آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوختن هارد

mr-ha

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-17
256
80
سلام به همگی
یه دستگاه دی وی ار اوردن با مشکل شناسایی نشدن هارد و متاسفانه قبل تست ولتاژ چندتا هارد به دستگاه وصل کردم که همه سوخت:90000000: یکی از هارد ها هارد لپ تاپم بود که اطلاعات شخصی و مهمی داشتم،ولتاژهای دی وی ار که تست گرفتم دیدم جای 5 ولت و 12 ولت جابجا بوده و متاسفانه 6تا هارد ازم سوخت
میخواتم ببینم این هاردها قابل تعمیر هستن؟؟؟چندتایی رو باز کردم همون دیود ورودی سوخته بود که با تعویض بازم هارد راه نیفتاد
ممنون میشم دوستان راهتمایی کنن

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
122
56
اگه کنترلر نسوخته باه احتمالا بشه ... ببین شماتیکشونو میتونی پیدا کنی ؟ ... بوع بردشونو بفرست ... اگرم نشه میتونی بردشو عوض کنی اگه موتورش نسوخته باشه ... آخرش باید پلترها رو سواپ کنی با یه هارد مشابه. مرحله مرجله برو جلو ... اول تعمیر برد. اگه نشد تعویض برد اگه نشد تعویض پلتر ها

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
899
Iran
سلام و عرض احترام .
اگه هنوز مشکلتون حل نشه میتونم بهتون کمک کنم

درود
شما لطفا راهکارتون رو بفرمایید تا غیر از این همکار گرامی که تاپیک باز کردن دوستان دیگر هم از فرمایشات و تجربیات شما بهره مند بشیم.

mtnaji

کاربر vip
کاربر
2023-01-29
2
5
با عرض احترام
معمولا قبل از دیود های ورودی 2 عدد مقاومت صفر-یا فیوز -یا سلف وجود دارد که در مواقعی که نوسان یرق زیاد باشه ای ها هم میسوزن و باید هم زمان تعویض بشن.
دو راه کار وجود داره
اول تست بوق با مولتی متر
دوم ولتاژ گیری
اگه شما 12V ,5V رو پشت دیود ها داشته باشید یعنی قسمت محافظ او کی هست و معمولا در اکثر مواقع مشکل حل میشود
موارد دیگری هم ممکنه اتفاق بیفته که بر اساس مدل و شماره برد باید دقیق تر بررسی بشه

بالا