آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل پاور ماینر بی نشان

hojat88

کاربر vip
کاربر
2013-02-01
125
181
سلام ولتاژ تغذیه راه انداز پاور موجوده؟

آخرین ویرایش:

mehdi_mat

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-07-07
271
924
دوست عزیز اگر ولتاژ خازن های وردوی حدود 300 تا هست که شما میگین اون موقع فت های وردی رو حتما خارج از مدار چک کنید. در ضمن ترازیسن=تور ها و مقاومت های هر کدام از فت ها رو هم خارج از مدار چک کنید. مشکل کم بودن ولتاژ خازن ها رو در اکثر اوقات (بالای نود درصد مواقع) من با همین موارد برطرف کردم.
اینکه میفرمایید ترک ریز باشه به نظر من احتمالش کمه. چون اکثریت این بردها استحکام زیادی دارند و اگه دقت کنین مدار هم خیلی ریز نیست که به این راحتی قطع بشه.
به احتمال خیلی زیاد شما در قسمت اولیه - همون فت های ورودی و ... - سوختگی دارید.
این کارها رو انجاام بدید بعد ببینیم اگه درست نشد دنبال مشکلات دیگه باشیم.

mehdi_mat

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-07-07
271
924
پاور شما خیلی شبیه پاور p5 ماینر سری ام هست. و این پاور هم وقتی ولتاژ خازن ها کم باشه، یا فت سوخته داره و یا هم ترانزیستور های AL , BL (یا به شماره های BCX53 , BCX56) و مقاومت ها سوختگی دارن. از آی pwm هم غافل نشوید.

لطفا نتیجه رو هم اعلام کنید

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
لطفا نوع واکنش لامپ تست رو بفرمایین دقیق
با سلام
الان که در اختیار ندارم اما اگر خازن ها خالی بود باری چند لحظه لامپ تست روشن و بعد خاموش میشد و رله هم نمی چسبید به گمانم ولتاژ دو سر خازن هم 300 ولت بود به جای 380

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
با سلام خدمت اساتید
یک پاور ماینر برای یکی از دوستان به دستم رسیده که با وجود ولتاژ 12 ولت ماینر رو روشن نمیکنه و صدای تیک تیک میداد
من چند خازن کوچک الکترولیت رو خارج کردم و تست کردم مشکلی نداشت و جا زدم همچنین خازن سرامیکی smd رو هم شارژ قلع کردم الان با کمال تعجب اصلا روشن نمیشه و رله رو نمیچسبونه و خازن بزرگ هم 310 ولت داره
جا داره یع نکته رو هم بگم موقع باز کردن برد یک پیچ زیر چسب جا موند و کمی فشار به برد اومد فکر کردم شاید به خاطر ترک ریز به علت فشار باشه و یک هیت هم گرفتم اما اثری نداشت پیچ در نزدیک بخش pfc بوده
لطفا کمک کنید زیاد تجربه در این مورد ندارم
عکس هم در پست های بعد قرار میدم

سلام
لطفا مشکل را همیشه در عنوان مشخص کنید و صرفا ننویسید مشکل. این خیلی خیلی مهم است. قوانین را مجدد از امضای بنده مطالعه کنید.

بالا