آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خطای پاور دستگاه T2TH 30T

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
810
32
سلام خدمت همکاران گرامی
یه دستگاه T2TH برام اووردن، دستگاه خطای پاور میده اما ولتاژ ۱۲ ولت کنترل برد اوکیه همینطور وقتی توی منوی تست دستگاه دستور تست میدم خروجی ۱۶ وصل میشه و با دستور میتونه تا ۱۳ بیاد، موقع کار عادی هم دائما هر ۲-۳ دقیقه یه لحظه برق هشبردا وصل میشه و قطع میکنه
ولتاژ خازنها ۴۲۰ ولت رو دارم یعنی pfc کار خودشو انجام میده
ضمنا یه چیز عجیبی که در موردش دیدم اینه که وقتی هشبرد متصل نیست و پاور به کنترل برد وصله از برق ورودی حدود ۰.۸ تا ۱.۵ آمپر جریان می‌کشه در حالی که با پاور سالم تست کردم دستگاه سالمه و در حالت بدون هشبرد هم جریانکشی باید در حد ۰.۱ باشه.
البته در حالتی که هیچی به خروجی وصل نیست جریانکشی نداریم
توی ماسفت های خروجی اتصال ندارم.
اگه تجربه مشابه داشتید لطفاً بنده رو راهنمایی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aram.gh

reza5628

کاربر vip
کاربر
2009-10-02
100
172
مدار پاور شامل دو تا ترانس هست که خروجی ترانس ها بعد از رگوله شدن با هم موازی میشن اگه یکی از ترانس ها کار نکنه (که معمولا اشکال از مدار گرم هست) این مشکل به وجود میاد

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
810
32
مدار پاور شامل دو تا ترانس هست که خروجی ترانس ها بعد از رگوله شدن با هم موازی میشن اگه یکی از ترانس ها کار نکنه (که معمولا اشکال از مدار گرم هست) این مشکل به وجود میاد
این مدل که دست من هست تک ترانس هستش

• Like

Sajad606

کاربر vip
کاربر
2020-03-03
4
3
پاورتون احتمالا کم میاره وبعضی وقتا بخاطر اینه که خروجی تون یک طرفه کار میکنه. طبقه smps رو هم چک کنین.

• Like

nasser.h

کاربر
2022-02-06
28
48
سلام خدمت همکاران گرامی
یه دستگاه T2TH برام اووردن، دستگاه خطای پاور میده اما ولتاژ ۱۲ ولت کنترل برد اوکیه همینطور وقتی توی منوی تست دستگاه دستور تست میدم خروجی ۱۶ وصل میشه و با دستور میتونه تا ۱۳ بیاد، موقع کار عادی هم دائما هر ۲-۳ دقیقه یه لحظه برق هشبردا وصل میشه و قطع میکنه
ولتاژ خازنها ۴۲۰ ولت رو دارم یعنی pfc کار خودشو انجام میده
ضمنا یه چیز عجیبی که در موردش دیدم اینه که وقتی هشبرد متصل نیست و پاور به کنترل برد وصله از برق ورودی حدود ۰.۸ تا ۱.۵ آمپر جریان می‌کشه در حالی که با پاور سالم تست کردم دستگاه سالمه و در حالت بدون هشبرد هم جریانکشی باید در حد ۰.۱ باشه.
البته در حالتی که هیچی به خروجی وصل نیست جریانکشی نداریم
توی ماسفت های خروجی اتصال ندارم.
اگه تجربه مشابه داشتید لطفاً بنده رو راهنمایی کنید.
احتمال نشتی خازن های صافی هم وجود داره. خازن ها رو با RLC متر تست بزنید

• Like

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
810
32
ممنون از دوستان مشکل با شارژ لحیم کارت کنترلر و قطعات اطرافش حل شد.

بالا