آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در موردم ایرانسل FD-i40 A1

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
درود مجدد

من کلا مودم سیم کارت خور برای تعمیر قبول نمی کنم ، اینو هم به خاطر اینکه آشنا بود قبولش کردم ، حتما اگر از این مدل سالم گیرم اومد از روی آیسیش یک کپی میگیرم .

دقیقا یا مشکل سی پی یو دارن یا emmc یا گاها کارت ماژول LTE مشکل داره که در این موارد معمولا تعمیرشون سخته البته موندم های تی پی لینک مثل MR-200 راحت تر هستن و آی سی فلش معمولی دارن.

0916611

کاربر vip
vip
کاربر
2019-09-14
109
118
35
درود مجدد

من کلا مودم سیم کارت خور برای تعمیر قبول نمی کنم ، اینو هم به خاطر اینکه آشنا بود قبولش کردم ، حتما اگر از این مدل سالم گیرم اومد از روی آیسیش یک کپی میگیرم .

عرض ادب و خسته نباشید خدمت همکار عزیز .

جسارتا این آی سی ها مربوط به مودم های جدید اکثرا NAND هستند و با تجهیزات خاص شناسایی و پروگرام می شن .

میشه لطف کنید مدل پروگرامر و مدل زیفی که براش استفاده می کنید را قید بفرمایید و بگید زیفش رو از کجا میتونیم تهیه کنیم ؟

من سیم کشی کردم،یک تبدیل dip به smd هم گرفتم بازهم جواب نداد متاسفانه .

پیشاپیش تشکر می کنم بابت حضور گرم و پست های مفیدتان .

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
عرض ادب و خسته نباشید خدمت همکار عزیز .

جسارتا این آی سی ها مربوط به مودم های جدید اکثرا NAND هستند و با تجهیزات خاص شناسایی و پروگرام می شن .

میشه لطف کنید مدل پروگرامر و مدل زیفی که براش استفاده می کنید را قید بفرمایید و بگید زیفش رو از کجا میتونیم تهیه کنیم ؟

من سیم کشی کردم،یک تبدیل dip به smd هم گرفتم بازهم جواب نداد متاسفانه .

پیشاپیش تشکر می کنم بابت حضور گرم و پست های مفیدتان .

درود بر شما

دوست عزیز باکس EASY JTAG PLUS از سوکت BGA162 هم ساپورت میکنه و قابلیت پروگرام اونو داره ...

EASY JTAG PLUS.jpg

bahram68

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-04
224
425
ilam
با درود

یک مودم ایرانسل مدل FD-i40 A1 دارم که فقط چراغ پاور روشن میشه ...

تغذیه سالم هست و به نظر خودم مشکل نرم افزاری هست .

آی سی eMMC به شماره ESMT - FM6BD4G2GXA-1.8BLCE با سوکت BGA162 داره که نرم افزار داخل اون هست .

مشاهده فایل‌پیوست 182672

مشاهده فایل‌پیوست 182673

امکانات لازم برای پروگرام آی سی رو دارم ولی فایل دامپ رو ندارم .

احیانا کسی فایل دامپ این مدل یا تجربه ای در مورد حل این مشکل داره ؟

با سپاس فراوان
سلام من این مودم رو سالمش دارم چطور میتونم فایل رو کپی کنم بزارم تو سایت

delesekaste

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
97
273
اردبیل
www.mj7.ir
با سلام دوستان فایل اصلی که بشه با کابل به مودم فریمور زد رو خود نمایندگی و بعضی از دوستان دارن و به راحتی میشه با کابل usb فایل زد و فریمور asus هم روی این مودم به راحتی میشینه و بشرطی که مودم سالم باشه از داخل خود مودم فایل فریمور ایسوس میشه روش زد ولی مشگلی پیش میاد talent مودم بسته میشه که این خوب نیست برای انلاک مودم و مطلب دوم اینکه با سریال پورت میشه به این مودم وصل شد که بنده کاملا در سایت دیگه توضیح دادم و اولین بار بنده فریمور ایسوس رو تست کرده بودم که جواب داه بود .
مطلب دیگه اینکه شاید بشه فایل آپدیت رو تبدیل به فایلی کنیم که بشه بصورت usb رایت کنم که بنده از برنامه نویسی سر در نمیارم اگه دوستی در زمینه فعالیت داره میتونه کمک کنه بیاد همکاری کنه . و گفتم فایل این مودم دوست چند نفری هست که متصفانه بخاطر پر کردن جیب خودشون به کسی فعلا نمیدن که بنده با چند نفر صحبت کردیم و راضی به فروش فایل هم نشدن .

delesekaste

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
97
273
اردبیل
www.mj7.ir
مشگل این مودم دقیقا تو تک چراغ ماندنش هست که بخاطر برنامه نویسی غلط و ناقص این مودم می باشه و دوم از ای سی نند مودم هست که بنده یک راه حل که بعضی موقع کار ساز بوده رو برای دوستان توضیح میدم .
دوستان مودم رو کاملا هیت کشی کنید و قسمت هارد و cpu و ایسی وای فای رو خوب هیتر کشی کنید و زمانی که مودم کاملا سرد نشده و هنوز گرم هست مثلا دور ور ۸۰ درجه هست با دست نمناک نه خیس کمی نم باشه تمامه روی ترازیستور های که علامت زدم دست بکشید که می بینید مودم ریستارت میشه چراغ خاموش روش میشه که همان ریست دستی سخت افزاری هست که بنده خیلی از این مودم هارو اینجوری درست کردم . و مودم بالا آمده .
اگه با این روش حل نشه مجبور به در آوردن ای سی نند و پروگرم کردن ایسی هستین که سخته .
IMG_20231126_043036_753.jpg

بالا