آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ساخت اسیلاتور فن ماینر با کمترین هزینه

ebi72kh

کاربر
2020-11-03
27
36
شهر سمنان
با سلام خدمت همه دوستان شاید خیلی از دوستان ایسی ne555 رو میشناسید و میتونید با اون یه شبیه ساز برای فن ماینر درست کنید ولی من روش دقیق تری رو میخوام به اشتراک بزارم چون خودم اوایل خیلی گشتم و چیزی پیدا نکردم که بدرد بخوره حتی روی فن‌های ۴ سیم سی پی یو تحقیق کردم تا بتونم کنترول دستی براشون بسازم ولی توی سایتها چیزی پیدا نکردم تا چند ماه قبل دیدم بازار سیاهی برای اسیلاتور درست شده که باید ببینید تا باور کنید بعد سعی بیشتری کردم و تونستم نتیجه بگیرم این مطلب رو توی چند جلسه مینویسم و بخاطر دوستانی که مثلا من سواد تجربی الکترونیک دارن این کار رو میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 144287928

ebi72kh

کاربر
2020-11-03
27
36
شهر سمنان
سلام
همونطور که میدونید فن‌های ماینر مثل cpu چهر سیم هستن یعنی کنترول و شمارشگر دور دارن خوب چطوری کار کردن اونها مهمه همه جا نوشته سیم آبی کنترول pwm خوب این یعنی چی کاربر تجربی میخواد دور فن رو کنترول کنه نه اسم رنگ سیم رو بدونه بعد از حدود ۴ سال به یک اسباب بازی رسیدم که با رزبری دور فن رو کنترول می‌کرد و تازه متوجه شدم که اگر به سیم آبی پالس منفی بدی میتونی دور اون رو کنترول کنی دیگه معما حل شد با یه ترانزیستور منفی و پتانسیومترو یکمقومت دور فن رو بصورت دستی تنطیم کردم و سیم زرد هم دور فن رو دقیق نشون میده کاملا کاربردی و تست شده خودتون تست کنید ولی من نمیخوام کنترول دور رو اینجا آموزش بدم میخوام فن حلزونی ببندم و فن دستگاه رو باز کنم فردا اگه عمری بود براتون ساخت سنسور باد برای ماینر رو آموزش میدم که رایگان و با کمی حوصله خودتون بسازید و حالشو ببرید

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
سلام
همونطور که میدونید فن‌های ماینر مثل cpu چهر سیم هستن یعنی کنترول و شمارشگر دور دارن خوب چطوری کار کردن اونها مهمه همه جا نوشته سیم آبی کنترول pwm خوب این یعنی چی کاربر تجربی میخواد دور فن رو کنترول کنه نه اسم رنگ سیم رو بدونه بعد از حدود ۴ سال به یک اسباب بازی رسیدم که با رزبری دور فن رو کنترول می‌کرد و تازه متوجه شدم که اگر به سیم آبی پالس منفی بدی میتونی دور اون رو کنترول کنی دیگه معما حل شد با یه ترانزیستور منفی و پتانسیومترو یکمقومت دور فن رو بصورت دستی تنطیم کردم و سیم زرد هم دور فن رو دقیق نشون میده کاملا کاربردی و تست شده خودتون تست کنید ولی من نمیخوام کنترول دور رو اینجا آموزش بدم میخوام فن حلزونی ببندم و فن دستگاه رو باز کنم فردا اگه عمری بود براتون ساخت سنسور باد برای ماینر رو آموزش میدم که رایگان و با کمی حوصله خودتون بسازید و حالشو ببرید

سلام منتظر ادامه مطلب هستیم با تشکر

بالا