آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی کامل ایسر e5-575

nightwolf13

کاربر
2020-03-30
4
0
39
سلام خدمت دوستان ی مشکلی دارم ی لبتاب اوردن واسم جهت تعمیر تاحالا همچین چیزی ندیدمبه گفته مشتری بعد ازینکه فیلم دیده و خاموش کرده فرداش که میخاسته روشنش کنه روشن نشده الان که پیش منه وقتی شارژر رو وصل میکنم هیچ قطعه ای داغ نمیکنه فقط سی پی یو بیش از حد داغ میشه بدون اینکه دکمه پاور رو بزنم ینی وقتی کابل رو وصل میکنم انگار مستقیم ولتاژ میره تو قسمت سی پی یو مدل لبتاب ایسر e5-575 هستش کسی همچین مشکلی داشته؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
پاسخ : خاموشی کامل

سلام خدمت دوستان ی مشکلی دارم ی لبتاب اوردن واسم جهت تعمیر تاحالا همچین چیزی ندیدمبه گفته مشتری بعد ازینکه فیلم دیده و خاموش کرده فرداش که میخاسته روشنش کنه روشن نشده الان که پیش منه وقتی شارژر رو وصل میکنم هیچ قطعه ای داغ نمیکنه فقط سی پی یو بیش از حد داغ میشه بدون اینکه دکمه پاور رو بزنم ینی وقتی کابل رو وصل میکنم انگار مستقیم ولتاژ میره تو قسمت سی پی یو مدل لبتاب ایسر e5-575 هستش کسی همچین مشکلی داشته؟

سلام . قبل ز همه عنوان تایپک رو لطفا تصحیح کنید

احتمالا اتو پاور عمل میکنه
ولی قبل از هر نظری نقشه شو یا برد ویوشو بزارید

تا راهنمایی نزدیک و بدرستی صورت بگیره

مدل مینشو هم دقیق اعلام کنید

nightwolf13

کاربر
2020-03-30
4
0
39

با سلام ممنون از راهنماییتون من شماتیک و عکس مین برد رو ارسال میکنم.
view

view

view

https://drive.google.com/file/d/1QrkDitXZoDUL3aI5R2Qnu6bgs0qx_2iR/view?usp=drivesdk

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

با سلام ممنون از راهنماییتون من شماتیک و عکس مین برد رو ارسال میکنم.
view

view

view

https://drive.google.com/file/d/1QrkDitXZoDUL3aI5R2Qnu6bgs0qx_2iR/view?usp=drivesdk

ولتاژ سلف pl6013 و سلف pl6012 که بترتیب باید 3.3 و 5 ولت باشند بگیرید .در صورتی که موجود بود بقیه سلف ها رو ولتاژشو بگیرید .خیلی زمان نمیبره سریع میشه چند تا سلف رو گرفت (البته فقط شارژر رو بزنید سوئیچ نکنید ) اعلام کنید

نیازی به پیغام نیست ( چون دیگران نمیبینند ) لطفا به تایپک جواب بدین در خدمتم و تو تایپک دیگر دوستان و اساتید متونن ببینند و راهنمایی کنند

در شماتیک این دستگاه صفحه 43 پاور سکانس به بهترین و گویاترین شکل ممکن تشریح شده

گفتین دماش بالا میره . حین ولتاژ گیری هیت سینگ شو بزار آسیب نبینه

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
با اجازه

به نظرم خود سی پی یو مشکوکه و باید تعویض بشه

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
اگر Vcore داشتید و سی پی یو گرم میشد احتمالا سی پی یو سالم هست و اتوپاور شده
ولی اگر vcore نداشتید و چیپ گرم میکرد داشتید احتمالا بخش پل جنوبی مجتمع روی سی پی یو سوخته
برای بررسی بهتر همونطور که جناب ali.mg گفتن power sequence رو دنبال کنید و یکی یکی سیگنال ها و تغذیه ها رو چک کنید.

nightwolf13

کاربر
2020-03-30
4
0
39

باسلام ممنون از راهنماییتون استاد من اون چیزایی که گفته بودین گرفتم همچین ولتاژایی نیستش وقتی فقط شارژز رو میزنم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

باسلام ممنون از راهنماییتون استاد من اون چیزایی که گفته بودین گرفتم همچین ولتاژایی نیستش وقتی فقط شارژز رو میزنم

با این توضیح شما و با توجه به اینکه در این دستگاه cpu و pch باهم هستند ( یکی و تو یک پلتفرم قرار دارند ) باحتمال pch ( چیپ اصلی )

همونی که مهندس آقا رضا اشاره کردند ( بخش پل یا چیپ جنوبی ) مشکل پیدا کرده

mf22

کاربر vip
کاربر
2018-12-09
4
2

با سلام 80درصد لبتاب هایی که روشن نمیشوند biosمیپرند ابدیت bios بزن مشکلت حل میشه توasusهم همینطوره روشن نشد اول ابدیت biosبزن ولی بکاپ از اصلش بگیر موفق باشید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

با سلام 80درصد لبتاب هایی که روشن نمیشوند biosمیپرند ابدیت bios بزن مشکلت حل میشه توasusهم همینطوره روشن نشد اول ابدیت biosبزن ولی بکاپ از اصلش بگیر موفق باشید

هیچ ولتاژ اولیه ای وجود نداره دوم قبل از سوئیچ . چیپ جنوبی بشدت داغ میکنه ( علت اینو میدونید؟ چطور میشه که اینطور میشه ؟ ).چظوری بایوس جواب میده ؟؟؟؟؟

راهنمایی های غیر تخصصی ندید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93
بالا