آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ✐ ☝ چگونگی استفاده از پاور کامپیوتر در مد sleep بدون خاموشی در دراز مدت �

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,819
31
سلام کامپیوتر و پاور کامپیوتر رو (به علت صرفه جویی در زمان و لذت کویک سوئیچ به دکستاپ) نمی خوام خاموش کنم طی مراحلی شب روز استفاده پراکنده(بیشتر شبا) تست کردم دیدم 8 ماه پراکنده رو مد sleep باشه و سیستم رو استفاده کردم خازن ورودیش تک از دو خازن باد میکنه و پاور رو از کار میندازه چاره چیه؟

آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام

منشا مشکل شما فقط به جنس خازن بر میگردد.

وگرنه قسمت 5vsb مستقیما از باس اصلی تامین شده و به هیچ عنوان خازنها را از حالت بالانس خارج نمیکند.

(وقتش رسیده پاور را با مدل تک خازن pfc دار تعویض کنید(فوروارد دو ترانزیستوره) ):yes:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,819
31
با سلام

منشا مشکل شما فقط به جنس خازن بر میگردد.

وگرنه قسمت 5vsb مستقیما از باس اصلی تامین شده و به هیچ عنوان خازنها را از حالت بالانس خارج نمیکند.

(وقتش رسیده پاور را با مدل تک خازن pfc دار تعویض کنید(فوروارد دو ترانزیستوره) ):yes:

اگه بخوام بدون pfc استفاده کنم باید مقادیر استندبای رو تغییر بدم؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,819
31
خیر

صرف استفاده از خازن مرغوب و 250 ولتی کفایت می کند.
بنده حدس میزنم چون امپر سیم بنفش 1.5 امپر هست سیستم بخش استندبای در حالت sleep در دراز مدت تحت فشار هست و اگر مقادیر استندبای تغییر کند امپر سیم بنفش بیشتر شود

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
بنده حدس میزنم چون امپر سیم بنفش 1.5 امپر هست سیستم بخش استندبای در حالت sleep در دراز مدت تحت فشار هست و اگر مقادیر استندبای تغییر کند امپر سیم بنفش بیشتر شود

قسمت 5vsb مستقیما از باس اصلی تامین شده و به هیچ عنوان خازنهای انباره برق شهری را از حالت بالانس خارج نمیکند

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,819
31
قسمت 5vsb مستقیما از باس اصلی تامین شده و به هیچ عنوان خازنهای انباره برق شهری را از حالت بالانس خارج نمیکند
بنده پاور دو سال استفاده کردم و بعد دوسال به مدت 8 ماه در مد sleep پراکنده بر سر میبرد و پاور دیگری دارم از این پاور قدیمی تر دارم استفاده می کنم بار میشکم ولی اخ نگفته ولی این پاور در مد sleep در دراز مدت باعث خرابی پاور میشه چیکار کنیم جلوگیری باد کردن خازن بشه؟
بنده اینم میدونم که پاور رو عادی استفاده کنن و فشار نیاد حالا حالا ها خازن ورودی عمر میکنه ....چیکار کنیم این حالت رو در مد sleep داشته باشیم؟

آخرین ویرایش:
بالا