آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: سیم پیچی ترانس جوشکاری 250 آمپر میلر

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام بر دوستان و همکاران گرامی

ترانس جوش 250 آمپر میلر جهت تعمیر به دستم رسید و بعد از باز کردن متوجه سوختن سیم پیچ ثانویه شدم و برای باز پیچی با توجه

به قطور بودن سیم مورد استفاده که از آلومنیوم بود ، واقعا با مشکل روبرو بودم که خداوند راه حلی برای بنده تو ذهنم انداخت که اینک برای

شما میگذارم شاید بدرد بخورد.

به اندازه 12 متر سیم 4 رشته ای که جهت برق کشی ساختمان به کار میرود

12 متر سیم نمره ی 1.5 رشته ای

باز هم 12 متر سیم 1.5 رشته ای

توجه داشته باشید سیم هارو از مارک معروفی که تمامی دوستان منظورم میدانند استفاده کنند که کمترین غل و غش را در روند تولید سیم دارند

رو پوش تمامی سیم ها رو در بیارید

هر سه سیم را با دریل مرتب و فشرده به هم بتابانید

وارنیش سیم پیچی سایز 4 به تعداد 11 عدد و 1 عدد نیز سایز 5 بگیرید

تمامی وارنیش ها را رو سیمی که به هم تابانیده اید بکشید

از انجا که وارنیش ها 1 متری هستند برای پرکردن خلا بین دو وارنیش از یه تیکه وارنیش سایز 5 استفاده کنید

حالا سیم شما جهت سیم پیچی آماده هست خیلی راحت و مرتب و تحمل درجه حرارت بالا شروع به سیم پیچی بفرمایید و بقیه راه را دوستان میدونند.

امیدوارم مفید واقع شود.

آخرین ویرایش:

David54

کاربر
2016-12-15
73
132
منزل
سلام بر دوستان و همکاران گرامی

ترانس جوش 250 آمپر میلر جهت تعمیر به دستم رسید و بعد از باز کردن متوجه سوختن سیم پیچ ثانویه شدم و برای باز پیچی با توجه

به قطور بودن سیم مورد استفاده که از آلومنیوم بود ، واقعا با مشکل روبرو بودم که خداوند راه حلی برای بنده تو ذهنم انداخت که اینک برای

شما میگذارم شاید بدرد بخورد.

به اندازه 12 متر سیم 4 رشته ای که جهت برق کشی ساختمان به کار میرود

12 متر سیم نمره ی 1.5 رشته ای

باز هم 12 متر سیم 1.5 رشته ای

توجه داشته باشید سیم هارو از مارک معروفی که تمامی دوستان منظورم میدانند استفاده کنند که کمترین غل و غش را در روند تولید سیم دارند

رو پوش تمامی سیم ها رو در بیارید

هر سه سیم را با دریل مرتب و فشرده به هم بتابانید

وارنیش سیم پیچی سایز 4 به تعداد 11 عدد و 1 عدد نیز سایز 5 بگیرید

تمامی وارنیش ها را رو سیمی که به هم تابانیده اید بکشید

از انجا که وارنیش ها 1 متری هستند برای پرکردن خلا بین دو وارنیش از یه تیکه وارنیش سایز 5 استفاده کنید

حالا سیم شما جهت سیم پیچی آماده هست خیلی راحت و مرتب و تحمل درجه حرارت بالا شروع به سیم پیچی بفرمایید و بقیه راه را دوستان میدونند.

امیدوارم مفید واقع شود.

یعنی 6لایه سیم 1.5 لخت کنیم و بهم بتابونیم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
یعنی 6لایه سیم 1.5 لخت کنیم و بهم بتابونیم؟
سلام
سیم نمره4 افشان مارک آم ل به متراژ12 متر
-سیم نمره 1.5 این هم به متراژ12 متر
باز هم سیم1.5 به متراژ12 متر
تماما این ها رو عایق بر داری کنید
حالا که عایق برداریش رو انجام دادید هم دو سیم 1.5 و هم سیم 4 رو کنار هم قرار بده و یه سرش رو به جایی فیکس کن و سر دیگرش رو بده به سه نظام دریل( روی دریل یه قلاب پیچ هست که تو مغازه های پیچ و مهره فروشی هست بزار کارت راحت بشه) بعدش به هم بتابون که از حالت شل در بیاد و یه سیم واحد و قطوری داشته باشی.بعدش وارنیش بکش و سر آخر هم سیم پیچی بکن.
انشاءالله که براتون درهم و برهم توضیح نداده باشم

آخرین ویرایش:

Dass

کاربر
2009-11-10
2
0
48
سلام
حالا که عایق برداریش رو انجام دادید هم دو سیم 1.5 و هم سیم 4 رو کنار هم قرار بده و یه سرش رو به جایی فیکس کن و سر دیگرش رو بده به سه نظام دریل( روی دریل یه قلاب پیچ هست که تو مغازه های پیچ و مهره فروشی هست بزار کارت راحت بشه) بعدش به هم بتابون که از حالت شل در بیاد و یه سیم واحد و قطوری داشته باشی.بعدش وارنیش بکش و سر آخر هم سیم پیچی بکن.
البته من وارنیش نداشتم حال رفتن و گرفتن و هم نداشتم
از چسب نواری کاغذی استفاده کردم

Dass

کاربر
2009-11-10
2
0
48
سلام

ولی بعضی از سیمها عایق شون و بر میداری چوری بهم میپیچن که نمیشه استفاده کرد

بالا