آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مهندسی معکوس کارت گرافیک

ekm1374

کاربر
2022-01-02
5
2
کارت گرافیک من rx 580 armor هست و زمانی که می خواستم خمیر سیلیکون رو عوض کنم یکی از آی سی های برد به علاوه 2 تا مقاومت کنده شد.
حالا تعمیرکاره گفته فرستادمش تهران مهندسی معکوس کردن روش دیگه اون قطعه رو لازم نیست جا بزاری و با مهندسی معکوس بدون اون قطعه هم کار می کنه.
می خواستم بدونم اصلا چنین چیزی داریم یا طرف داره دروغ میگه؟

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

بگذارید کارت بدستتون برسه و تصاویر رو ارسال کنید . مهندسی معکوس در هر صورت باید یک خروجی ، یا راه میانبری داشته باشد.

قضاوت در این خصوص مشکل است ولی کماکان احتمال گنده گویی وجود دارد !!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical

ekm1374

کاربر
2022-01-02
5
2
احتمال داره که کارت گرافیک بدون او دو تا مقاومت و ic بتونه کار بکنه؟ این 3 قطعه پشت برد از طرفی که پیچ هارو باز میکنی کنار یکی از پیچ ها بود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ropshop

ekm1374

کاربر
2022-01-02
5
2
احتمال داره که کارت گرافیک بدون او دو تا مقاومت و ic بتونه کار بکنه؟ این 3 قطعه پشت برد از طرفی که پیچ هارو باز میکنی کنار یکی از پیچ ها بود.

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

بله مورد زیاد داشتیم

مثلا مقاومتهای پول آپ یا پول داون بودند که قسمتی از مدار جور این مقاومتها را بر دوش می کشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ekm1374

ekm1374

کاربر
2022-01-02
5
2
بعد مشکلی برای کارت گرافیک به وجود نمیاد؟ یه ic کوچیک هم کنده شده.
بعد حالا اگه یه روزی دوباره این مشکل برام پیش بیاد و کارت گرافیک رو بندازم و با همین شرایط بدون بردن پیش تعمیرکار کامپیوتر رو روشن کنم احتمال داره که به بقیه قطعات آسیب بزنه یا حتی خود کارت گرافیک خراب تر هم بشه؟

آخرین ویرایش:

ekm1374

کاربر
2022-01-02
5
2
عکس اولی روی دو تا مقاومت و یک آی سی با فتوشاپ آبی شده (این عکس رو از تو اینترنت پیدا کردم. کارت گرافیک خودم دست تعمیرکاره):
InkedMSI_RX_580_Mech_2_PCB_Back_L1I.jpg

MSI_RX_580_Mech_2_PCB_Back.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ropshop
بالا