آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: (مشکل حل شد) عدم اتصال به اینترنت مودم تی پی لینک td-w8960n v.7.0

M.gha

کاربر vip
کاربر
2021-07-22
24
64
سلام همکاران و اساتید عزیز
مودم تی پی لینک td-w8960n ورژن 7
مشکل عدم ارتباط با اینترنت .
طبق بررسی اولیه متوجه شدم ای سی رگولاتور gh15b بشدت داغ میکنه که با ولتاژ گیری دیدم پایه خروجی ولتاژی نداره. بنابراین ای سی رو عوض کردم و یک 1117 5 ولت فیکس به جاش گذاشتم که به فاصله چند ثانیه ترکید :boxing:
از برد خارج کردم و پایه منفی و خروجی روی برد رو تست کردم دیدم کاملا اتصال هستند و در واقع روی برد پایه خروجی رگولاتور به منفی مدار وصله!!
تعدادی از خازن های smd که در مسیر بودند رو از لحاظ شورتی تست کردم ولی به نتیجه نرسیدم.
نقاط tp روی برد هم ولتاژشون اینطوریه البته بدون رگولاتور :
تی پی 1: صفر ولت
تی پی 2: صفر ولت
تی پی 3: صفر ولت
تی پی 4: صفر ولت
تی پی 5: 3.3 ولت
تی پی 2v1: نشون میده 2.5 ولت
تی پی 5v0: صفر
الان که بدون رگولاتور روشنه و داره کار میکنه هیچ داغی غیرعادی هم دیده نمیشه
دوستان لطفا کمک کنید فوریه ( عکس ها پیوست شدند)

پیوست‌ها

• 205.7 کیلوبایت بازدیدها: 38
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
پاسخ : عدم اتصال به اینترنت مودم تی پی لینک td-w8960n v.7.0

سلام.
معادل ولت خروجی رگلاتور به پایه خروجی رگلاتور ولت بیرونی اعمال کنید ببینید چه قطعه ای گرم میشه.احتمال زیاد مشکل سی پی یو دارید
در ضمن فکر کنم رگلاتور adjast هست و 5 نیست.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: M.gha

M.gha

کاربر vip
کاربر
2021-07-22
24
64

در کنار رگولاتور tp5v0 قرار داره که طبیعتا برای مشاهده 5 ولت گذاشتنش پس ما باید 5 ولت داشته باشیم اونجا از رو همین من 5 ولت فیکس گذاشتم البته فقط هم همین فیکسش رو موجود داشتم
الان داشتم بیشتر بررسی میکردم متوجه شدم در واقع پایه منفی و خروجی رگولاتور کاملا شورت نیست! بازر صدا میده ولی با اهم متر 75 اهم رو نشون میده !
الان فرمایش شما رو انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم

M.gha

کاربر vip
کاربر
2021-07-22
24
64

خب تست ها رو به این شکل انجام دادم:
اول 5 ولت بیرونی رو به پایه های رگولاتور روی برد اتصال دادم . تو تست پوینت مربوط به 5 ولت هم 5 ولت رو داشتم و هیچ قطعه ای داغ نشد.
همون تست بالا رو این بار با اتصال اداپتور مودم و روشن کردنش انجام دادم نتیجه یکسان بود و هیچ قطعه ای داغ نکرد و 5 ولت رو هم داشتم
ولی در تست سوم که به این شکل انجام شد که منفی 5 ولت بیرونی رو به منفی سوکت 12 ولت روی برد وصل کردم نه به پایه 1 رگولاتور! اینبار منبع تغذیه 5 من چون سوییچینگ بود ولتاژ رو قطع کرد مجبور شدم مقاومت بزارم مجدد تست کنم که خود مقاومتم داغ میکنه و روی تست پوینت هم 5 ولت ندارم

M.gha

کاربر vip
کاربر
2021-07-22
24
64

احتمالا فرمایش شما مبنی بر اینکه رگولاتور از نوع adj بوده صحیحه و مشکل من به نظرم مربوط به مقاومت بین پایه 1 و 2 رگولاتور باید باشه! ولی نمیدونم این مقاومت کجاست
سایز بعضی خازن و ... روی این برد هم بسیار کوچیکه نمیشه خوب تست گرفت

M.gha

کاربر vip
کاربر
2021-07-22
24
64

دوستان عزیز مشکل مودم بنده کاملا رفع شد
دلیل خرابی اتصال کوتاه شدن یکی از خازن های اطراف رگولاتور به شماره c433 بود که با یک خازن 100 نانو تعویض شد
به دلیل اینکه رگولاتور adj نداشتم و مجبور بودم از 1117 5 ولت فیکس استفاده کنم بنابراین مسیر adj رو میان بر زدم به این شکل که رگولاتور رو نصب کردم ولی پایه 1 رو ازاد گذاشتم و پایه 1 ازاد رگولاتور رو به منفی جک اداپتور روی برد اتصال دادم اینطوری ولتاژ 5 ولت تولید میشه توجه کنید در صورتی که این کار رو نکنید ولتاژ خروجی رگولاتور خیلی بالاتر میشه و ممکنه به مدار اسیب برسه
((خازنی که دورش خط قرمز کشیدم اتصال کوتاه شده بود))

پیوست‌ها

• 126.7 کیلوبایت بازدیدها: 134
آخرین ویرایش:
بالا