخل که تنها بوسیله ریموت قابل باز شدن هست ( بخش باز شدن با ریموت میتونه بدون نیاز به مدیریت مکرز کنترل انجام بشه صرفا یک رله فعال میشه)
- فعال سازی رله از کار انداختن قفل برقی درب ساختمان ( با توجه به قفل بودن درب ساختما و عدم امکان باز شدن درب از داخل بدون استفاده از دکمه برقی عملا دزد محترم راه فراری نخواهد داشت)
* اینها مواردی هست که به ذهن بنده رسیده اگر موردی هم از نظر شما دوستان قابل اجرا هست خوشحال میشم به این مبحث اضافه بفرمایید
بعضی از موارد بالا پروژه های آماده ای که بصورت عملی پیاده سازی شده هم موجود دارند مانند لینک های زیر:

ساخت دزد گیر با استفاده از سنسو ر التراسونیک، برد آردوینو UNO و بازر :
کد:
https://create.arduino.cc/projecthub/wbowl4/ultrasonic-tripwire-fe5475?ref=search&ref_id=burglar%20&offset=5
گرفتن عکس و آپلود در گوگل درایو
کد:
https://create.arduino.cc/projecthub/phpoc_man/arduino-take-picture-upload-to-google-drive-2d1cd3
ارسال پیامک و تماس تلفنی
کد:
https://irenx.ir/arduino/sim800l-arduino/
------------
چالش هایی که دارم اینهاست اولا از چه بردی برای پوشش تمام سنسور ها استفاده کنم میدونم برد مگا خیلی خروجی داره ولی اکثرا دیجیتال هست همینطور قیمت زیادی هم داره میخام تمام پروژه زیر یک میلیون تموم بشه برام
دوم ارتباط دزدگیر با رله ی درب ساختمان رو آیا میتونم از طریف آیفن منزل برقرار کنم ؟
سوم نظری در مورد قفل داخلی ندارم که چطور پیاده سازیش بکنم اگر پیشنهادی دارین ممنون میشم مطرح بفرمایید.
مورد بعدی اینکه تماس اضطراری با پلیس 110 کاربردی هست؟ با توجه به اینکه من دزد رو در ساختمان زندانی میکنم منظورم هست
منبع تغذیه این سیستم رو در نظر دارم از باتری لپ تاپ به همراه یک مدار شارژر استفاده کنم تا در صورت قطع برق هم سیستم پایدار بمونه خوشحال میشم در مجموع نظرتون رو در مورد این پروژه بدونم

MohammadHh

کاربر
2023-01-15
1
1
سلام برای پیدا کردن یه برد خوب که بتونی همه این چیز ها رو پوشش بدی به نظر من از espcam استفاده کن چون هم دوربین داره هم سوکت sd card یا همون رم داره بعدش هم که به نسبت پایه های زیادی داره و کد های اردوینو هم بهش میخوره و برای برقراری تماس و پیامک بهتره از sim800l استفاده کنی و به نظر من لازم نیست که به 110 زنگ بزنه چون احتمالا داره اشتباها خودت باعث فعال شدن دزدگیر بشی و دستگاه به پلیس زنگ بزنه و حتی با اینکار باعث مشغول شدن خط 110 میشی و موارد اضطراری مهمتر به خاطر تماس های نابجا دزدگیر شما نتونن با 110 ارتباط برقرار کنن

بالا