آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: چگونگی اتصال ولت امپرمتر دیجیتالی به منبع تغذیه ساخته شده

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
با ولتاژ 12+ و 12- ولتی که به سر دو ترمینال دادم دریل شآرژی 24 ولت 10 آمپری آلبته در حالت فشار و زور در حالت عادی 4.5 آمپر جریان میکشه و به راحتی جوابگو هست
سلام دوباره
در منابع سری شده عامل محدود کننده ، جریان منبع پایین تر هست
مثلا دو باتری یکی 10 امپر یکی 2 امپر رو باهم سری کنید مقاومت داخلی باطری 2 امپری اجازه عبور جریان رو نمیده (اگر بده باطری اسیب میبینه)
البته تو این جا نمیدونم باید همین طور باشه .
منفی دوازده حداکثر 1 امپر میتونه از خودش عبور بده ؟؟؟ بلاخره اون 3 امپر خروجی از +12 باید به -12 بره (جریان قرار دادی)
نمیدونم!!!!

rahman.hy

کاربر vip
کاربر
2022-02-10
12
9
32
سلام دوباره
در منابع سری شده عامل محدود کننده ، جریان منبع پایین تر هست
مثلا دو باتری یکی 10 امپر یکی 2 امپر رو باهم سری کنید مقاومت داخلی باطری 2 امپری اجازه عبور جریان رو نمیده (اگر بده باطری اسیب میبینه)
البته تو این جا نمیدونم باید همین طور باشه .
منفی دوازده حداکثر 1 امپر میتونه از خودش عبور بده ؟؟؟ بلاخره اون 3 امپر خروجی از +12 باید به -12 بره (جریان قرار دادی)
نمیدونم!!!!

سلام صحبت شما درسته خیلی از مساِیل ریاضی و مخصوصا فیزیک روی کاغذ و ماشین حساب با واقعیت فرق داره درصد خطا .تلفات و کلی چیز دیگه...
3 آمپری که عرض کردم توسط ماژل انجام میشه که یک رگولاتور ولتاژ رو کم و زیاد میکنه ماژول من 3 آمپر اسمی هست و در واقعیت نهایتا 2 آمپر مداوم بده تا 3 و 4 آمپر هم برای 2 ثانیه جواب میده و داغ میشه و میسوزه ولی بدون ماژول یعنی 12- و 12+ تا 10 آمپر هم البته بصورت کم کم نه یکهو 10 آمپر بکشم مثلا دکمه دریل رو یکهو فشار بدم تا اخر پاور آف میشه ولی اگه دکمه دریلم رو یواش یواش فشار بدم تا برسه به انتها اونموقع تا 10 آمپرم میکشه

rahman.hy

کاربر vip
کاربر
2022-02-10
12
9
32
جریان قراردادی که فرمودین درست ولی شما مثالتون برای باتری و شارژ باتری هست من مثالم برای راه اندازی موتور 880 وات دی سی هست جریان مثلا 5 آمپری من صرف راه اندازی موتور میشه
توصیه میکنم امتحان کنید با یک پاور تا از نزدیک ببینید

rahman.hy

کاربر vip
کاربر
2022-02-10
12
9
32
جریان قراردادی که فرمودین درست ولی شما مثالتون برای باتری و شارژ باتری هست که اونم برای باتری سری یا حتی موازی و تک که شما 12 آمپر نمیذارید رو سر باتری که بترکه ولتاژ چند ولت بالاتر از ولتاژ باتری و جریان پایین که باتری آهسته و پیوسته شاررژ بشه و اما من مثالم برای راه اندازی موتور 880 وات دی سی هست جریان مثلا 4 آمپری من صرف راه اندازی موتور میشه توصیه میکنم امتحان کنید با یک پاور تا از نزدیک ببینید

بالا