آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ولتاژ 460 خازنهای صافی پاور A1

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
817
32
سلام خدمت همکاران گرامی
یه پاور A1 برد آبی دارم، ولتاژ خروجی 12 و 15 رو نداره، ولی قسمت تامین برق کارتهای سیستم سوئیچینگ به خوبی کار میکنه ینی توی ورودی برقشون 18 ولت رو دارم.
و اینکه خازنهای صافی ورودی تا 460 ولت شارژ میشن، با توجه به اینکه ریتینگ ولتاژشون 450 هست آیا مشکلی پیش نمیاد؟
و اینکه ممکنه علت روشن نشدن فعال شدن OverVoltage باشه؟ چون همه چیز رو چک کردم از ماسفتهای ورودی و خروجی و ... سالم بودن
کسی تجربه مشابهی اگه داره ممنون میشم به اشتراک بذاره

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام خدمت همکاران گرامی
یه پاور A1 برد آبی دارم، ولتاژ خروجی 12 و 15 رو نداره، ولی قسمت تامین برق کارتهای سیستم سوئیچینگ به خوبی کار میکنه ینی توی ورودی برقشون 18 ولت رو دارم.
و اینکه خازنهای صافی ورودی تا 460 ولت شارژ میشن، با توجه به اینکه ریتینگ ولتاژشون 450 هست آیا مشکلی پیش نمیاد؟
و اینکه ممکنه علت روشن نشدن فعال شدن OverVoltage باشه؟ چون همه چیز رو چک کردم از ماسفتهای ورودی و خروجی و ... سالم بودن
کسی تجربه مشابهی اگه داره ممنون میشم به اشتراک بذاره

سلام
این مدل رو چک نکردم اما مدل برد سبز هم خازن های ۴۵۰ ولتی داره
و رنج نرمال این مدل ها این هست که نهایتا تا ۴۳۵ ولت شارژ میشه
این دستگاه شما احتمالاً مشکل داره توی قسمت PFC
و اینکه بله میتونه بخاطر اضافه ولتاژ باشه چون آیسی های NCP13XX موجود روی برد، محافظ اضافه ولتاژ دارند.
متاسفانه دم دست ندارم که چک کنم اگر از دوستان این مدل دارند ولتاژ خازن بالک رو اعلام کنن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Max8050

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
817
32
با تشکر از دوستان
در واقع مشکلی نبود، بخش pfc به خوبی کار می‌کنه، مشکل از مالتی متر بنده بود که از کالیبره خارج شده بود و باعث ایجاد همچین اشتباهی شده بود.
مشکل دستگاه مذکور خرابی بخش سازنده ۱۲ ولت بود که با تعویض ncp1399 و مقاومت ۴.۷ روی پایه HB رفع شد.

بالا