آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تفاوت پروگرامر های tnm5000 و tnm7000

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
سلام به استاید
با توجه به نیاز بهتره پروگرامر خودتان را انتخاب کنید ، مثلا همکاری که فقط قراره گیرنده دیجیتال و مادربرد کامپیوتر تعمیر کنه و از این دست کارها که از آی سی Sop8 اکثرا استفاده میشه بهتره زیاد به فکر پروگرامر نباشه چرا که بیشتر پروگرامر های جدید بیشترین تمرکزشون رو روی چیپ های جدید کردند و بهتر بگم که طبق پیشرفت های الکترونیک گام بر می دارند ، این نکته برام سواله که TNM اصلا ساخت ایران نیست و چینی هست ولی سفارش ایران هست ، باز شما واقعا اگر این محصول رو بعنوان ایرانی می شناسید یک لینکی چیزی معرفی کنید که نمایانگر تولیدش باشه ۰ تا صد موضوع ، کل مطلب اینه که هدف گذاری کنید و کمی به جلوتر افق کارتان را ببینید یعنی اینکه اگر تا به حال ر س ی و ر تعمیر می کردید چون الان ر س ی و رها اندرویدی شدند پس نیازه که از پروگرامر خوب استفاده کنید حالا چه Tnm باشه چه Rt و نیاز به مبدل Bga دارید .
پس سراغ پروگرامری بروید که از مبدل های زیاد و خوبی پشتیبانی کند .

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
در هر صورت 7000 هزار بنده بعد از چند ماه استفاده ، بصورت رندوم از برخی پین ها ایراد می گیرد !!! چالشی به چالشهای تعمیراتی ما اضافه کرده
به نظر بنده 5000 برای کاربردهای عادی و روتین ،کماکان گزینه بهتر و پایدار تری است

دقیقا صحیح عرض کردید TNM7000 یک ایراد بزرگی که دارد چیپ ست ان با پین هدر به برد اصلی وصل است و همیشه بعد از مدتی دچار مشکل خواهد شد.
باید چیپ ست روی برد نصب میشد ان هم به این دلیل است که برد چیپ ست 4 لایه است و برد اصلی دو لایه است

بردها منتاژ چین هستند

آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
دقیقا صحیح عرض کردید TNM7000 یک ایراد بزرگی که دارد چیپ ست ان با پین هدر به برد اصلی وصل است و همیشه بعد از مدتی دچار مشکل خواهد شد.
باید چیپ ست روی برد نصب میشد ان هم به این دلیل است که برد چیپ ست 4 لایه است و برد اصلی دو لایه است

بردها منتاژ چین هستند

درود

بزرگتر از مشکل پین هدر ، مشکل لحیم سردی در بورد FPGA است که در گام اول باید ریفلو و نهایتا ریبال شود !!!! فکرش بکنید دستگاهی که تا برج 3 سال 1401 گارانتی دارد!!!
تصور کنید مشغول پروگرام یک فلش پارالل باشید و لحیم سردی بیاید با داده های فلش بازی کند.

در کل به نظر من 7000 هنوز نسخه بهبود یافته 5000 تلقی نمیشود و همینطور که عرض کردم PCB آن در سریالهای بالاتر دستخوش تغییراتی شده.

به نظر شما در این خصوص می شود فیلم و عکس ارسال کرد ؟؟!!!

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود

بزرگتر از مشکل پین هدر ، مشکل لحیم سردی در بورد FPGA است که در گام اول باید ریفلو و نهایتا ریبال شود !!!! فکرش بکنید دستگاهی که تا برج 3 سال 1401 گارانتی دارد!!!
تصور کنید مشغول پروگرام یک فلش پارالل باشید و لحیم سردی بیاید با داده های فلش بازی کند.

در کل به نظر من 7000 هنوز نسخه بهبود یافته 5000 تلقی نمیشود و همینطور که عرض کردم PCB آن در سریالهای بالاتر دستخوش تغییراتی شده.

به نظر شما در این خصوص می شود فیلم و عکس ارسال کرد ؟؟!!!

در مورد برد چیپ ست مقرون بصرفه نیست که تعمیر شود اگر مشکل دارد بدهید شرکت برایتان تعویض میکنند
در مورد پین هدر ها هم با اسپری WD40 کانکتورها شستشو شود مشکل حل میشود
فیلم حجم کم امکانش هست فکر نمیکنم مشکلی باشد

من یک نکته اضافه کنم که چیپ ستی که روی 7000 هست توانایی بیشتری دارد بعضی از IO ها و فلش ها را با 5000 نمیشود پروگرام کرد
این چیپ ست خودش پورت CAN دارد و مزیتی برای خودرو است

Version 10.82 - Sep 1 2021:

STM8S105C6 / STM8S105K4 / STM8S105K6 / STM8S105S4 / STM8S105S6 are Added to Model 7000.
(sorry it isn't possible to add STM8 to Model5000 beacuse of very Sensitive (ns) timing of these chips which is above minimum timing of Model5000)

آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
ا در مورد برد چیپ ست مقرون بصرفه نیست که تعمیر شود اگر مشکل دارد بدهید شرکت برایتان تعویض میکنند
در مورد پین هدر ها هم با اسپری WD40 کانکتورها شستشو شود مشکل حل میشود
فیلم حجم کم امکانش هست فکر نمیکنم مشکلی باشد

چرا مقرون بصرفه نباشد؟ IO های FPGA کاملا سالم هستند و با ریفلو یا نهایتا ریبال مشکل برطرف می شود که ریالی برایم هزینه نداشت جز وقت گرانبها . هر طور حساب کردم دیدم هزینه ارسال و معطلی و احتمال عدم پذیرش گارانتی از جانب شرکت بسیار بیشتر از انجام عملیات تعمیر توسط خودم است.

در خصوص ارسال فیلم هم مقصود من مشکلات حقوقی بود و نه حجم فایلها

در هر صورت اگر قرار باشد در خصوص بیان مشکلات دستگاه 7000 ، نقد سازنده و نه مخرب داشته باشیم بنده امادگی آنرا دارم . به شرطی که فردا روزی شاکی پیدا نکنیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
چرا مقرون بصرفه نباشد؟ IO های FPGA کاملا سالم هستند و با ریفلو یا نهایتا ریبال مشکل برطرف می شود که ریالی برایم هزینه نداشت جز وقت گرانبها . هر طور حساب کردم دیدم هزینه ارسال و معطلی و احتمال عدم پذیرش گارانتی از جانب شرکت بسیار بیشتر از انجام عملیات تعمیر توسط خودم است.

برای یک مورد مشکلی نیست یوذر توانایی ان را داشت انجام دهد منظور من گارانتی برای کل دستگاه ها بود ریبال کردن گرانتر از تعویض هست

در هر صورت اگر قرار باشد در خصوص بیان مشکلات دستگاه 7000 ، نقد سازنده و نه مخرب داشته باشیم بنده امادگی آنرا دارم . به شرطی که فردا روزی شاکی پیدا نکنیم

والا ان را من نمی توانم نظری داشته باشم اقای مهندس هاشمی طراح TNM از دوستان من هستند

آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
من یک نکته اضافه کنم که چیپ ستی که روی 7000 هست توانایی بیشتری دارد بعضی از IO ها و فلش ها را با 5000 نمیشود پروگرام کرد
این چیپ ست خودش پورت CAN دارد و مزیتی برای خودرو است

Version 10.82 - Sep 1 2021:

STM8S105C6 / STM8S105K4 / STM8S105K6 / STM8S105S4 / STM8S105S6 are Added to Model 7000.
(sorry it isn't possible to add STM8 to Model5000 beacuse of very Sensitive (ns) timing of these chips which is above minimum timing of Model5000)

بله این موارد همه به لطف کلاک بالاتر FPGA جدید است .

من پروگرامر 5000 خودرویی هم دارم - در آن از یک میکرو کنترلر CAN ساپورت استفاده شده ----AT90CAN---- (صرفا به جهت ارتباط با شبکه CAN)
در 7000 خبری از آن میکرو کنترلر نیست و احتمالا بصورت نرم افزاری پیاده سازی شده (در مرور 30 ثانیه ای دیتاشیت موردی دال بر وجود پورت سخت افزاری CAN بر روی FPGA مشاهده نکردم)

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,331
2,981
این مطلب رو از کانال شرکت گذاشتم با پرداخت مبلغی 5000 رو به 7000 ارتقاع می دهند . اطلاعیه مهم شرکت طراحان نوین مدار ⭕️⭕️⭕️
با سلام خدمت تمامی همکاران و همراهان شرکت مهندسی طراحان نوین مدار
نخست از همراهی همیشگی شما عزیزان با این مجموعه کمال تشکر را داریم زیرا وجود تک تک شما عزیزان باعث شد ، مشکلات و مشقات فراوان موجود در راه تولید محصولات TNM برای ما قابل تحمل گردد.
شرکت مهندسی طراحان نوین مدار خود را مسئول میداند تا توضیحاتی را درباره تولید و ارائه پروگرامر جدید TNM و رفع نگرانی های دارندگان محترم پروگرامر TNM5000، خدمت همه عزیزان ارایه نماید.
شایان ذکر است ، پروگرامر TNM 5000 که محبوبترین محصول تولیدی شرکت بوده است کماکان با قدرت سابق پشتیبانی خواهد شد و ارتقائ مدلهای پایین تر به مدل های بالاتر پروگرامر TNM5000(مانند ارتقائ جی تگ به فول )کما فی السابق انجام خواهد شد و برنامه ونرم افزار این مدل به طور مداوم به روز رسانی خواهد شد ،دقیقا مطابق روالی که تا به امروز صورت گرفته است.
شرکت مهندسی طراحان نوین مدار به دارندگان انواع مدل های TNM5000 اطمینان خاطر می دهد که هیچ گونه خللی در پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری TNM5000 رخ نخواهد داد.
قابلیت های پروگرامر TNM 7000 در مراحل اولیه دقیقا مانند مدل TNM5000 میباشد و اگر در آینده قابلیت های بیشتری به این دستگاه اضافه شود سعی خواهد شد این قابلیت هابه مدل TNM5000 نیز اضافه گردد .
پس این اطمینان خاطر را به همه عزیزانی که محصول TNM5000را دارا میباشند میدهیم که این مدل نیزکماکان به روز رسانی خواهد شد.
و در اخر این مژده را به همه عزیزان و همراهان شرکت مهندسی طراحان نوین مدار میدهیم که در آینده نزدیک طرح تعویض و ارتقا مدل 5000 به مدل 7000 توسط شرکت طراحان نوین مدار پیاده سازی خواهد شد تا با این کار به هدف همیشگی خود که رضایت مندی مشتری میباشد پایبند باشیم(علت تاخیر در پیاده سازی طرح ارتقائ 5000 به 7000 ، مشکلات فنی تولید انبوه مدل 7000 بوده است).
با شد که در کنار شما عزیزان همواره بتوانیم تلاش خود را برای رضایت مندی هر چه بیشتر خانواده TNM به کار گیریم.

شرکت مهندسی طراحان نوین مدار

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
در مرور 30 ثانیه ای دیتاشیت موردی دال بر وجود پورت سخت افزاری CAN بر روی FPGA مشاهده نکردم)

IPCORE کن دارد. معمولا تمام پایه بصورت I/O هستند به جز CLK هاکه خودمان میتوانیم طراحی کنیم IPCORE ها بصورت نرم افزاری به زبان HDL یا VERILOG قادر هستند تا هر چیزی مانند UART یا I2C به FPGA اضافه کنند و باید PLL داخل FPGA باشد حتی اگر ماکروسل زیادی داشته باشند میتوان یک رم داخل FPGA طراحی کرد .با نرم افزار QSYS در الترا میشود یک CPU در FPGA طراحی کرد CAN که جای خودش را دارد

پیوست‌ها

• 52.1 کیلوبایت بازدیدها: 214
  • 171.9 کیلوبایت بازدیدها: 222
آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با اقای هاشمی که صحبت میکردم گفتن خودش پورت CAN دارد احتمالا منظورشان IPCORE کن دارد. معمولا تمام پایه بصورت I/O هستند به جز CLK هاکه خودمان میتوانیم طراحی کنیم IPCORE ها بصورت نرم افزاری به زبان HDL یا VERILOG قادر هستند تا هر چیزی مانند UART یا I2C به FPGA اضافه کنند و باید PLL داخل FPGA باشد حتی اگر ماکروسل زیادی داشته باشند میتوان یک رم داخل FPGA طراحی کرد .با نرم افزار QSYS در الترا میشود یک CPU در FPGA طراحی کرد CAN که جای خودش را دارد

درود

بله به همین صورت است که فرمودید

بالا