آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل بهم ریختگی مولتی متر ویکتور ونیاز به کالیبره VICTOR VC-97

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
سلام ودرود همکاران....
مولتی متر معروف VC-97 در حالت فرکانس باهاش فرکانس خروجی (گیت های لباس فروشی) رو اندازه خواستم بگیرم که یه صدای موزیک خاصی که تابحال نشنیده بودم بزنه.پخش کرد وریست شد
وبا روشن کردن دوباره ظاهرا درسته ولی در قسمت ولتاژ DC رو نیم ولت حالت منفی میزنه وصفره نمیشه اول کار ودر حالت های دیگه(خازن سنج وفرکانس متر ) دقتش بهم ریخته..
میدونید که: این مدل کلید کالیبره داره ولی روند کالیبره ولتمترش رو نمیدونم ...
اما قسمت اهمش رو کالیبره کردم
3.jpg

تست پوینت قرمز رنگ هردوشون در حالتی که خاموش کنید وبگیرند محل اتصال رو و روشن کنید به حالت CALL میره وشروع به اسکن ونمونه گیری ورودی میکنه
Victor-VC97.jpg

برای کالیبره با ولتاژ های مختلف تست کردم ولی بازهم ERROR 0 میده..

مشکل فعلی:
در حالت ولتمتر دی سی.عدد اولیه صفر نمشه..(مثل پارسنگ)...وهمیشه مقدار رو نیم ولت کمتر نشون میده چون نیم ولت منفی میزنه اونم با تغییر ونوسان

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

babakanathem

کاربر vip
کاربر
2022-01-25
3
4
سلام دوست عزیز ،امکان داره روشی که برای کالیبره کردن انجام دادید رو یک بار دیگه توضیح بدید ،منظورتون از تست پوینت چی هست، با تشکر

ghmb

کاربر vip
vip
کاربر
2015-03-15
75
78
کرمان
سلام وقت بخير دوست گرامي آيا مشكل صفرنشدن مقدار زمان اتصال پرابها در وضعيت اهم وتست ديود با پروگرام كردن مولتي متر حل ميشه ولطف كنيد روش پروگرام هم توضيح بديد متشكرم

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
سلام وقت بخير دوست گرامي آيا مشكل صفرنشدن مقدار زمان اتصال پرابها در وضعيت اهم وتست ديود با پروگرام كردن مولتي متر حل ميشه ولطف كنيد روش پروگرام هم توضيح بديد متشكرم
درود...
پراگامر فایل مربوط به آی سی ایپرام 8 پایه کوچک کنار سی پی یو بزرگه هست که باید با دستگاه پروگرامر به راحتی پاک وپروگرام مجدد کنید.
صفر نشدن دلایل زیادی داره ولیا ونایی که قابل حله فقط دقت در مقدار مقاومت هاش.تست دیود های محافظتی وهمچنین سالم بودن یا تعویض قطعه ntc در پراب + قرار داره

majid nike

کاربر vip
vip
کاربر
2009-06-25
19
13
تهران
درود...
پراگامر فایل مربوط به آی سی ایپرام 8 پایه کوچک کنار سی پی یو بزرگه هست که باید با دستگاه پروگرامر به راحتی پاک وپروگرام مجدد کنید.
صفر نشدن دلایل زیادی داره ولیا ونایی که قابل حله فقط دقت در مقدار مقاومت هاش.تست دیود های محافظتی وهمچنین سالم بودن یا تعویض قطعه ntc در پراب + قرار داره
دوست عزیر برای من تو حالت اهم صفر نمیشه .تو کیلو هم چرا .هر دفعه یه اهمی میده .راه حل چیه

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
78
113
سلام، با این ای سی قیری ها فرکانس بگیرید دیگه دست بشو نیست، برای اطلاع رسانی گفتم چون چند مورد مشابه همین مشکل رو داشتند

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
دوست عزیر برای من تو حالت اهم صفر نمیشه .تو کیلو هم چرا .هر دفعه یه اهمی میده .راه حل چیه
درود..
باید تمامی قطعات داخلی اعم از مقاومت ها وخازن ها چون مقدارش رو هم کنارشون نوشته دقیق وسالم باشه وقطعه ptc هم عوض بشه ومخصوصا ترانزیستورهای دیدودی سه پایه..غیر از این راه حلی نداره ومن خودمم دنبال حل این مشکلم

بالا