آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی برای جایگزین کردن برد لامپ ال ای دی ۵۰وات پارس شهاب

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود خدمت اساتید دوعدد لامپ ۴۰وات و۵۰وات ازدوشرکت مختلف دم دست دارم لامپ ۵۰ وات پارس شهاب میباشد که مشکل خرابی ایسی درایور دارد ولی تمامی ال ای دیها سالم ونو میباشند لامپ۴۰ واتی خزرشید میباشد بردش سالم میباشد ولی ۱۰ عدد ازال ای دیهاش سوختن با این اوصاف میتوانم برد سالم لامپ ۴۰ واتی روجایگزین برد لامپ۵۰واتی نمایم یا اصولا درست نیست وکار نمیکند ازهمکاریتان کمال تشکر رودارم

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,803
10,405
سلام
بسته به جریان خروجی درایور داره
اگر نوع ال ای دی های هر دو لامپ جریان یکسانی می کشند و همچنین ارایش انها یکی است معمولا میشه استفاده کرد

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,823
31
بادرود خدمت اساتید دوعدد لامپ ۴۰وات و۵۰وات ازدوشرکت مختلف دم دست دارم لامپ ۵۰ وات پارس شهاب میباشد که مشکل خرابی ایسی درایور دارد ولی تمامی ال ای دیها سالم ونو میباشند لامپ۴۰ واتی خزرشید میباشد بردش سالم میباشد ولی ۱۰ عدد ازال ای دیهاش سوختن با این اوصاف میتوانم برد سالم لامپ ۴۰ واتی روجایگزین برد لامپ۵۰واتی نمایم یا اصولا درست نیست وکار نمیکند ازهمکاریتان کمال تشکر رودارم
دیتا شیت هر دو ایسی رو دربیارید مطابقت بدید اگه مشخصه ی جریان و ولتاژ سوئیچ یکی بود مشکلی ندارد ...

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
درود بر همه شما خوبان

یه نکته در ذهنم بود گفتم عنوان کنم شاید جواب این پرسش کمکی به روشن تر شدن این سوال بکنه

قدیم که یه تک LED روی برد میسوخت برخی حذفش میکردن و اتصال کوتاهش میکردن و مدار مجدد راه میوفتاد

اکثر اوقات این کار باعث میشد که باز هم لامپ در مدت کوتاهی بسوزه و یک یا دو LED دیگه رو هم از دست بده

دلیلش رو عنوان میکردن که حذف یک LED باعث میشه که ولتاژ روی باقی بیشتر بیوفته و عمرشون رو کوتاه کنه. حالا اگر این سخن درست باشه وقتی یکیش این بلا رو سر لامپ میاره و عمرش رو کوتاه میکنه
آیا کم یا زد شدنش به هر دلیلی باعث خرابی نخواهد شد؟

چون خودم این مبنا رو قبول دارم به نظرم اصولی نیست و عمر لامپ رو کم میکنه

منتظر نظر اساتید عزیز هستم. سپاس

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,823
31

قطعا کم شدن بله ولی زیاد شدن تعداد 60 تا به 75 به led آسیب نخواهد رسید ولی با نور قبلی نمیشه انتظار داشت که کار کند ولی آیسی سعی میکنه تا 65 تا خودشو بالانس کنه

آخرین ویرایش:

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
درود بر همه شما خوبان

یه نکته در ذهنم بود گفتم عنوان کنم شاید جواب این پرسش کمکی به روشن تر شدن این سوال بکنه

قدیم که یه تک LED روی برد میسوخت برخی حذفش میکردن و اتصال کوتاهش میکردن و مدار مجدد راه میوفتاد

اکثر اوقات این کار باعث میشد که باز هم لامپ در مدت کوتاهی بسوزه و یک یا دو LED دیگه رو هم از دست بده

دلیلش رو عنوان میکردن که حذف یک LED باعث میشه که ولتاژ روی باقی بیشتر بیوفته و عمرشون رو کوتاه کنه. حالا اگر این سخن درست باشه وقتی یکیش این بلا رو سر لامپ میاره و عمرش رو کوتاه میکنه

منتظر نظر اساتید عزیز هستم. سپاس
با سلام
مبنای اشتباهی رو مد نظر قرار دادید درایور های ال ای دی از نوع منبع جریان هستند نه منبع ولتاژ در منبع جریان ، جریان ثابت و ولتاژ متغیر هست پس با شرت یا اضافه کردن چند ال ای دی مشکلی به وجود نمیاد
در مورد منابع جریان در نت سرچ کنید یا تاپیک ابدی کردن عمر لامپ استاد غزال رو مطالعه کنید

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود مجدد خدمت اساتید بعد از مدتی یه برد سالم از یه لامپ متفاوت ایران زمین رو انداختم روی صفحه ال ای دیهای سالم لامپ پارس شهاب معیوب مطرح شده در همین تایپک درابتدا ال ای دیها پرنور روشن شدند وولتاژ خروجی رو در این حالت گرفتم ۱۳۰ولت وبعد با تغییر مقاومتهای موازی ولتاژ رو به ۱۲۶ولت رسوندم تا ال ای دیها عمرشون بیشتر بشه دراین حالت لامپ موقع روشن شدن با چشمک واندکی تاخیر روشن میشه وبعدپرنور ایا خازن اولیه ایراد داره یاهمینجوری باهاش بسازم شرمنده محبت دوستان عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
عکس برد جدید وصفحه ال ای دیهای سالم برد معیوب

پیوست‌ها

• 258.2 کیلوبایت بازدیدها: 190
  • 78.8 کیلوبایت بازدیدها: 133
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام.
من دو تا پنجاه وات دارم که تغذیه سوخته بود ،تغذیه ال ای دی 18 وات تست کردم با نور مناسب حدود یک سال که داره کار میکنه.
images

بالا