آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: برقدار بودن هدسینک اول و دوم پاور گرین ۳۰۰

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
با سلام خدمت همکاران محترم ، پاور گرین ۳۰۰ وات برا تعمیر برام آوردن که بدنه پاور برقدار بود و ولتاژ استندبای و سیم سبز ۵ ولت بود و روشن نمیشد ،باز کردم و خروجی دوتا خازن باد کرده بود و تعویض کردم الان پاور روشن میشه ولی بازم هدسینک اول و دوم برقدار هست و فازمتر چراغش روشن میشه.
یبار همچین مشکلی داشتم و فقط هدسینک اول برق داشت که با تعویض خازن اسیلاتور و استندبای مشکل حل شد ولی اینجا حل نمیشه.هردو هدسینک برق داره.

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
البته یادم رفت بگم که وقتی پاور رو روشن میکنم تمام ولتاژهاروی تستر اوکی هست و پاور گود مقدار ۴۲۰ نشون میده.

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
315
مشهد
درود
خازنهای ضربه گیر در خط گرم که از منفی خازن به بدنه میره رو چک کنید

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
درود
خازنهای ضربه گیر در خط گرم که از منفی خازن به بدنه میره رو چک کنید
و اینکه من بدنه رو از برد جدا میکنم و بدنه برق نداره و فقط هدسینک ها برق دارن و این خازن های ضربه گیر در قسمت اولیه هست و روی هدسینک اول تاثیر میتونه داشته باشه.ولی من روی هدسینک دوم هم برق دارم.

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام.
اینکه رو هیت سینک برق داری یک مقاومت حرارتی. Ntc. ( احتمالا سبز رنگ )به هیت سینک چسبیده برا خطای حرارتی . اون رو با دقت کنترل کردی ممکنه پایه اون به فیکس خودش اتصال کرده باشه .من یک بار برخورد داشتم تو گرین ۴۳۰وات
ترانزیستور ها و دیود ها هم که به هیت سینک وصل هستن ازنظرایراد فیزیکی بررسی کن . خازن ها هم امکان داره یکی اتصال کوتاه شده باشه تو زمین گرم مدار

آخرین ویرایش:

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
سلام.
اینکه رو هیت سینک برق داری یک مقاومت حرارتی. Ntc. ( احتمالا سبز رنگ )به هیت سینک چسبیده برا خطای حرارتی . اون رو با دقت کنترل کردی ممکنه پایه اون به فیکس خودش اتصال کرده باشه .من یک بار برخورد داشتم تو گرین ۴۳۰وات
ترانزیستور ها و دیود ها هم که به هیت سینک وصل هستن ازنظرایراد فیزیکی بررسی کن . خازن ها هم امکان داره یکی اتصال کوتاه شده باشه تو زمین گرم مدار

برام جای سوال داره برخی از پاورها اینطوری روی هدسینک اول و دوم برق داره و برخی نه.البته اونیکه برق داره وقتی سیم ارت بهش وصلمیکنم یا کف پام پارچه میذارم هیچی نمیشه.
و اینکه فقط فازمتر روشن میشه.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,824
31
برام جای سوال داره برخی از پاورها اینطوری روی هدسینک اول و دوم برق داره و برخی نه.البته اونیکه برق داره وقتی سیم ارت بهش وصلمیکنم یا کف پام پارچه میذارم هیچی نمیشه.
و اینکه فقط فازمتر روشن میشه.
از هیت سینگ برق دار یک بار نول و با دیگر با ارت ولتاژگیری کنید ببینید ولتاژ چقدر هست ؟..آیا توان روشن کردن لامپ 100w را دارد یا خیر؟

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
315
مشهد
درود بر شما.
اینکه میفرمایید برق دار هست یعنی دست به هیدسینک میزنید برق داره یا فاز متر میزنید؟
اگه فقط با فازمتر تست میکنید مدارات فرکانس بالا توانایی روشن کردن فازمتر رو داره ولی خطر برق گرفتگی نداره.طبق پیشنهاد دوستمون ولتگیری از ارت و هیدسینگ و تست لامپ بزنید.اگه روشن شد ببینید ترانزیستورهای خط گرم عایق بین هیدسینگ اتصال بدنه نباشه.سپاس

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
707
1,376
استان گلستان
با سلام خدمت همکاران محترم ، پاور گرین ۳۰۰ وات برا تعمیر برام آوردن که بدنه پاور برقدار بود و ولتاژ استندبای و سیم سبز ۵ ولت بود و روشن نمیشد ،باز کردم و خروجی دوتا خازن باد کرده بود و تعویض کردم الان پاور روشن میشه ولی بازم هدسینک اول و دوم برقدار هست و فازمتر چراغش روشن میشه.
یبار همچین مشکلی داشتم و فقط هدسینک اول برق داشت که با تعویض خازن اسیلاتور و استندبای مشکل حل شد ولی اینجا حل نمیشه.هردو هدسینک برق داره.

سلام و درود،
خازن های کلاس Y سرامیکی آبی رو تست کنین.
پایه های حرارت گیر رو هم از برد جدا کنین ببینین مشکل برطرف
میشه یا نه.
پد سیلیکونی ها رو هم عوض کنین.

بالا