آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ شدن زیاد cpu مودم 2740u

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
239
309
سلام
امید وارم وقت همگی به خیر خوشی باشه

مودم دی لینک مدل dsl-2740u

وارد صفحه کانفیگ میشه ، کانفیگ هم میشه ولی هر چند دقیقه ریست میشه (منظورم اینکه انگاری خاموش روشن میشه اطلاعات پاک نمیشه )

به شدت ic اصلی داغ میشه و حتی ی پیچ و مهره هم گذاشتم روش که حالت هیت سینکش باشه ولی بازم خیلی داغه پیچ و مهره ، دست رو میسوزونه.
مسئله بعدی اینکه ترانس ورودی خط ، ی صدا تیک تیک میده.

مشتری باز کرده ، دستکاری نکرده ولی سیم آنتن رو قطع کرده بود شیلد و مغزی رو به هم تابونده بود.

تاحالا ی همچین موردی رو داشتین ؟

photo_۲۰۲۱-۱۱-۱۵_۱۵-۳۹-۴۷.jpg
photo_۲۰۲۱-۱۱-۱۵_۱۵-۰۸-۱۲.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
سلام
امید وارم وقت همگی به خیر خوشی باشه

مودم دی لینک مدل dsl-2740u

وارد صفحه کانفیگ میشه ، کانفیگ هم میشه ولی هر چند دقیقه ریست میشه (منظورم اینکه انگاری خاموش روشن میشه اطلاعات پاک نمیشه )

به شدت ic اصلی داغ میشه و حتی ی پیچ و مهره هم گذاشتم روش که حالت هیت سینکش باشه ولی بازم خیلی داغه پیچ و مهره ، دست رو میسوزونه.
مسئله بعدی اینکه ترانس ورودی خط ، ی صدا تیک تیک میده.

مشتری باز کرده ، دستکاری نکرده ولی سیم آنتن رو قطع کرده بود شیلد و مغزی رو به هم تابونده بود.

تاحالا ی همچین موردی رو داشتین ؟

مشاهده فایل‌پیوست 180558
مشاهده فایل‌پیوست 180557

هیت سینگ آیسی تهیه کنید تا گرمای حاصله دفع و کمتر شود و از خمیر سیلیکون نارسانا سفید رنگ استفاده کنید

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام
به نظر من cpu نیم سوز شده است راهی نداره
ترانس اگر تیک تیک میکنه بخاطر اینکه
برد مودم خیلی داره جریان میکشه بیش از حد و مدار آداپتور نمیتونه این جریان تامین کنه

farhadamoeba

کاربر
2020-10-07
6
4
cpu که مشخصه با روشن شدن گرم میشه ولی اگر خیلی داغ میکنه پس قطعا سوخته و قابل تعمیر نیست.

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
قطعه ای اطراف سی پی یو شورتی نداره که جریان بکشه؟

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
سلام
با توجه به فرمایش شما مبنی بر ریست شدن خودکار مودم و حرارت بالای CPU ابتدا ولتاژهای موثر در مدار را اندازه بگیرید و روی عکس مشخص کنید سپس کدفنی دقیق CPU را اعلام کنید تا چک کنیم ، تنظیم تا حدودی در شرایط خاصی ربطی به سی پی یو دارد و اصلا نمیشه گفت که چون کانفیگ داره میشه پس سی پی یو سالمه ، بعلت استفاده بلاک بلاک در سی پی یو می توان گفت یک بلاک که مختص یک مجموعه فرمانی سوخته و ادامه روند کار مودم را مختل کرده ، احتمال نیم سوز بودن سی پی یو بسیار قوی هست همینطور که سایر دوستان فرمودند ، بهترین کار اینه که مسیرها را ولتاژگیری کنید و سپس مسیرهای نزدیک سی پی یو که از مقاومت و خازن و .. تشکیل شده .

پس ریست شدن پی در پی یکی از علت هاش همین هست که سی پی یو از حد نرمال گرم بشه فرمان ریست را می دهد .

این گرما می تواند از معیوب بودن خود قطعه باشد یا می تواند از معیوب بودن قطعه ی دیگری باشد که گرما را انتقال می دهد به سی پی یو .

اون خازن الکترولیت بالای سی پی یو خیلی مشکوک هست بعلت اندازه نحوه ی لحیم در مدار ، امکانش کم هست ولی حائز اهمیت هست ، امکان نویز مدار را زیاد می کنه.

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
239
309
سلام
با توجه به فرمایش شما مبنی بر ریست شدن خودکار مودم و حرارت بالای CPU ابتدا ولتاژهای موثر در مدار را اندازه بگیرید و روی عکس مشخص کنید سپس کدفنی دقیق CPU را اعلام کنید تا چک کنیم ، تنظیم تا حدودی در شرایط خاصی ربطی به سی پی یو دارد و اصلا نمیشه گفت که چون کانفیگ داره میشه پس سی پی یو سالمه ، بعلت استفاده بلاک بلاک در سی پی یو می توان گفت یک بلاک که مختص یک مجموعه فرمانی سوخته و ادامه روند کار مودم را مختل کرده ، احتمال نیم سوز بودن سی پی یو بسیار قوی هست همینطور که سایر دوستان فرمودند ، بهترین کار اینه که مسیرها را ولتاژگیری کنید و سپس مسیرهای نزدیک سی پی یو که از مقاومت و خازن و .. تشکیل شده .

پس ریست شدن پی در پی یکی از علت هاش همین هست که سی پی یو از حد نرمال گرم بشه فرمان ریست را می دهد .

این گرما می تواند از معیوب بودن خود قطعه باشد یا می تواند از معیوب بودن قطعه ی دیگری باشد که گرما را انتقال می دهد به سی پی یو .

اون خازن الکترولیت بالای سی پی یو خیلی مشکوک هست بعلت اندازه نحوه ی لحیم در مدار ، امکانش کم هست ولی حائز اهمیت هست ، امکان نویز مدار را زیاد می کنه.

سلام
بابت تاخیر پیش امده برای ادامه بحث معذرت میخوام

اون خازنی که اشتره کردین به صورت فابریک هستش.

من به منبع ولتاژ با جریان بالا تر وصل کردم مودم رو ، گرما cpu خیلی بشتر شد و به خاطر جریان کشی سلف های مسیر ولتاژ هم داغ میشدن.

ی تعدادی از خازن های اطراف cpu مقاومت دوسرشون حدود 11 اهم نشون میداد که ی جورایی اتصال کوتاه محسوب میشن.(با نقطه آبی تو عکس مشخص کردم )

کاش مشخص میکردین من کدوم قسمت هارو ولتاژ بگیرم و خدمتتون ارسال کنم باز من بعضی قسمت هارو ولتاژ گرفتم و تو عکس مشخص کردم.
photo_2021-11-19_12-58-00.jpg

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
سلام
بابت تاخیر پیش امده برای ادامه بحث معذرت میخوام

اون خازنی که اشتره کردین به صورت فابریک هستش.

من به منبع ولتاژ با جریان بالا تر وصل کردم مودم رو ، گرما cpu خیلی بشتر شد و به خاطر جریان کشی سلف های مسیر ولتاژ هم داغ میشدن.

ی تعدادی از خازن های اطراف cpu مقاومت دوسرشون حدود 11 اهم نشون میداد که ی جورایی اتصال کوتاه محسوب میشن.(با نقطه آبی تو عکس مشخص کردم )

کاش مشخص میکردین من کدوم قسمت هارو ولتاژ بگیرم و خدمتتون ارسال کنم باز من بعضی قسمت هارو ولتاژ گرفتم و تو عکس مشخص کردم.
مشاهده فایل‌پیوست 180729

سلام
دوست خوبم ، اون خازن هایی که ۱۱ اهم می دهند سالم هستند ، من که الان دقیق عکس رو نگاه می کنم چیپ وای فای احتمال داره زیادی گرم کرده بوده و دورش رنگ برد عوض شده اونو هم چک کنید .
احتمال خراب سی پی یو یا وایفای زیاده .

بالا