آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: داغ شدن کارت اسیلوسکوپ TNM-DS20080A

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
کارت اسیلوسکوپ دوستان اوردن قسمت ورودی اداپتور بعد چند دقیقه داغ می کند اجازه بازکردنش رو نداشتم چون می خواست خرید بکند و پلمپ داره نشد بازش کنم اساتید راهنمایی لطفا

پیوست‌ها

• 208.2 کیلوبایت بازدیدها: 137
  • 88.4 کیلوبایت بازدیدها: 140

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
ولتاژ اداپتور را اندازه بگیرید
دقیقا چقدر است؟
12 ولت باید باشد تاجاییکه یادم هست.
بدرود

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
کارت اسیلوسکوپ دوستان اوردن قسمت ورودی اداپتور بعد چند دقیقه داغ می کند اجازه بازکردنش رو نداشتم چون می خواست خرید بکند و پلمپ داره نشد بازش کنم اساتید راهنمایی لطفا

درود

بنده این مدل رو دارم و در این قسمت آیسی MC34063 وجود داره به همراه یک سلف (اگر اشتباه نکنم ) 220 میکرو هانری نه چندان با کیفیت . تلفات هسته و تلفات مقاومتی این سلف منشا وجود گرما در این نقطه است . کم و بیش هم دوستان به وجود صدای سوت در این قسمت هم اشاره داشته اند که از قضا گریبان دستگاه مرا نیز گرفته بود که البته با تغییراتی در مدار فیدبک کاملا برطرف شد.

سوال دیگری در خصوص این دستگاه داشتید در خدمتم.

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
با تشکر از شما انچه حدث زده می شود باید یه مدار کاهنده ولتاژ باشه .ممنون

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با تشکر از شما انچه حدث زده می شود باید یه مدار کاهنده ولتاژ باشه .ممنون

درود
حتما همین گونه است. خروجی آن 5 ولت است . شرکت tnm همچنان در پروگرامر های خودرویی 5000 و حتی ورژن جدید 7000 (حتی معمولی) یاد و خاطره این ایسی را زنده نگه داشته!!! . من این اسیلوسکوپ را هفته گذشته بسته بندی کرده و کنار گذاشتم وگرنه تصاویر کامل آنرا تقدیم میکردم.

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
ممنون عزیز.اینکه این برد که عکسشو گذاشتم هم می شود بجاش استفاده کرد چون دست رسی به کارت رو ندارم پریسیدم از نظر گنجایشش رو داره نصب بشود

پیوست‌ها

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
ممنون عزیز.اینکه این برد که عکسشو گذاشتم هم می شود بجاش استفاده کرد چون دست رسی به کارت رو ندارم پریسیدم از نظر گنجایشش رو داره نصب بشود

درود

بله امکان پذیر است . منتها با تغییر سلف فابریک به SMD و جریان بالاتر دیگر نیازی به این کار نیست . چرا که باید مسائل EMI رو هم مد نظر داشته باشید که از مبدل فابریک بیشتر نباشد و برای ورودی دستگاه و ADC ایجاد مزاحمت ننماید.

آخرین ویرایش:

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
ممنون استاد عزیز اگه بدستم برسه بازش می کنم و سلف smd جایگزین مطمعنا مطالب شما رو لحاظ می کنم که تجارب شما مفید خواهد بود تشکر

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
سلام. امروز موفق به باز کردن کارت شدم عکس ازش گذاشتم . ای سی مورد نظر فرمودید شدیدا داغ می کند لطفا راهنمایی بفرمایید ممنو ن

پیوست‌ها

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام

لطف کنید و سریال دستگاه را در پیام خصوصی اعلام بفرمایید . در دستگاه بنده کانورتر بصورت ماژولار نیست و همچنین برد اینترفیس هم ماژولار نیست . پس لازم شد که عکس دستگاهم را قرار دهم .

1- سلف مورد نظر در دستگاه بنده از نوع بشکه ای است و تروید نیست .
2 - در دستگاه من آین آیسی و آیسی 7660 بر روی سوکت بودند که در همان ابتدای امر سوکتها را حذف و قطعات را مستقیم بر روی PCB لحیم کردم.(علت دارد)
3- برای کاهش حرارت آیسی میتوانید فرکانس سویچینگ را کاهش دهید . کاری که بنده انجام دادم
4- با توجه به اینکه دستگاه دارای مود اسپکتروم آنالایزر است می توانید بدون اتصال پراب به ورودی نویز دستگاه را سنجیده و ذخیره نمایید . سپس از ماژول اماده در تغذیه استفاده نموده و مجددا اسپکترام فعلی با با قبلی مقایسه نمایید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryamon
بالا