آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ولتاژ 315 ولت خازن های صافی پاور Canon 1800 wat

Miladhoseni

کاربر vip
vip
کاربر
2021-12-14
20
1
باشه مهندس دستت درد نکنه. لطف کردی. واسه دستگاه های دیگه هم چنتا سوال دارم. فکر می‌کنم واسه هرکدوم تاپیک جدا بزنم بهتر باشه.
یکی واسه ماسفت های خروجی پاور p5 هستش.
و یکی واسه پاور سورما مدل 2500.
نتیجه این تاپیک رو هم میزارم. در آخر انشالله.
البته باز مشکلی داشتم همینجا اعلام می‌کنم تا از راهنمایی های شما استفاده کنم.
خیلی ممنونم مهندس لطف کردین

Miladhoseni

کاربر vip
vip
کاربر
2021-12-14
20
1
مهندس من اینارو امتحان کردم الان از این ماژول 3 عدد دارم که هر کدوم واسه یه برده.
این ماژول که روی این پاور بود رو در آوردم با اونای دیگه مقایسه کردم و تست کردم هیچ مشکلی نداشت. بعد گذاشتم روی اون پاوری که روشن میشد و درست بود. با این ماژول هم درست بود و کار می‌کرد.
در نتیجه ماژول هام همه سالم هستن.
اینا هر سه تاشون هم ic جدید گزاشتم روشون.

Miladhoseni

کاربر vip
vip
کاربر
2021-12-14
20
1
IMG_20220302_001042.jpg
امکان داره این ترانزیستور مشخص شده توی عکس ایراد داشته باشه؟
چون دوتا خازن کنارش یکیش شارژ میشه و یکی دیگه نه.
اونی که نزدیک به اپتو کوپلر هست 15 ولت شارژ میشه، ولی اونی که به پایه ترانزیستور وصله هیچ ولتاژی نداره.
تا سر دیود بعد ترانزیستور 14 ولت تا 15 ولت برق وجود داره. بعد دیود میشه حدود 2ونیم و بعد دیود زنر آخری که فلش زدم میشه 2 ولت. و همین دیود که مشخص کردم گرم کرده و قبلا هم سوخته بود که با مشابه تعویض شد.

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
مشاهده فایل‌پیوست 183510
امکان داره این ترانزیستور مشخص شده توی عکس ایراد داشته باشه؟
چون دوتا خازن کنارش یکیش شارژ میشه و یکی دیگه نه.
اونی که نزدیک به اپتو کوپلر هست 15 ولت شارژ میشه، ولی اونی که به پایه ترانزیستور وصله هیچ ولتاژی نداره.
تا سر دیود بعد ترانزیستور 14 ولت تا 15 ولت برق وجود داره. بعد دیود میشه حدود 2ونیم و بعد دیود زنر آخری که فلش زدم میشه 2 ولت. و همین دیود که مشخص کردم گرم کرده و قبلا هم سوخته بود که با مشابه تعویض شد.
این قسمت ولتاژ آی سی cm6901 میسازه . مسیر تا آی سی و خود آی سی میتونه مشکل ساز باشه .

nasser.h

کاربر
2022-02-06
28
48
مسیر پایه های رله رو دنبال کن و ببین قطعی داره یا نه.

Miladhoseni

کاربر vip
vip
کاربر
2021-12-14
20
1
سلام دوباره خدمت عزیزان
من تمام مسیر هارو چک کردم اما نتیجه نداد و کلا منصرف شدم از تعمیر این پاور خیلی وقت گذاشتم روش اما بازم نشد. بعد هم اوراق‌ کردم دستگاه رو. ممنون از مهندس hooman که راهنمایی کردن و وقت گزاشتن.
اما در کل فکر میکنم توی اینجور پاور ها اگر یه سری قطعات رو چک کردید و دیدید که مشکلی نداره و با تعویض ic هم درست نشد دیگه پیگیر نباشید چون PCB ضعیفی دارند و هر قسمتی احتمال قطعی داره.
موفق و سربلند باشید.

afmf

کاربر
2021-12-30
5
0
54
سلام دوست عزیز
سنسور دما(ترمو سوییچ چک شود).

بالا