آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

قطع و وصل مکرر رله دوم پاور p5

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
403
686
قم
سلام بر اساتید
با وصل برق به پاور رله اول کانکت و بعد رله دوم مدام شروع به قطع و وصل میکنه
با قطع برق رله هنوز مکررا قطع و وصل میکنه تا خازنها تخلیه بشن
ولتاژ سر خازنهای اولیه 420v
ترمینالهای خروجی اتصال کوتاه نیستن
ولتاژی به ورودی ترانسها نمیاد
ولتاژ پر نوسانی به رگلاتور کنار رله ها میاد
هر چیو تست کردم سالم بوده
لطفا راهنمایی کنید کجارو باید چک کنم؟
PSX_20211013_224303.jpg
PSX_20211013_224226.jpg

آخرین ویرایش:

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
403
686
قم
لطفا اساتید با تجربه مثل استاد رجبی ، محمودی ، غزال... به این بخش های ماینر ورود کنن
وگرنه این بخشها بیشتر طرح سواله و عموما کسی به جوابی نمیرسه
تایپیکها داره خالی از مطالب مفید میشه!!!!

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
لطفا اساتید با تجربه مثل استاد رجبی ، محمودی ، غزال... به این بخش های ماینر ورود کنن
وگرنه این بخشها بیشتر طرح سواله و عموما کسی به جوابی نمیرسه
تایپیکها داره خالی از مطالب مفید میشه!!!!

درود

مشکل اساسی ، تحلیل نقشه این پاورهاست تا بر پایه تحلیل نقشه ، الگوریتم عیب یابی و دخل و تصرف اصولی و علمی ، مقدور گردد
و بدیهی است که تحلیل نقشه ها ، فقط در صورت دسترسی به نقشه مقدور است که تابحال فرجی نشده.

با توجه به اینکه در این خصوص تاکنون مقاله و مطالب مفیدی منتشر نشده و انتشار آن بسیار موثر و مفید خواهد بود و با توجه به اشتیاق علاقمندان ، شدت ارادهٔ من به تحلیل این پاورها بقدری است که حتی دو نمونه بمنظور برداشت نقشه دستی تهیه کردم ، اما با توجه به ضعف چشم و دشواری های استفاده از لوپ ، پس از زمان کوتاهی ، بشدت کلافه و ناامید شدم.

و لذا اگرچه اخیرا مشکلات تازه ای مزید بر علت گردیده و اوقات فراغتم را تحت الشعاع و بکلی نابود ساخته اما با این وجود در صورت دسترسی به نقشه ، حتما نسبت به تقدیم تحلیل و الگوریتم عیب یابی اقدام خواهم کرد .

سپاس

آخرین ویرایش:

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
403
686
قم
از دوستان هنوز کسی راه حلی برای این مورد پیدا نکرده؟

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
403
686
قم
درود

مشکل اساسی ، تحلیل نقشه این پاورهاست تا بر پایه تحلیل نقشه ، الگوریتم عیب یابی و دخل و تصرف اصولی و علمی ، مقدور گردد
و بدیهی است که تحلیل نقشه ها ، فقط در صورت دسترسی به نقشه مقدور است که تابحال فرجی نشده.

با توجه به اینکه در این خصوص تاکنون مقاله و مطالب مفیدی منتشر نشده و انتشار آن بسیار موثر و مفید خواهد بود و با توجه به اشتیاق علاقمندان ، شدت ارادهٔ من به تحلیل این پاورها بقدری است که حتی دو نمونه بمنظور برداشت نقشه دستی تهیه کردم ، اما با توجه به ضعف چشم و دشواری های استفاده از لوپ ، پس از زمان کوتاهی ، بشدت کلافه و ناامید شدم.

و لذا اگرچه اخیرا مشکلات تازه ای مزید بر علت گردیده و اوقات فراغتم را تحت الشعاع و بکلی نابود ساخته اما با این وجود در صورت دسترسی به نقشه ، حتما نسبت به تقدیم تحلیل و الگوریتم عیب یابی اقدام خواهم کرد .

سپاس

سلام
استاد غزال پس از ایمیل های فراوان به شرکتهای تولید کننده گفتن نقشه p5 قدیمیه و دیگه ندارن
ولی نقشه سری P21 فرستادن
امیدوارم راه گشای بقیه دوستان و شما باشه

پیوست‌ها

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
استاد غزال پس از ایمیل های فراوان به شرکتهای تولید کننده گفتن نقشه p5 قدیمیه و دیگه ندارن
ولی نقشه سری P21 فرستادن
امیدوارم راه گشای بقیه دوستان و شما باشه

درود

ضمن تشکر و قدردانی از زحمات فراوان و ارزشمند حضرت عالی

با عنایت به اینکه موضوع را در پست ۴۰ تاپیک زیر تکرار فرمودید ، پاسخ تکراری را بشرح زیر تقدیم میدارم.
https://www.irantk.ir/threads/10930...وریتم-عیب-یابی?p=663485&viewfull=1#post663485
این نقشه بسیار ارزنده و مفید است اما مشخصه قطعات در این نقشه وجود نداره و تحلیل نقشه را با مشکل جدی مواجه میکنه .

ضمنا باوجودیکه کیفیت نقشه بسیار عالی است اما باید با تمهیداتی پررنگ بشه .
البته با همین شرایط هم در صورت دسترسی به مشخصات ، قابل استفاده است .

فقط پس از تهیه مشخصات و تنظیم تحلیل باید نمونه ای جهت انجام آزمایشات لازم و ارزیابی صحت و سقم تحلیل و اصلاح خطاها تهیه بشه که اگه از این مدل در سطح کشور استفاده شده باشه ، تهیه نمونه ، دشوار نیست.

آیا از این مدل در سطح کشور بتعداد قابل توجهی استفاده شده ؟

سپاس

mani6

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-21
102
230
52
بندرعباس
با سلام خدمت اساتید گلم . بنده امروز با عجله اومدم توی نت و سریع هم باید برم . به همین دلیل فقط پست اول و طرح مشکل رو خوندم ، چون مشابه همین عیب رو رفع کرده بودم جواب رو فقط مینویسم برادر عزیزم . احیانا اگر قبل از این به جواب رسیدید فقط به پای عجله بنده بگذارید.
با تعویض ای سی PWM ( ای سی هفت پایه اس ام دی ) که معمولا در P5 ها روش سیلیکون ریخته شده ، مشکلت حل میشه همکار عزیز.
ضمنا پست استاد غزال رو هم تو راه دیدم ، چشم ما روشن شد. خیلی ارادت دارم استاد و تا هستم ، شاگرد منش و دانش شما هستم.

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
403
686
قم
بلاخره امروز بعد از تستهای زیاد متوجه مشکل شدم
اگه از سالم بودن ماسفتهای خروجی مطمئن بودید
با تعویض یکی یا هر دو آی سی های 4427 پشت برد مشکل حل میشه
تشکر از راهنمایی همه دوستان

بالا