آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: خرابی برد تغذیه پکیج بوتان پرلا

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
استاد میشه روی تصویر مشخص کنید کدام قطعات رو می فرمایید؟

خازن c5 را از روی مدار جدا کردی قرارش بده طبق گفته دوست مون مقاومت ۴.۷ دو وات ایسی viperاورجینال .اپتوکوپلر کنار ترانس خازن ۲۲میکرو ۵۰ ولت صد در صد خرابه تعویض کن حل میشه

zarei Mostaf

کاربر
2021-08-11
6
0
36
سلام دوستان ای مشکل دارم این که ای سی تغذیه رو عوض کرم مقاومت 4.7 اهم عوض کردم برق دادم ترانس چوک دود کرد 40 میکرو هانری که ولتاژ خازن 400 ولت میاد روش ای سی هم سوخت دوباره... ای سی عوض کردم الان رو خروجی دیود پل 6 ولت چوک هم ای طرفش قطع شده چوک از کجا میشه گیر اورد

میثم.ف

کاربر
2019-01-02
63
100
23
سلام دوست خوبه من برقی که به ترانس میرسه اگه دیسی باشه نمیتونه خروجی بده حتمن باید برقش pmwباشه که بتونه خروجی ترانس ولتاژ داشته باشی کار تامین برق ترانس همون ترانزیستور که کنارشه که فرمودی دود کرد در واقع این ترانزیستور ورودی ترانستو تبدیل به pmw میکنه که بتونی خروجی دیسی از ترانس داشته باشی

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی
سلام دوستان ای مشکل دارم این که ای سی تغذیه رو عوض کرم مقاومت 4.7 اهم عوض کردم برق دادم ترانس چوک دود کرد 40 میکرو هانری که ولتاژ خازن 400 ولت میاد روش ای سی هم سوخت دوباره... ای سی عوض کردم الان رو خروجی دیود پل 6 ولت چوک هم ای طرفش قطع شده چوک از کجا میشه گیر اورد

با سلام
چوکی که یک طرفش قطع شده را میتوانید در حال حاضر با یک سیم به هم وصل کرده و برد را ازمایش کنید

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

این چوک همان فیلتر ورودی برق شهر هست و میتوانید از اروراق بعضی از اداپتورهای سویچینک استفاده کنید

astmzzwq

کاربر
2013-09-17
1
2
علت سوختن ای سی تغذیه بیشتر بخاطر خرابی خازن c5 میباشد که ظرفیتش 100پیکوفاراد و ولتاژ تحمل خازن هم یک کیلو ولت می باشد
طبق اطلاعات دیتاشیت آی سی، ولتاژ تحمل ماسفت داخلی viper22 حدود 730 ولت میباشد . ماسفت جریان های پالسی pwm را روی ترانس ایجاد میکند . این عمل باعث ایجاد ولتاژ های دندانه ای بزرگتراز 730 ولت در دوسر درین سورس میشود . یه مقاومت 2.2کیلو سری شده با خازن 100پیکو به صورت موازی با درین سورس ماسفت قرار میگیرند ک این ولتاژها رو حذف کنند
وقتی این خازن معیوب بشود . ولتاژ لحظه ای دیگر حذف نخواهد شد و به همین دلیل ماسفت سوخته میشود و اتصال کوتاه شده و منجر به جریان کشی شدید میشود و در نتیجه فیوز شیشه ای میسوزد .

شاهین سبز1

کاربر
2015-03-03
1
0
درود برشما بنده هم اين مشکل رو تو دو عدد برد بوتان دارم،آی سی مقاومت۴.۷اهم خازن ۳۵ ولت ۲۲میکرو تعویض شد،اپتو کوپترهابیرون برد تست شده سالمه،،اما خروجی ترانس فعال نمیشه

mehrdadghaffaril

کاربر
2024-01-14
1
0
Tabriz
بنده هم قسمت تغذیه برد پکیج بوتان پرلا، آی سی وایپر 22a ترکیده بود که با راهنمایی پست های قبلی و با تعویض چندین قطعه زیر:
ایسی و مقاومت یک وات ۴.۷ اهم و خازن اس ام دی ۲۲ میکرو و اپتوکوپلر ۸۱۷ ( فابریکش ۸۱۶ بود که پیدا نکردم) و فیوز ۲.۵ آمپر
مشکلم حل شد
ممنون از راهنمایی دوستان

بالا