آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژهای 12 و 5 و 3.3

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام به همه دوستان
یه پاور کامپیوتر (بدون برند)اوردن که روشن نمیشد،چک کردم فیوز ورودی و 4 تا دیود یکسوساز، دوتا از خازن ها و ماسفت های قسمت گرم و همچنین ماسفت های خروجی سوخته بود،همه رو تعویض کردم حتی خازن های خروجی و ورودی رو الان سیم سبز و بنفش ولتاژ 5 ولت رو داره ولی بقیه ولتاژها رو ندارم،ای سی t7520 و tl431 و همچنین ترانزیستور k928 رو هم تعویض کردم ولی بازم خروجی نداره،لطفا اگه کسی تجربه مشابه داره راهنمایی کنه.
ممنون

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام به همه دوستان
یه پاور کامپیوتر (بدون برند)اوردن که روشن نمیشد،چک کردم فیوز ورودی و 4 تا دیود یکسوساز، دوتا از خازن ها و ماسفت های قسمت گرم و همچنین ماسفت های خروجی سوخته بود،همه رو تعویض کردم حتی خازن های خروجی و ورودی رو الان سیم سبز و بنفش ولتاژ 5 ولت رو داره ولی بقیه ولتاژها رو ندارم،ای سی t7520 و tl431 و همچنین ترانزیستور k928 رو هم تعویض کردم ولی بازم خروجی نداره،لطفا اگه کسی تجربه مشابه داره راهنمایی کنه.
ممنون
سلام بی زحمت از بردش عکس بزارید
هیت سینک دوم رو بررسی کنید و خازن های خروجی

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
اپلود کرده بودم ولی نمیدونم چرا نمایش نمیداد،دوباره اپلود کردم
هیتسینک دوم هم اون ترانزیستورها رو تعویض کردم،البته ن. نداشتم از روی یه برد دیگه باز کردم

پیوست‌ها

• 2 مگابایت بازدیدها: 146
  • 1.9 مگابایت بازدیدها: 115

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
400
1,106
خوزستان
سلام به همه دوستان
ممنون

درود :

پاور شما چند پین هست بعد حالا به مرحله ای رسیده وقتی به برق بزنید ولتاژ 5 ولتی رو دارید

باید با کیس راهندازی کنید پاور شما باید گفت اوکی هست دوست عزیز اگر هم میخوایید

بدون کیس راهندازی کنید بفرمایید چند پین هست تا راهنمایی کنم شما رو.

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
ممنون از پاسخگویی
بله ولتاژ 5 ولت داره هم سیم بنفش هم سبز
اگه اشتباه نکنم 24 پیین هست حتی با تستر پاور هم تست کردم ، تستر روشن نمیشه و همچنین سیم سبز و مشکی رو به هم اتصال میدم پاور سوئیج نمیکنه و سیم سبز و بنفش هم که یه لحظه اتصالی میدم چون فن پاور خرابه مولتی متر ور به پین فن وصل میکنم هیچ ولتاژی نمیده بازم

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
سلام دوباره
یه مشکل دیگه هم اضافه شد
من دیروز همه دیود ها رو یه پایه رو باز کردم و تست گرفتم همه دیودها سالم بود،دوباره همه دیود ها رو گذاشتم سر جاش و پاور به لامپ تست وصل کردم و یکی از اون دیود های سمت خروجی دود کرد و سوخت،چک کردن دیدم یه پایه دیود یادم رفته بزارم سر جاش و اونو هم لحیم کردم و اون مقاومت هم تعویض کردم،حالا علاوه بر این که خروجی 3.3 و 12 و 5 ندارم اون سیم سبز که 5 ولت داشت الان منفی 2.5 ولت داره و فقط سیم ینفش ولتاژ 5 ولت داره،لطفا اگه امکانش هست راهنمایی کنید
ممنون

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
ممنون
هر سه تا ترانس با مولتی متر چک کردم ظاهرا سالمه
ترانس هارو عوض کنم همه ولتاژها درست میشه؟؟
و اینکه نیازی هست خازن های خروجی همه رو تعویض کنم؟

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
اپلود کرده بودم ولی نمیدونم چرا نمایش نمیداد،دوباره اپلود کردم
هیتسینک دوم هم اون ترانزیستورها رو تعویض کردم،البته ن. نداشتم از روی یه برد دیگه باز کردم

با سللام

پین 13 آی سی t7520 چند ولت داره ؟

اگه مولتی متر تان ، فرکانس متر دارد !

پایه 7 و پایه 8 آی سی t7520 فرکانس دارید؟ در صورت جواب +

مسیر را تا نرانزیستورهای درایور و ترانس درایور مسیر یابی نمایید

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
ممنون فردا تست میگیرم
مولتی مترم فزکانس مترنداره ولی اسکوپ دارم