آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: قطع نشدن هیتر کوِییک 706w با قرار دادن روی جای دسته هیتر

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی .هیتر کوییک 706 وقتی روشن میکنی به طور طبیعی با ولوم دما افزایش و کاهش پیدا میکنه.هرچند یه مدت بود حرارت به اندازه ای که باید نبود.المنت اورجینال گرفتم و عوض کردم.مشکل اینه که وقتی کلید هیتر رو میزنم بدون اینکه دسته هیتر رو از پایه بردارم روشن میشه و وقتی هم برمیدارم و میزارم روی جای دسته کماکان روشن میمونه و باید کلید off/on رو بزنم خاموش بشه.ممنون میشم راهمایی کنید چرا قطع نمیشه وقتی میزارم روی جای دسته هیتر :)و دلیل کم شدن حرارت و باد هیتر چی میتونه باشه و چطور میشه قدرت باد و حرارت رو بالا برد.مثلا درجه حرارت رو تا اخر زیاد میکنم و چیپ گرافیک pc رو اصلا اب نمیکنه مجبور میشم با سشوار چیپ رو ریسولد کنم:crying:

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
احتمالا باید داخل دسته یک سنسور رله مغناطیسی وجود داشته باشه. سیم های مربوطه رو پیدا کنید و بعد با آهنربا تست کنید که آیا وقتی آهنربا نزدیک میشه اتصال سیم ها قطع میشه یا نه.

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام و تشکربله بیشتر که بررسی کردم دیدم یه رید رله شیشه ای مغناطیسی داخل یه پوشش بوده که موقع جا زدن بر اثر فشار شکسته که باید بگیرم و عوض کنم.در مورد اینکه حرارت با اینکه روی 450 میزارم و المنت هم عوض کردم ولی حرارت قوی نیست نظری ندارید؟ ممنون از وقتی که گذاشتید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
با سلام و تشکربله بیشتر که بررسی کردم دیدم یه رید رله شیشه ای مغناطیسی داخل یه پوشش بوده که موقع جا زدن بر اثر فشار شکسته که باید بگیرم و عوض کنم.در مورد اینکه حرارت با اینکه روی 450 میزارم و المنت هم عوض کردم ولی حرارت قوی نیست نظری ندارید؟ ممنون از وقتی که گذاشتید

ترموکوپل داخل دسته سالمه؟ چون من از فرمایش شما اینطور برداشت کردم که دمای روی صفحه ۴۵۰ هست ولی دمای واقعی نیست. پس با این حساب به نظرم یا خود ترموکوبل مشکل داره یا محل قرارگیری ترموکوپل صحیح نیست و خیلی چسبیده به المنت و یا اینکه روی برد باید بگردیم دنبال قطعه خراب در مسیری که مربوط به تشخیص مقدار ولتاژ تولید شده توسط ترموکوپل هست.

peymanelec

کاربر vip
کاربر

سلام رید رله برای دسته باید چه مدل و مارکی باشه که خرید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید دسته هستر منم همین مشکل رو داره

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
سلام رید رله برای دسته باید چه مدل و مارکی باشه که خرید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید دسته هستر منم همین مشکل رو داره

فکر نمی کنم مارک و مدل خاصی باشه. بیشتر سایزش مهمه که چند میلیمتر هست و توی دسته جا بشه. رید رله خودتون رو در بیارید ببینید چند میلی متری هست و مثلش رو بخرید

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام.
منم هیترم (گرداک 952)دمایی رو که نشون میده واقعی نیست اخرین دما 490 هست که برای برداشتن یه ای سی کلی زمان لازم دارم و گاهی اوقات هم برد باد میکنه بس نگه میدارم و قلع ها ذوب نمیشه.
بنظرتون المنت مشکل داره یا سنسور؟
المنت هم با یه فابریکی عوض کردم فرقی نکرد.
از نوع پنج سیم(با سیم ارت)هست

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
سلام.
منم هیترم (گرداک 952)دمایی رو که نشون میده واقعی نیست اخرین دما 490 هست که برای برداشتن یه ای سی کلی زمان لازم دارم و گاهی اوقات هم برد باد میکنه بس نگه میدارم و قلع ها ذوب نمیشه.
بنظرتون المنت مشکل داره یا سنسور؟
المنت هم با یه فابریکی عوض کردم فرقی نکرد.
از نوع پنج سیم(با سیم ارت)هست

اگر دقیق میخواهید تنظیم کنید یک مدل اهمتر است که دمای خروجی را نشان میدهد .اگر دقیق نمیخواهید دما را روی 220 درجه بزارید و سیم قلع را نزدیک نوک ان قرار دهید باید قلع ذوب شود
در مورد این که برد میسوزد ولی قلع ذوب نمیشود شما نیاز به پیری هیتر دارید که بستگی به ضخامت برد و سطح برد دارد و از همه مهمتر نوع قلع که FREE LEAD هست یا نه.
من با همان گرداگ 952 در دمای 245 درجه فقط 20 ثانیه CPU به اندازه 18 میلیمتری برمیدارم بدونه اینکه برد بسوزد و قلع FREE LEAD را با دمای 252 درجه البته فقط 15 ثانیه .و با 220 درجه هم همان CPU را لحیم میکنم

پیوست‌ها

• 136.5 کیلوبایت بازدیدها: 91
  • 144.7 کیلوبایت بازدیدها: 93
  • 308.5 کیلوبایت بازدیدها: 92
  • 64.3 کیلوبایت بازدیدها: 91
آخرین ویرایش:

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
336