آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: حل مشکل سینما خانواده شارپ مدل Sharp HT-CN9900DV که روی On گیر کرده بود

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
546
1,133
خوزستان-
سلام دوستان

این دستگاه روی Power On قفل کرده بود متوجه خرابی مقاومت صفر اهم به لوکیش R68 شدم که با تعویض حل شد..این مقاومت بالای پردازنده است .

دوستان یه مقاومت smd با اهم صفر اهم خراب بود که یه سره کردم اوکی شد ... مقاومت بالای پردازنده است .

آخرین ویرایش:

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
546
1,133
خوزستان-
سلام دوستان

این دستگاه روی Power On قفل کرده بود متوجه خرابی مقاومت صفر اهم به لوکیش R68 شدم که با تعویض حل شد..این مقاومت بالای پردازنده است .

دوستان یه مقاومت smd با اهم صفر اهم خراب بود که یه سره کردم اوکی شد ... مقاومت بالای پردازنده است .

دوستان این‌بار یک‌دستگاه با همین‌مشخصات اومده روی power on گیر کرده که علاوه بر مقاومت بالای پردازنده r68, مقاومت کنارش یعنی r67 هم‌خراب شده که یک سره کردم اوکی شد

پیوست‌ها

• 489.1 کیلوبایت بازدیدها: 67
آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
739
1,224
سلام جناب امین
ابتدا باید تشکر کرد که تجربیات خودتون رو در اختیار همکاران قرار می‌دید؛ و این نکته ارزشمندی هست که قابل تقدیره.
و جسارتا می‌خواستم یه سوال بپرسم. شما در هر دو مورد فرمودید:

دوستان یه مقاومت smd با اهم صفر اهم خراب بود که یه سره کردم اوکی شد

علاوه بر مقاومت بالای پردازنده r68, مقاومت کنارش یعنی r67 هم‌خراب شده که یک سره کردم اوکی شد
آیا منظورتون از یکسره کردن جایگزین کردن مقاومت صفر اهم با مقاومت جدید هست و یا حذف مقاومت صفر اهم از مدار؟

ضمنا سرویس منوال سینما خانوادگی شارپ مدل HT-CN9900DVW جهت بهره‌برداری همکاران ارایه میشه. امیدوارم مقبول بیفته.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
546
1,133
خوزستان-
سلام برادر...مورد اول فقط مقاومت r68 سوخته بود که با سیم اتصال کوتاه کردم..مورد بعدی علاوه بر مقاومت r68, مقاومت r67 هم‌سوخته بود که اونم‌با سیم اتصال کوتاه کردم

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
739
1,224
سلام برادر...مورد اول فقط مقاومت r68 سوخته بود که با سیم اتصال کوتاه کردم..مورد بعدی علاوه بر مقاومت r68, مقاومت r67 هم‌سوخته بود که اونم‌با سیم اتصال کوتاه کردم
سلام برادر عزیز.
شرمنده که جسارت می‌کنم. اما تعبیه چنین مقاومتهایی در مدار، معمولا برای حفاظت صورت میگیره و اگر قرار باشه اونها رو حذف و یا بصورت نا ایمن جایگزین کنیم؛ در حقیقت حفاظت مدار رو کاهش دادیم و اگر همین عیب مجددا تکرار بشه، بجای سوختن مقاومت صفر اهم و یا کم اهم که در حکم فیوز عمل میکنه، قطعا پورت مربوطه آی‌سی پردازنده و یا آیسی رم آسیب میبینه.

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
38
کرج
دوستان این‌بار یک‌دستگاه با همین‌مشخصات اومده روی power on گیر کرده که علاوه بر مقاومت بالای پردازنده r68, مقاومت کنارش یعنی r67 هم‌خراب شده که یک سره کردم اوکی شد
عالی بود خیلی ممنون که آموزش تعمیرش را گذاشتید

بالا