آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مدارتبدیل ۲۲۰ولت ۵۰هرتزبه۱۱۰ولت

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
سلام دوستان
همونطوریکه بسیاری ازدوستان تجربه دارندبعضی ازلوازم صوتی تصویری کشورهای خاص مثل ژاپن باتغذیه۱۱۰ولت متناوب تغذیه میشوندوقابلیت اتصال به برق شهری ایران ماروندارنددنبال مداری عملی وارزان هستم که بتونه برق شهری(۲۲۰ولت ac)روبه ۱۱۰ولت متناوب برای ورودی اینگونه لوازم تبدیل کنه.
باتشکر

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
سلام.
وقت همگی بخیر.
من هم این سوال برام پیش اومده که چطوری میشه تغذیه های ۱۱۰ ولت رو با ۲۲۰ ولت راه اندازی کرد؟؟
امروز یه پرینتر واسم اوردن که ۱۱۰ ولت الان یه نگاه به تغذیش کردم متوجه شدم در مرحله اول باید هر دو فیوز رو ۲۲۰ ولتی انتخاب کنم،خازن قسمت گرم رو از ۲۵۰ ولتی به ۴۰۰ ولتی با ظرفیت ۲ برابر تغییر بدم.
خواستم بدونم چه تغییرات دیگه ای لازم هست که به این پست برخوردم.
دوستات راهنمایی کنید که به چه تغییرات دیگه ای نیاز هست.
ممنون.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام.
وقت همگی بخیر.
من هم این سوال برام پیش اومده که چطوری میشه تغذیه های ۱۱۰ ولت رو با ۲۲۰ ولت راه اندازی کرد؟؟
امروز یه پرینتر واسم اوردن که ۱۱۰ ولت الان یه نگاه به تغذیش کردم متوجه شدم در مرحله اول باید هر دو فیوز رو ۲۲۰ ولتی انتخاب کنم،خازن قسمت گرم رو از ۲۵۰ ولتی به ۴۰۰ ولتی با ظرفیت ۲ برابر تغییر بدم.
خواستم بدونم چه تغییرات دیگه ای لازم هست که به این پست برخوردم.
دوستات راهنمایی کنید که به چه تغییرات دیگه ای نیاز هست.
ممنون.
سلام
مونده به طراحی منبع تغذیه بشه 110 ولت را 220 ولت تبدیل کرد . در تحلیل منبع تغذیه تابلو روان تبدیل 110 به 220 توضیح داده شده است شاید با منبع تغذیه دستگاه شما با تغییراتی بشه به 220 ولت تبدیل کرد. در ضمن در اینترنت هم سرجی کردم . اطلاعات درست حسابی نداشت . اگر به نتیجه ای رسیدی اطلاع بده دوست خوبم؟
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MOHSEN&A

farhadamoeba

کاربر
2020-10-07
6
4
فیوز نیازی به تغییر نداره شما اول باید بررسی کنی برد تغذیه شما در حالت ۱۱۰ ولت چه ولتاژ های dc تولید میکنه بعد از اول یک برد تعذیه ۲۲۰ ولتی روی پرینتر نصب کنی.

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
ممنون ازپاسخهای دوستان
اول خدمت اون دوستی که میخوادبا۲۲۰ولت پرینترشوبجای۱۱۰ولت چک کنه عرض کنم که شمانمیتونی بسادگی اینکارروبکنی چراکه ولتاژخروجیهای مختلف دوبرابرمیشه وبه وسیله صدمه میزنه
درنت هم جستجوکردم امامدارقابل قبولی پیدانکردم ولی یک ایده به ذهنم رسیدکه برای تست مدارمیتونه مفیدباشه 
بنظرم اگه یکترانس سه سرورودی که ۱۱۰و۲۲۰ولت روداشته باشه وتوانشم مناسب مدارمون یابیشترازاون باشه مناسبه 
به این صورت که برق ۲۲۰ولت روبه ورودی ۲۲۰این ترانس میدیم وازسر۱۱۰ولتش به مدارخودمون وصل میکنیم اینطوری مدارمون با۱۱۰ ولت راه اندازی میشه
برای مدارهایی که فقط سطح ولتاژمهمه میشه ازدیمرهم کمک گرفت امابرای ورودیهای باترانسهای تبدیل ولتاژ؟

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
سلام.
یکی یه کاری انجام داده که فقط با تغییر و اضافه سه تا قطعه تغذیه 110 ولت رو با تغذیه 220 ولت راه اندازی کرده بود.
من تو این چند روزه قطعات رو تهیه میکنم میکنم و یه نمونه انجام میدم در صورت جواب گرفتن نقشه رو به همراه نمونه میذارم.
واقعا عجیب!!!!!!!!!!!!!!!
پیگیر شدم کسی که این کارو انجام میده وارد کننده دستگاههای استوک هست که اکثرا با ولتاژ 110 ولت کار میکنن.
نمونه هایی از دستگاه های خریداری شده رو هم دیدم که 110 بودن و با 220 ولت دارن کار میکنن...

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
درمداراتی که ازترانس تبدیل ولتاژاستفاده نکرده باشه میشه بایک دیودسری درمسیرورودی  مدار بسادگی برق شهری روبه ۱۱۰ ولت کاهش دادمثلابرای هویه یاالمنت و...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MOHSEN&A

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
بزرگوارمدارباقطعاتی که بکاربرده رواپ کن تاببینیم ازنظرعلمی امکانش هست یانه شایدبه نوعی ازمدارات برشدهنده ولتاژمتناوب بهره گرفته باشه .

بالا