آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

معرفي آي سي هاي كاربردي

jozef_2536

کاربر vip
کاربر
2009-10-10
69
141
Re: پاسخ : معرفی ایسی رگولاتور LM317 X / KT317

سلام ضمن تشکر از اساتید محترم
یه ایسی که علاوه بر خصوصیات عمومی از نظر حساسیت (استانه تحریک) در حد

ca3035 باشه را میتونید معرفی کنید که در بازار موجود باشه؟

آخرین ویرایش:

kamran_24200

کاربر
2014-04-17
2
2
سلام وقت بخیر استاد من می خوام بدونم ای سی معادل 4017درخانواده ی TTL هست. مداری می خوام که با زدن یک کلید ال ای دی روشن و با زدن همون کلید مرحله ی دوم روشن و با زدن همین کلید که میشه سومین فرمان روشنایی خاموش بشه. اگه امکان داره با 4017 میخوام

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
پاسخ : Re: معرفي آي سي هاي كاربردي

سلام وقت بخیر استاد من می خوام بدونم ای سی معادل 4017درخانواده ی TTL هست. مداری می خوام که با زدن یک کلید ال ای دی روشن و با زدن همون کلید مرحله ی دوم روشن و با زدن همین کلید که میشه سومین فرمان روشنایی خاموش بشه. اگه امکان داره با 4017 میخوام
با سلام :
میتونید از ایسی { 74HC4017} استفاده کنید مدارات متنوعی در همین بخش برای 4017 و در تاپیک مدارات الکترونیک موجود هستند .در ضمن میتونید با وصل کردن پایه خروجی 3 به 15 و استفاده از خروجی های 1 یا 2 به نیاز خود برسید .
موفق باشید .

kamran_24200

کاربر
2014-04-17
2
2
با تشکر از جنابعالی بابت راهنمایی که فرمودید. اما در مورد4017 سوال دارم. من خروجی صفر رو برای مرحله ی اول خروجی یک رو مرحله ی دوم و خروجی دو رو وصل کردم به پایه ی ریست اما جواب نداد. یعنی با یک شدن پایه 14 خروجی دو فقط روشن می موند. عنایت کنید در مورد اتصال پایه برام توضیح بدید(منظورم اینکه کدوم پایه ها باید زمین بشن ضمنا دستم که به سیم های رابط میخورد خروجی یک خود به خود روشن می شد)روی هر دو ای سی 4017 که خریداری کردم تست کردم و هر دو این مشکل رو داشتن ممکنه آی سی ها خراب باشن؟

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
278
با سلام :
ورتيكال طبقه اي از قسمت هاي مدارات تلويزيون و مانيتور كه وظيفه كنترلي و تصحيح ارتفاع تصوير را به عهده دارد كه با پالسي كه از فرستنده سيگنال ويديو - تصوير مورد نمايش را سنكرون ميكنه در اين طبقات از قطعات فعالي استفاده ميشه كه به اي سي ورتيكال مشهور است .
ايسي tda1170 نمونه اي از اين اقيانوس اين تيپ از ايسي هاست .
براي كسب اطلاعات بيشتر به بخش اموزش گام به گام اموزش تعمير تلويزيون درهمين سايت مراجعه فرماييد.
با تشكر .
موفق باشيد .

درود بر مهندس عزیز و کلیه اساتید و همکاران گرانقدر

خواهش میکنم
دسترسی بنده به مقالات را فراهم کنید
جهت دانلود کماکان محدودیت وجود دارد

بسیار به کتاب و محتوای این وبلاگ سایت ارزشمند که گوهر ناب برای یک تعمیر کار بخصورت خواهان بالا بردن سطح سوادریا علمی و کاربردی خود هست

در ضمن خواهش میکنم
این کتاب تعمیرات گام به گام تلویزیون را لینک شما را قرار دهید

منتظر دستور حضرتعالی برای اقداماتی است که بنده باید انجام دهم تا انشاالله در جهت رفع محدودیت موثر باشد

ارادتمند شما

بالا