آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بار مصنوعی خروجی پاور

ali4258

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-12
89
190
درود
برای تست و ایجاد بار مصنوعی خروجی پاور چه کنیم ؟

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود
دستگاههای مخصوص برای تست منبع تغذیه وجود دارد.که با جستجو در نت یا بازار می توانید تهیه کنید.
اما لامپ اتومبیل هم گزینه مناسبی است.
بدرود

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام
یکدونه نقشه بار که پنل نمایشگر هم داره من میخام درست کنم‌ . فایلهاش رو قرار میدم اگ هرکی خاست استفاده کنه . یکی دوساعت دگ فایلشو میزارم.

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
درود.استفاده از لاپ موتور.ولی افت ولتاژ رو چه مقدار باشه نسبت به هر پاوری با وات های مخطلف متفاوته.دوستان درصد افت ولتاژ رو میفرمایید؟سپاس

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام
ببخشید دیر آپلود کردم .
دستگاه رو راحت میشه بسازید پنل نمایش بار هم داره و فایل های مدار. PCB هم با شماتیک موجود هست
پنل نمایش هم پروگرم نمیخاد و از 7071 استفاده شده .

پیوست‌ها

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
این دویست وات بیشتر اونم به زورِ دو کیلو هیتسینک و فن جوابگو نیست :)

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
این دویست وات بیشتر اونم به زورِ دو کیلو هیتسینک و فن جوابگو نیست :)

چرا داداش میشه فقط چنتا فت رو بهم ببند انگار شبیع ترانزیستور دارلینگتون میخای درست کنی . به جای هر ترانزیستور چهارتا رو ببندی اونجوری هم داغ نمیکنه هم امپر بالاتری رو میتونه بکشه.
من خودمم. هنوز تست نکردم ولی تو موارد مشابه این کارو کردم جواب داده .
اگ بدون پنل نمایشگر هم کسی تست کرد بگه ممنون میشم . لامپ رشته ای برا لود قابل کنترل نیست و باهاش حال نمیکنم.
مورد دیگه که خوبه برا لود تست اینه که یک مقاومت سیمی رئوستا بگیریم یا درست کنیم که نمی دونم چطور درستش کنم .

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
چرا داداش میشه فقط چنتا فت رو بهم ببند انگار شبیع ترانزیستور دارلینگتون میخای درست کنی . به جای هر ترانزیستور چهارتا رو ببندی اونجوری هم داغ نمیکنه هم امپر بالاتری رو میتونه بکشه.
من خودمم. هنوز تست نکردم ولی تو موارد مشابه این کارو کردم جواب داده .
اگ بدون پنل نمایشگر هم کسی تست کرد بگه ممنون میشم . لامپ رشته ای برا لود قابل کنترل نیست و باهاش حال نمیکنم.
مورد دیگه که خوبه برا لود تست اینه که یک مقاومت سیمی رئوستا بگیریم یا درست کنیم که نمی دونم چطور درستش کنم .

دوست عزیز هر ماسفت با ماسفت دیگری متفاوت هست و اگر چنتا موازی بکنی به دلیل اینکه جریان بینشون تقسیم نمیشه صد در صد یکیشون زودتر از بقیه میسوزه. سوختنش همانا و سوختن فت های خروجی پاور، و در نتیجه سوختن فت های ترانس رزونانس هم، همانا. جدای از اون شما نیاز به خنک کردن تمام این حرارت دارید.

بالا