آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست همکاری برای تبدیل تغذیه 110 ولت به 220

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
سلام.
تغذیه ای که زیر عکساشو میذارم 110 ولت هست دوستانی که که تجریه دارن کمک کنن.
از آقای مهندس کمالی هم درخواست کردم که زحمت همراهی و راهنمایی رو بکشن.
تغذیه مربوط به یک دستگاه پرینتر به مدل Brother HL L5100dn می باشد.
خازن ها 200 ولتی رو با 400 ولتی عوض کردم الان به برق شهر که میزنم خروجی داره ولی زیر با که بره فیوز می پره...

photo_2021-12-28_12-06-34.jpg

photo_2021-12-28_12-06-35.jpg

این هم خروجی های برد هست.
photo_2021-12-28_12-06-33.jpg

آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام.

خازن ها 200 ولتی رو با 400 ولتی عوض کردم الان به برق شهر که میزنم خروجی داره ولی زیر با که بره فیوز می پره...

درود

دم شما گرم

صرفا تعویض یک خازن که نمیشود ولتاژ کار را افزایش داد . آن هم دو برابر !

تنها سوالی که دارم اینه که با فیوزینگ 100 ولتی دستگاه چه کردید؟ سوختن فیوز در زیر بار می تواند ناشی از جریان بیش از حد فیوزینگ باشد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: skynetی

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
صرفا تعویض یک خازن که نمیشود ولتاژ کار را افزایش داد . آن هم دو برابر !
لازم به یاداوری نبود در ادامه گفتم که زیر بار جواب نمیده و طبیعتا بخاطر همین پست زدم،فیوز هم فابریک 250 ولت 3 امپر روی تغدیه هست که مشکلی براش پیش نیومد.

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
لازم به یاداوری نبود در ادامه گفتم که زیر بار جواب نمیده و طبیعتا بخاطر همین پست زدم،فیوز هم فابریک 250 ولت 3 امپر روی تغدیه هست که مشکلی براش پیش نیومد.

درود

ببخشید آقا ناراحت شدید ؟ مسلما طراح برد هم از کار شما ناراحت شده . اگر قصد داشت این منبع را فری ولتاژ بسازه از ابتدا یک خازن 450 ولتی در این قسمت تعبیه میکرد.
محاسبات دور بر ولت اولیه ترانس چاپر برای ولتاژ 150-160 DC طراحی شده . و با دو برابر کردن این ولتاژ ، مدار مجبوره که دیوتی سایکل رو تا حد ممکن کم کنه که همین امر موجب میشه که حالت سویچینگ از پیوسته به ناپیوسته تغییر کنه و مدار از پایداری خارج بشه . تازه مقادیر خیلی از مقاومتها باید دچار تغییر بشه .

شما محبت کن و شماتیک مدار رو به همراه اسکرین شات از شکل موج ترانس رو در حالت بدون بار آپلود کنید تا ببینیم چه میشه کرد.

یکجا فرمودید فیوز میسوزه . جایی دیگه فرمودید فیوز سالمه ......

آخرین ویرایش:

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
تنها سوالی که دارم اینه که با فیوزینگ 100 ولتی دستگاه چه کردید؟ سوختن فیوز در زیر بار می تواند ناشی از جریان بیش از حد فیوزینگ باشد.

،فیوز هم فابریک 250 ولت 3 امپر روی تغدیه هست که مشکلی براش پیش نیومد.

ایشون در مورد فیوزینگ پرسیدن نه فیوز 250 ولت سه امپر. فیوزینگ یک ماژول مجزاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MOHSEN&A

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
391
443
اراک
به نظرم یه ترانس مبدل ۲۲۰ به ۱۱۰ با توان مورد نیازت بذار ورودی مدار، مدارت هم استاندارد و دست نخورده می مونه. تامام

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
درود

ببخشید آقا ناراحت شدید ؟ مسلما طراح برد هم از کار شما ناراحت شده . اگر قصد داشت این منبع را فری ولتاژ بسازه از ابتدا یک خازن 450 ولتی در این قسمت تعبیه میکرد.
محاسبات دور بر ولت اولیه ترانس چاپر برای ولتاژ 150-160 DC طراحی شده . و با دو برابر کردن این ولتاژ ، مدار مجبوره که دیوتی سایکل رو تا حد ممکن کم کنه که همین امر موجب میشه که حالت سویچینگ از پیوسته به ناپیوسته تغییر کنه و مدار از پایداری خارج بشه . تازه مقادیر خیلی از مقاومتها باید دچار تغییر بشه .

شما محبت کن و شماتیک مدار رو به همراه اسکرین شات از شکل موج ترانس رو در حالت بدون بار آپلود کنید تا ببینیم چه میشه کرد.

یکجا فرمودید فیوز میسوزه . جایی دیگه فرمودید فیوز سالمه ......
سلام.
ناراحت نشدم ،بعضی از پستا رو میخونم گاهی می بینیم یکی اومده جای اینکه کمکی کنه یکیو مسخره کرده یا همین جوری یه چیزی گفته و رفته ،راستش اون حسو در مورد شما پیدا کردم.
من از شما معذرت میخوام....
متاسفانه فیوزینگ رو رو دقت نکردم بخاطر همین مطلبی که در متن بالا عرض کردم.
در ورودی از سه مقاومت 27 کیلو سری استفاده شده که من اونا رو با 62 کیلو جا ب جا کردم بر حسب تجربه چند تا از مقاومت های اطراف فت سویچینگ رو هم افزایش دادم.
وقتی تغذیه بدون فرمتر و فیوزینگ به برق وصله تغذیه خروجی داره و وقتی کامل دستگاه رو جمع میکنی دستگاه روشن هم میشه توسط سیستم هم میشناسی ولی گاهی اوقات فقط در زمانی که دستور پرینت ارسال میشه فیوز اصلی می پره (فیوز مینیاتوری مربوط به اتاقی که دستگاه وصل هست نه فیوز روی برد تغذیه).
به بحث ترانس و تعداد دور اولیه فکر نکرده بودم نکته بسیار مهمی بود که شمار اشاره کردید.
تهیه ترانس هم مشکل جداس واسه خودش ،پس باید بیخیال شد؟
در ضمن امروز برای همین دستگاه یه تعذیه 220 خریداری شده صاحبش میکه با نصب اونم باز فیوز اصلی می پره ممکنه فیوزینگ هم 110 ولت باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
الان این نکته برام قوت گرفت که ممکنه کار تبدیل من درست بوده باشه و به دلیل اینکه فیوزینگ هم 110 ولت هست فیوز می پره،چون طبق توضیحاتی که دادم بعد پرینت فویز می پره...

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام.
ناراحت نشدم ،بعضی از پستا رو میخونم گاهی می بینیم یکی اومده جای اینکه کمکی کنه یکیو مسخره کرده یا همین جوری یه چیزی گفته و رفته ،راستش اون حسو در مورد شما پیدا کردم.
من از شما معذرت میخوام....
متاسفانه فیوزینگ رو رو دقت نکردم بخاطر همین مطلبی که در متن بالا عرض کردم.
در ورودی از سه مقاومت 27 کیلو سری استفاده شده که من اونا رو با 62 کیلو جا ب جا کردم بر حسب تجربه چند تا از مقاومت های اطراف فت سویچینگ رو هم افزایش دادم.
وقتی تغذیه بدون فرمتر و فیوزینگ به برق وصله تغذیه خروجی داره و وقتی کامل دستگاه رو جمع میکنی دستگاه روشن هم میشه توسط سیستم هم میشناسی ولی گاهی اوقات فقط در زمانی که دستور پرینت ارسال میشه فیوز اصلی می پره (فیوز مینیاتوری مربوط به اتاقی که دستگاه وصل هست نه فیوز روی برد تغذیه).
به بحث ترانس و تعداد دور اولیه فکر نکرده بودم نکته بسیار مهمی بود که شمار اشاره کردید.
تهیه ترانس هم مشکل جداس واسه خودش ،پس باید بیخیال شد؟
در ضمن امروز برای همین دستگاه یه تعذیه 220 خریداری شده صاحبش میکه با نصب اونم باز فیوز اصلی می پره ممکنه فیوزینگ هم 110 ولت باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
الان این نکته برام قوت گرفت که ممکنه کار تبدیل من درست بوده باشه و به دلیل اینکه فیوزینگ هم 110 ولت هست فیوز می پره،چون طبق توضیحاتی که دادم بعد پرینت فویز می پره...

درود

اگر به سوابق فعالیت بنده در سایت توجه کنید ، متوجه این نکته خواهید شد که بنده هیچگاه به قصد تمسخر پستی ارسال نکرده ام . اگر گاهی هم بر پیچیدگی سوال و موضوع افزودم به این نیت بوده که شخص پرسشگر از زوایایی دیگر به موضوع بنگرد.

بنده در ابتدای امر سیبل را نشانه گرفتم و گفتم با فیوزینگ 100 ولتی دستگاه چه کردید؟ مشکل شما دقیقا ازدو برابر شدن جریان فیوزینگ است که اگر از نوع لامپ مدادی باشد به زودی خواهد سوخت.
در خدمتتون هستیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MOHSEN&A
بالا