آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی کامل مودم td-w8151n-v3

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
سلام خدمت همکاران محترم ،
مودم فوق کامل خاموش هست ، البته قبلا به ی تعمیرکار قبلی رفته بود که چندتا قطعه کم شده بود و با همکاری دوستان پیدا کردم الان روشن نمیشه و ولتاژ ورودی آیسی ۳۴۰۶۳ ، ۹ ولت هست ولی روی آیسی بایوس 25q16dvsig ولتاژ کم دارم که نشان از اتصالی هست.خازن الکترولیت شماره ۶ کنار سلف اتصال کوتاه نشون میده و پایه GND و VCC آیسی بایوس هم اتصالی نشون میداد ، هم خازن و هم آیسی و سلف رو خارج کردم ، اتصالی همچنان برقراره.ممنون میشم کمک کنین.

پیوست‌ها

• 2.3 مگابایت بازدیدها: 85

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
سلام دوباره
بهتر بود ادامه مشکلتون رو در همون تاپیک قبل مطرح میکردید
هر دو مقاومت تاپیک قبل رو 1 کیلو جایگذین کردید؟
ولتاژ روی پایه ی ایسی فلش چنده ؟ 2.5 ولت ؟
قبل از اینکه بدونید مقاومت ها کم شدند دستگاه رو تست کردید؟ (بهش ولتاژ دادید؟)

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
سلام دوباره
بهتر بود ادامه مشکلتون رو در همون تاپیک قبل مطرح میکردید
هر دو مقاومت تاپیک قبل رو 1 کیلو جایگذین کردید؟
ولتاژ روی پایه ی ایسی فلش چنده ؟ 2.5 ولت ؟
قبل از اینکه بدونید مقاومت ها کم شدند دستگاه رو تست کردید؟ (بهش ولتاژ دادید؟)

ممنون بابت پاسختون.چون اونجا موضوع تاپیک ی چیز دیگه بود برا همین ی تاپیک دیگه ایجاد کردم.
روی آیسی فلش 25q16dvsig ولتاژ کمتر از یک ولت هست ، اونم خارج کردم بازم روی همون پایه ها اتصال کوتاه نشون میده و روی خازنهایsmd هماتصال کوتاه دارم.
قبل جاگذاری مقاومتهاهم ولتاژ دادم بازم روشن نمیشد. و همین طور بود.

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
ممنون بابت پاسختون.چون اونجا موضوع تاپیک ی چیز دیگه بود برا همین ی تاپیک دیگه ایجاد کردم.
روی آیسی فلش 25q16dvsig ولتاژ کمتر از یک ولت هست ، اونم خارج کردم بازم روی همون پایه ها اتصال کوتاه نشون میده و روی خازنهایsmd هماتصال کوتاه دارم.
قبل جاگذاری مقاومتهاهم ولتاژ دادم بازم روشن نمیشد. و همین طور بود.

همون طور که قبلا گفتم این مقاومت ها که به پایه (فیدبک) 5 متصل بودند برای تنظیم ولتاژ هستند پس امکان زیادی وجود داره زمانی که تو مدار نبودند و زمانی که شما یا احتمال زیاد تعمیر کار قبلی اداپتور رو متصل کردید ولتاژ خروجی بیش از اندازه بوده و به ایسی ها اسیب زده
فرمول محاسبه ولتاژ خروجی هم اینه که با توجه که دو مقاومت 1 کیلو وصل شده باید 2.5 ولت خروجی داشته باشید
adbbf763-3e70-416f-977a-c85bef594932.png

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
همون طور که قبلا گفتم این مقاومت ها که به پایه (فیدبک) 5 متصل بودند برای تنظیم ولتاژ هستند پس امکان زیادی وجود داره زمانی که تو مدار نبودند و زمانی که شما یا احتمال زیاد تعمیر کار قبلی اداپتور رو متصل کردید ولتاژ خروجی بیش از اندازه بوده و به ایسی ها اسیب زده
فرمول محاسبه ولتاژ خروجی هم اینه که با توجه که دو مقاومت 1 کیلو وصل شده باید 2.5 ولت خروجی داشته باشید
مشاهده فایل‌پیوست 180395

اگه فرض کنیم با توجه به ورودی ۹ ولت ، خروجی ۵ ولت باشه، و ابنکه طبق مدار مقاومت r2 ، ۲ کیلو میباشد، پس مقدار r1 ، باید ۰/۶۶ کیلو اهم باشه.
بازم یکی از دوستان اوراقی داره مبگه ۱ کیلو هست و برا اطمینان بعدازظهر بهم‌میگه.
الان مشکل خاموشی کامل هست و به خازنی که با ولتاژ ۱.۲ cpu کار میکنه به محض اتصال برق ۹ ولت بهش ولتاژ ۱.۲ میدم ولی بازم روشن نمیشه ، و روی پایه های آییی بایوس نه دهم ولتاژ میاد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: boldaji

pasargad.sys

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-01-15
261
567
www.irantk.ir
سلام خدمت همکاران محترم ،
مودم فوق کامل خاموش هست ، البته قبلا به ی تعمیرکار قبلی رفته بود که چندتا قطعه کم شده بود و با همکاری دوستان پیدا کردم الان روشن نمیشه و ولتاژ ورودی آیسی ۳۴۰۶۳ ، ۹ ولت هست ولی روی آیسی بایوس 25q16dvsig ولتاژ کم دارم که نشان از اتصالی هست.خازن الکترولیت شماره ۶ کنار سلف اتصال کوتاه نشون میده و پایه GND و VCC آیسی بایوس هم اتصالی نشون میداد ، هم خازن و هم آیسی و سلف رو خارج کردم ، اتصالی همچنان برقراره.ممنون میشم کمک کنین.
سلام... دوست عزیز و گرامی ولتاژ آدابتور را اندازه گیری کنید درست باشد نیم ولت هم که کم باشه مودم روشن نمیشه...

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
اگه فرض کنیم با توجه به ورودی ۹ ولت ، خروجی ۵ ولت باشه، و ابنکه طبق مدار مقاومت r2 ، ۲ کیلو میباشد، پس مقدار r1 ، باید ۰/۶۶ کیلو اهم باشه.
بازم یکی از دوستان اوراقی داره مبگه ۱ کیلو هست و برا اطمینان بعدازظهر بهم‌میگه.
الان مشکل خاموشی کامل هست و به خازنی که با ولتاژ ۱.۲ cpu کار میکنه به محض اتصال برق ۹ ولت بهش ولتاژ ۱.۲ میدم ولی بازم روشن نمیشه ، و روی پایه های آییی بایوس نه دهم ولتاژ میاد.
دوست عزیز توجه نکردید
بنده نگفتم خروجی چند ولت باید باشه. گفتم چون این مقاومت ها روی برد نبوده رگولاتور شما هر ولتاژی که دوست داشته تولید کرده که احتمالا همون 9 ولت بوده و داده به ایسی ها و اونها رو پکونده.
اتفاقا یک سوئیچ لن برای بنده اومد که همین ایسی رگولاتور رو داشت و خال زده و سوخته بود و مقاومت های فیدبک هر دو یک کیلو بودن و از دیتاشیت ولتاژش رو به دست اوردم و به جاش ماژول رگولاتور گذاشتم برای اطمینان دیتاشیت ایسی پردازنده هم که از سری RT بود پیدا کردم که با 2.5 کار میکرد
برای پیدا کردن ولتاژ خروجی یا باید از برد مشابه اندازه گیری بشه یا ببینید خروجی رگولاتور به کدوم ایسی رفته از دیتاشیت ولتاژش رو استخراج کنید
در هر صورت نتیجه رو اعلام کنید و تاپیک رو بی نتیجه نذارید

آخرین ویرایش:
بالا